Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo a3000-h -uszkodzony IMEI

04 Paź 2018 10:50 429 8
  • Poziom 15  
    Problem dotyczy SIM kart w tym urządzeniu. Nie widzi mi żadnej karty w tym sprzęcie.
    Instalując apkę spoza sklepu dograło mi SuperSU. W tym samym czasie wymieniłem digitizer w tym urządzeniu, ale odrzucam wersję uszkodzenia modemu.
    Przestały działać mi częściowo aplikacje. A dwa tyg wcześniej wrzuciłem mu nowy soft A3000-H_4.4.2_3.0.0 narzędziem SP flash tool.
    Wszystko działało do czasu tego roota.
    Zainstalowało apkę SuperSU Free, w której to próbowałem opcji full unroot ale przy próbie wywołania tego polecenia wszystko wisi i trzeba robić reset.
    Nie wiem co robić. Mam na szaro bez możliwości edycji w ustawieniach opcje kart sim, połączeń komórkowych. To tak jakby przestało widzieć modem i moduł telefonii bo nie działa też słuchawka ani apka messaging.
    Próbowałem na nowo flashować na ten sam soft i bez rezultatu.
    Mógłby ktoś pomóc??
  • Poziom 15  
    Próbowałem. Na starym też brak urządzenia. Mam również wyzerowane imei. Próbuję już chyba 6 raz zmienić imei na losowe i nic.
  • Moderator - GSM
    Wgraj firmware jeszcze raz to co na samym początku i napraw IMEI. Musisz wpisać oryginalny IMEI.
    Tutaj masz opis naprawy: http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradn...-mediatek-mt6572-mt6582-mt6592-i-inne-mtk_921
  • Poziom 15  
    Imei juz raczej skasowane, nie dostane oryginalnego, bo skąd. Nie możnaby użyć jakiegoś losowego wygenerowanego?
  • Moderator - GSM
    Przecież powinieneś mieć napisany na naklejkach czy tez pudełku.
    bercik_gsi napisał:
    Nie możnaby użyć jakiegoś losowego wygenerowanego?

Nie nie można poza tym zmiana numeri IMEI jest w Polsce nielegalna, przywróć oryginalny IMEI i już.
  • Poziom 15  
    Zerknij kolego, że z tego co tu widać już nie odczytasz IMEI...
    Zrobiłem downgrade bez root do 4.2.2 ale dalej nie widzi kart. Tak samo z procedurą z tego tutoriala, który podesłałeś.

Lenovo a3000-h -uszkodzony IMEI
  • Poziom 15  
    IMEI udało się odczytać naklejki pod mikroskopem.
    Wrzuciłem we SP Flash Tool plik scatter z nowym ROMem, przetrawiło. Tablet nie uruchamia się. Podłączony do PC inicjuje wirtualny miniport COM MediaTek, ale zaraz go wysuwa. I tak w kołko. Robiłem SP Flashu format except Bootloader, to przy wrzucaniu wywalało błąd 8038. Po zrobieniu totalnego format, daje się wrzucać różnie wersje ROM, ale przy każdym ukończonym flashu jest cegła.
    Co jest z nim nie tak?