Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring oraz system alarmowy na magazyn

04 Paź 2018 17:53 378 11
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich Forumowiczów bardzo serdecznie.
    Mój problem dotyczy wyboru monitoringu oraz systemu alarmowego na hali magazynowej o wymiarach ok. 10x20m. Przeglądając internet wytypowałem wstępnie kilka zestawów, a budżet jaki łącznie chciałbym przeznaczyć to 4000zł (nie chcę przekraczać tej kwoty).
    Na bazie allegro wpadło mi w oko kilka zestawów, a oto one:

System alarmowy
    Centrala Satel Perfecta 16-WRL
    Transformator TR-40VA
    Manipulator PRF-LCD
    Czujka Satel Graphite
    Czujka Satel MPD-300 x3
    Sygnalizator Satel SP-4001 BL
    Akumulator 12V 7,2Ah

Łączna cena to około 1500zł

Monitoring - CVI
    Rejestrator Dahua Dahua XVR5108C
    Kamera Dahua DH-HAC-HFW1220SP-0280B x3
    Kamera Dahua DH-HAC-HDW1400MP-0280B x2
    DYSK SEAGATE SKYHAWK
    Łączna cena to około 2200zł

Monitoring - IP
    Rejestrator Dahua DHI-NVR2108-S2
    Kamera Hikvision DS-2CD1041-I x3
    Kamera Hikvision DS-2CD1141-I x2
    DYSK SEAGATE SKYHAWK
    Switch POE Pulsar S94
    Łączna ce a to ok. 2600zł

Budżet przeznaczony na sam monitoring to ok. 2500zł (nie liczymy monitorów, routerów itd.)

Magazyn jest wykonany blacha-styropian-blacha. Czujki kopułowe (2) będą zamontowane wewnątrz - każda z kamer będzie miała do obserwacji obszar ok. 8x8m, natomiast zewnętrzne (3) ściany wzdłuż magazynu - 15, 15, 10m. Zależy mi na jak najlepszej jakości oraz możliwości rozbudowy monitoringu do 8 kamer w przyszłości.

Co do alarmu, to wolałbym użyć czujki bezprzewodowe, natomiast w ostateczności może pociągnę kabel - w ostateczności.
    Nie wiem tylko jak wyjdzie zasięg wifi, gsm oraz pilotów jak centralka będzie zamontowana w magazynie.

Prosiłbym o szybką odpowiedź, ponieważ najpóźniej do końca przyszłego tygodnia muszę to sobie zamontować. Może moglibyście polecić jakiś sprawdzony rejestrator oraz kamerki?
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    1. Lepiej nie mieszaj producentów, rejestrator dahua to i kamery dahua.

2. Ostateczność to czujki bezprzewodowe gdy nie ma żadnej możliwości dojść kablem.

3. Dysk bym dał WD purple lub WD red
  • Poziom 3  
    kood napisał:
    1. Lepiej nie mieszaj producentów, rejestrator dahua to i kamery dahua.

Kamery Dahua niestety są bardzo drogie - to przebija mój budżet. Mógłbym się skusić na wymianę rejestratora na Hikvision, ale to również podnosi koszt instalacji.

kood napisał:
    2. Ostateczność to czujki bezprzewodowe gdy nie ma żadnej możliwości dojść kablem.

Musiałbym się zastanowić, jak tam przewody poprowadzić. Jutro coś więcej będę mógł powiedzieć.

kood napisał:
    3. Dysk bym dał WD purple lub WD red

Dziękuję za podpowiedź, tak też zrobię.

Czy mógłbyś się ustosunkować do wybranych przeze mnie kamer? Może mógłbyś polecić jakiś inny zestaw w podobnej cenie?
  • OptexOptex
    Zmień perfecta 16 wrl na perfecta 16 i czujki mpd300 na jakieś przewodowe, zaoszedzisz z 300-400 zł akurat będzie na dołożenie do kamer lub rejestratora. Kamery będą ok, ale rejestrator dobrze by było dać tego samego producenta.
  • Poziom 3  
    kood napisał:
    Zmień perfecta 16 wrl na perfecta 16 i czujki mpd300 na jakieś przewodowe, zaoszedzisz z 300-400 zł akurat będzie na dołożenie do kamer lub rejestratora.

Jutro sprawdzę czy będzie możliwość, żeby zainstalować czujki przewodowe. Jeśli tak, to czy doinwestować w czujki dualne, czy zwykłe PIR-y starczą? Magazyn nie jest ogrzewany, jedynie sama konstrukcja jest sama w sobie ciepła. :)

Uważasz że lepiej lepiej będzie zastosować monitoring IP niż CVI? :)
    Jak myślisz, czy zasięg gsm będzie wystarczający? Ewentualnie orientujesz się może jakie straty sygnału wifi mogą być?
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    adamt83 napisał:
    Jeśli tak, to czy doinwestować w czujki dualne, czy zwykłe PIR-y starczą?

Dualne, zmniejszone prawdopodobieństwo wystąpienia fałszywych alarmów.
    adamt83 napisał:
    Uważasz że lepiej lepiej będzie zastosować monitoring IP niż CVI?

IP teoretycznie prostszy w instalacji, ładniej to wygląda jeśli chodzi o okablowanie. Wg mnie IP ma ładniejszy obraz.
    adamt83 napisał:
    Jeśli tak, to czy doinwestować w czujki dualne, czy zwykłe PIR-y starczą?

to nie jest tak że doinwestowuje się w duale lub nie, czujki trzeba dobrać do konkretnego miejsca zainstalowania i wymaga to trochę doświadczenia w tym temacie, Tak samo jak miejsce instalacji czujek oraz ich ustawienie.

adamt83 napisał:
    Uważasz że lepiej lepiej będzie zastosować monitoring IP niż CVI?

każdy ma swoje wady i zalety. Też trzeba dobrać do wymagań i budżetu klienta.

adamt83 napisał:
    Jak myślisz, czy zasięg gsm będzie wystarczający?

to zależy od obiektu, odległości od bts itd.
  • Poziom 3  
    kood napisał:
    to nie jest tak że doinwestowuje się w duale lub nie, czujki trzeba dobrać do konkretnego miejsca zainstalowania i wymaga to trochę doświadczenia w tym temacie, Tak samo jak miejsce instalacji czujek oraz ich ustawienie.

Rozumiem.
    Jeżeli zrezygnuję z bezprzewodówki, to skuszę się chyba na dualne ze względu na możliwość pracy w niskich temperaturach oraz mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia fałszywek.

Orientujecie się może, czy jeden pilot MPT-350 może być podłączony do dwóch różnych centralek? Chciałbym 2 przyciski wykorzystać do sterowania alarmem w domu, kolejne 2 do sterowania alarmem na magazynie i ostatni do oświetlenia. :) Aktualnie przy Integrze mam piloty MPT-350, dlatego chciałbym je wykorzystać.
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    adamt83 napisał:
    to skuszę się chyba na dualne ze względu na możliwość pracy w niskich temperaturach

PIRy pracują w tych samych temperaturach co duale.

adamt83 napisał:
    oraz mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia fałszywek.

oraz mniejszą czułość w stosunku do samych PIR. Tak jak pisałem wcześniej dobór, rozmieszczenie i ustawienie czujek wymaga doświadczenia. Nikt Ci nie napisze bierz takie i takie nie widząc na żywo obiektu.

adamt83 napisał:
    czy jeden pilot MPT-350 może być podłączony do dwóch różnych centralek?

Tak
  • Użytkownik usunął konto  
    norbert.s. napisał:
    Nie ma to żadnego znaczenia, ważne żeby były to kamery 4w1 z możliwością przekodowania na HDCVI, bo mimo że XVR-y dekodują inne systemy, to na przykład po pozostawieniu kamer na domyślnym AHD zdarzały się niedoskonałości obrazu.

Akurat w CVI dał wszystko Dahua a w IP pomieszał i tu mogą być problemy.
  • Użytkownik usunął konto