Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE55H6400AW tylko pod¶wietlanie, resetuje się.

05 Oct 2018 10:17 1638 19
  • Level 10  
    Witam. Mam problem z TV Samsung UE55H6400AW - matryca pod¶wietla się, brak tre¶ci, po chwili resetuje się i zaczyna migać dioda jak przy uruchamianiu. Próbowałem wygrzać procesor ale nic to nie dało. Może kto¶ ma wsad do biosu tego modelu bo w sieci niestety nic nie ma.
  • Level 36  
    robert5555 wrote:
    Może kto¶ ma wsad do biosu tego modelu bo w sieci niestety nic nie ma.

Jakie¶ oznaczenie tego "biosu"? Płyta?
    Dlaczego my¶lisz że to jego wina?
  • Level 10  
    Płyta BN94-07593Q, bios 25q40cl. Teraz to już sam nie wiem czy to main ponieważ kombinuję z płyt± od 40" (UE40F6400) i po długiej drodze podł±czenia jej z płyt± zasilaj±c± z 55" okazuje się że też się resetuje ! Ale dlaczego, skoro napięcia na zasilaczu s± stabilne ?
  • Level 36  
    Oscylacje na kwarcu procka? Czyta ten twój bios? sygnał CLK na EMMC
    Obie płyty na PCB BN41-02156A?
  • Service technician RTV
    Poczytaj co do tej pory napisano o tej plycie i problemie Reset
    Quote:
    Phrase: BN41-02156A Search found 23 matches (0,09s)

* HIGH_X14H (jest takze X10/ i x12)
    CPU: SEMS-31
    EPROM IC901=24C512,
    Flash SPI IC1304=W25Q40CL
    eMMC IC1302 KLM4G1FEAC-B031 BGA153
  • Level 10  
    Obawiam się, że moja wiedza jest zbyt niska - sory nie wiem co to oscylacje - przej±łem serwis rtv po ojcu - swoj± wiedzę okre¶lam w skali 1-10 na jakie¶ 5 (potrafię programować ko¶ci bios, wymieniać diody w pod¶wietlaniu itp) . Płyta zasilaj±ca jaka jest w tv 55" to BN44-00711A co ciekawe znalazłem "na półkach" dwie płyty - BN44-00709A i efekt jest ten sam czyli reset po kilku sekundach! Wci±ż obstawiam main.
  • Level 36  
    robert5555 wrote:
    potrafię programować ko¶ci bios, wymieniać diody w pod¶wietlaniu itp

Kolego nie obraĽ się, ale takie rzeczy to robi byle "czesiek" w piwnicy.
    Tak jak lisek napisał wyżej, poczytaj o płycie BN41-02156A (pomy¶l dlaczego większo¶ć tematów to - kupię), zostaw zasilacze, s± sprawne i popracuj nad udzielaniem konkretnych odpowiedzi na grzecznie zadawane pytania :-)
  • Level 17  
    napisz jaki model matrycy wystepuje w tym tv i model tcona
  • Level 17  
    no raczej to inna płyta niestety,nie podejdzie do tego modelu.Już szybciej bedzie pasować z serii H6270 lub 6470 ale nie H5500
  • Level 10  
    Kurcze, to dlaczego w opisie jest ten sam model płyty? BN41-02156
  • Level 17  
    jezeli go¶ć pisze,że jest od H5500 to jest inna matryca i inne oprogramowanie na płycie niż to co ty masz
  • Level 36  
    marek07 wrote:
    no raczej to inna płyta niestety,nie podejdzie do tego modelu.Już szybciej bedzie pasować z serii H6270 lub 6470 ale nie H5500

Nie strasz chłopa :-) Będzie ok, ma tylko inny tuner i mniej portów USB i HDMI.

Dodano po 1 [minuty]:

robert5555 wrote:
    Kurcze, to dlaczego w opisie jest ten sam model płyty? BN41-02156

To nie jest model płyty tylko numer laminatu PCB.
    Finalny numer płyty jest np. taki:

• Level 10  
    No też tak my¶lę - bo już podłanczałem do tej matrycy zestaw main + zasilacz od UE40F6400AK i wszystko ¶migało! Byle tylko ta płyta z tej aukcji miała takie samo podł±czenie (takie same sygnały) do zasilacza.
  • Level 17  
    jego sprawa,ale wolałbym poszukać płyty najbardziej zbliżonej do oryginału,ale spradziłbym w sumie na pocz±tku czy to faktycznie wina płyty głłównej czy czasami nie tcona lub samej matrycy,która moze by¶ zwarta,miałem podobny model tylko 50 z serii H6 i niestety okazało sie,że była to wina matrycy,a podobnie się zachowywał jak u kolegi roberta5555
  • Level 10  
    Nie może to być wina matrycy ani teacona, bo po odł±czeniu ta¶my do teacona efekt ten sam czyli reset ! Poza tym testowałem już go na zastawie płyt jak wyżej
  • Level 13  
    Witam, posiadam takiego Samsunga ale 50 cali model UE50H6400 z uszkodzona matryc±. Jakby interesowała płyta główna zapraszam na PV.
  • Level 10  
    Kurcze, dzięki ale już kupiłem przez allegro. Gdyby ta płyta nie zadziałała to się odezwę. Pozdr
  • Level 10  
    Zamontowałem dzi¶ płytę zakupion± przez allegro - BN94-08121T - tv uruchamia się ale na ekranie nic nie ma. Kiedy wcisnę na pilocie "SMART HUB" pojawia mi się na ekranie menu smart huba ale nie działa ani menu ani source i inne klawisze tylko działa smart hub. Czy to wina oprogramowania w ko¶ci bios? Czy muszę wgrać inne pasuj±ce do mojej matrycy ? Moja matryca ma symbol T550HVF02.2 Proszę o poradę
  • Level 36  
    Wygl±da na to że kupiłe¶ bubla...