Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mozliwe jest uzycie sterownika innego producenta niz sam piec

04 Paź 2018 13:38 195 2
 • Poziom 31  
  Witam,

  Posiadam w mieszkaniu piec dwufunkcyjny Buderus GB062. Chcę założyć do piec sterownik, jednak powstaje pytanie, czy musi to być również sterownik Buderusa, czy jednak istnieje możliwość zawieszenia innego producenta, a jeżeli tak to na co zwrócić uwagę aby sterownik był kompatybilny z piecem (najchętniej coś z-wave)
 • Poziom 33  
  Najlepiej jeśli jest to sterownik dedykowany do kotła, czyli fabryczny. Akurat Buderusa nie znam, ale firmowe sterowniki najczęściej komunikują się z kotłem poprzez własną szynę danych, co pozwala na większe możliwości niż zastosowanie jakiegoś zamiennika, czyli zwykłego "niefirmowego" termostatu. Zwykły termostat działa na zasadzie włącz/wyłącz cały kocioł jak osiągniemy naszą zadaną temperaturę. Firmowy najczęściej ma możliwość jeszcze ustawienia płynnej regulacji. Wszystko zależy od tego jak duży dom lub mieszkanie, czy jest w budynku reprezentatywne miejsce na montaż takiego sterownika lub termostatu.
 • Poziom 14  
  Albo Buderusa R300 albo zwykły typu włącz/wyłącz bezprądowo. Zwarcie kocioł pracuje na maksa lub rozwarcie kocioł nie pracuje. Pozdrawiam.