Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suszarka Whirlpool AWZ 7466 - po 5 minutach zapala się kontrolka Filtr

krengiel 04 Oct 2018 20:36 4293 4
 • #1
  krengiel
  Level 11  
  Witam,

  jak w temacie, po kilu minutach od rozpoczęcia dowolnego programu suszenia, zapala się kontrolka "Filtr", suszarka pracuje dalej, lecz skuteczność suszenia jest niewystarczająca.
  Filtr wyczyszczony, wymiennik także, wyczyszczono wszystkie kanały, brak poprawy. Po resecie kontrolka gaśnie, lecz po uruchomieniu dowolnego programu "historia" się powtarza.

  Proszę o rady, od czego zacząć poszukiwania przyczyny problemów.

  K.
 • #2
  Grzegorz740
  Level 36  
  krengiel wrote:
  Proszę o rady, od czego zacząć poszukiwania przyczyny problemów.
  W załączniku prześlę service manual do suszarki. Może będzie pomocny. W service manualu masz kody błędów i sposób ich naprawy. Skoro dokładnie wyczyściłeś filtr i wszystko po drodze to może czujnik jest uszkodzony.
 • #3
  krengiel
  Level 11  
  Grzegorz740 wrote:
  Skoro dokładnie wyczyściłeś filtr i wszystko po drodze to może czujnik jest uszkodzony.
  Dziękuję, service manual mam, suszarka nie raportuje żadnego opisanego tam kodu błędu, poza "zaświeceniem" kontrolki "Filtr" kilka minut po rozpoczęciu programu (i zauważalnym pogorszeniem wyników suszenia). Historia błędów także "czysta". Masz na myśli NTC w tunelu, czy w module grzałki? Jutro postaram się go przemierzyć.
  K.
 • #4
  Grzegorz740
  Level 36  
  NTC nie zaszkodzi sprawdzić. Poszukaj czujnika odpowiedzialnego za filtr. Bo musi być jakiś czujnik, który wysyła sygnał do panelu skoro zapala się kontrolka filtr. Tak mi logika podpowiada.
 • #5
  kamilz1
  Level 2  
  Temat stary, ale dodaję jakby ktoś też szukał rozwiązania - mnie również dopadł ten problem w suszarce AWZ 8676 - po jakimś czasie zapala się kontrolka filtra mimo, że jest czysty. Wymieniłem czujnik w kanale jak się wyjmie filtr, ale to nie on. W końcu znalazłem przyczynę jak rozebrałem grzałkę gdzie są też czujniki, a grzałki są takie same jak w suszarce z postu. Brudne czujniki zostały
  wyczyszczone, ale główną przyczyną były już lekko wypalone styki 4 czujników - przeczyszczone papierkiemi działa.
  Suszarka Whirlpool AWZ 7466 - po 5 minutach zapala się kontrolka Filtr Suszarka Whirlpool AWZ 7466 - po 5 minutach zapala się kontrolka Filtr Suszarka Whirlpool AWZ 7466 - po 5 minutach zapala się kontrolka Filtr