Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana WL-03NL na Laskomex CD-2502NR

04 Paź 2018 22:42 336 4
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam domofon firmy Genway model jak w tytule i chciałbym wymienić na Laskomex CD-2502NR. Pytanie brzmi czy przewody które są poprowadzone nadają sie do tego czy trzeba będzie coś zmieniać.

Jakie w ogóle macie opinie na temat Laskomex? Nie chciał bym drugi raz kupić złomu jakim jest Genway.

Pozdrawiam
    Michał
  • Specjalista Domofony
    Prześledź sobie schemat podłączenia Genway i Laskomexa i zobacz, czy na Twoim okablowaniu
    da radę zamontować Laskomexa.
    Ogólnie to trochę inne filozofie systemu:
    Genway
    - zasilanie, pion, elektrozaczep podłączany do kasety
    Laskomex
    - zasilanie, pion, elektrozaczep podłączany do wyniesionej centralki

Ogólnie czymkolwiek zastąpisz Genway to gorzej już nie będzie :)

Ja wolę i polecam ACO, ale o Laskomexie złego słowa nie powiem.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Domofon zamówiony mam nadzieje że jutro przyjdzie, bo chce go tak na 'sucho' podlaczyc w pokoju, a jak sie uda to dopiero bede sie zabieral za instalacje klawiatury przy bramie, centralki na klatce schodowej itp...

Bedzie to pierwszy domofon ktory bede podlaczal i mam mase pytan, zaczynajac od tych najbardziej podstawowych...
    Jak mozna zauwazyc w instrukcji, żyła powinna byc poprowadzona z K6 do K6 nastepnie z K5 do K5 dwie żyły ?? nastepnie jedna żyła K4 do K4 i z K3 do K3 dwie żyły tak? Czyli jak mam pare żyły niebieskiej i biało niebieskiej to wpinam niebieski z K6 do K6 i niebiesko biały z K5 do K5, ale w K5 muszą być 2 żyły czyli biore z następnej pary i wpinam do K5, na czerwony, a biało czerwony leci juz do K4 tak?

Mam nadzieję, że dobrze to napisałem...Dla ludzi z branży napewno banalna rzecz, a dla mnie będzie to pierwszy domofon który będę instalował...

dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Łączysz jeden do jednego czyli np. K5 jedna żyła do K5, K6 jedna żyła do K6...etc
  • Poziom 9  
    Wszystko podłączone w rzeczywistości jest to dużo prostsze niż pokazuje instrukcja!

Z tym, że mam jeden problem. Mamy 4 mieszkanie, nr 1 jest puste tam nie ma unifonu, nr2, nr3 i nr 4. Wszystkie mieszkania mają odpowiednio ustawione zworki. Mieszkanie nr 3 i 4 normalnie działa, można się dodzwonić, działa wejście kodem itp. Natomiast mieszkanie nr 2 nie działa, słychać dzwonienie w unifonie ale nie ma rozmowy. Jak w mieszkaniu nr 2 ustawi sie zworke na 8 czy inny numer to normalnie działa natomiast nie działa 2.

Ma ktoś jakieś pomysły na taki problem?

PROBLEM ROZWIĄZANY: PRZYWRÓCIŁEM PARAMETRY DOMYŚLNE DLA USTAWIEŃ INDYWIDUALNYCH.

Pozdrawiam

A teraz jeszcze jedno pytanie. Czy domofon ma jakies nastawy odnośnie podświetlenia jakieś ściemnianie i rozjaśnianie, albo czy ma jakiś czujnik ruchu. Że jak zbliża się reka to się podświetla, a nie świeci non stop?