Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot devic

04 Paź 2018 19:49 414 9
  • Poziom 3  
    Cześć wszystkim! nie otwieram nowego tematu, bo mój problem jest pośrednio związany z tym. W trakcie pracy na kompie nagle na sekundę włączyła mi się jakby taka uproszczona, prymitywna grafika jakby z trybu awaryjnego a następnie komputer "zdechł". Gdy próbowałem go włączyć pojawił mi się komunikat "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press key" - nie jestem informatykiem, ale jeżeli dobrze rozumiem wyczytane w internetach wątki to najprawdopodobniej dysk albo się odpiął/albo się spalił/albo jest jakiś problem z systemem. I teraz moje pytanie: w trakcie pracy miałem w przeglądarce otwarty stronę której raportuje przepracowane godziny (pracuje na tzw. osobowych danych wrażliwych). W mojej firmie są duże naciski na ochronę danych osob. i stąd mam pytanie - czy podczas ewentualnej naprawy gdy oddam komputer do serwisu, to czy gdy informatyk naprawi problem i komputer się włączy to automatycznie wróci do stanu sprzed "zdechnięcia"? to znaczy czy pliki word a w szczególności przeglądarka będzie otwarta? Nie miałem komputera zabezpieczonego hasłem. Z góry dziękuje za odpowiedź!

Wydzieliłem jako nowy temat. Nie podpinaj się pod cudze wątki (w dodatku archiwalne). RADU23
  • Poziom 5  
    Nie powinno ale może... U mnie czasami zdarza się, że po braku zasilania komputer uruchamia przeglądarkę na poprzedniej stronie, ale programów typu Word nigdy sam nie włączał :P
  • Poziom 3  
    To znaczy uruchamia automatycznie po włączeniu czy dopiero po uruchomieniu przeglądarki?
  • Poziom 5  
    LuteerVarys napisał:
    To znaczy uruchamia automatycznie po włączeniu czy dopiero po uruchomieniu przeglądarki?

Bezpośrednio po wczytaniu systemu uruchamia się przeglądarka z włączoną stroną (przynajmniej w Win10 - na wcześniejszych wersjach mi się to nie zdarzyło)
  • Poziom 3  
    Niezbyt to pocieszające :C zwłaszcza gdy w grze jest RODO
  • Poziom 5  
    Zgadzam się. Ach ta ochrona danych osobowych... Aczkolwiek jeśli masz wyłączone zapisywanie haseł i automatyczne wypełnianie formularzy

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot devic

(tzn. przy każdym logowaniu do stron musisz podawać dane) to wtedy przeglądarka pokaże tylko stronę logowania (nie zaloguje automatycznie).
  • Poziom 3  
    Strona do raportowania to była zwykła strona-formularz niestety..i miałem włączone zapisywanie haseł, kompletnie sie nie spodziewałem awarii
  • Poziom 5  
    Jeżeli dysk zakończył swój żywot to już mu nic nie pomoże. Gorzej gdy np tylko się odłączył. Wtyczki SATA w większości nie mają zatrzasków i lubią "wyskakiwać". Wtedy (po naprawie) przeglądarka może się uruchomić. Chociaż nawet gdyby nie - to można zawsze ją włączyć i sprawdzić historię przeglądania 😞

W przypadku dysku twardego można łatwo sprawdzić czy działa. Czy słychać charakterystyczny dźwięk pracy dysku?

Po drugie: Czy na obudowie świeci dioda aktywności dysku?
  • Poziom 3  
    Nie wiem, clue w tym, że oddałem już kompa do informatyka :/ dopiero później zorientowałem się, że przecież mogłem tam mieć dane na widoku :<
  • Poziom 5  
    W takim razie bądźmy dobrej myśli 😃