Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz gsm do auta i do telefonu

Albercik 321 05 Oct 2018 10:21 1902 9
    Albercik 321
    Level 25  
    Witajcie. Mam Huawey P9Lite. Dużo ostatnio jeżdżę w samochodzie ( Peugeot 407 ) i niestety podczas rozmowy telefonicznej zanika mi bardzo często sygnał i albo rozmowa jest przerywana, albo się poprostu rozłącza. Korzystam z telefonu w radiu ( RT4 ) jak i czasami słuchawka bluetooth. Co zrobić, żeby zwiększyć zasięg sygnału w samochodzie i w samym telefonie?
    MarianzPolski
    Level 5  
    Obawiam się, że natrafiasz na typowy problem osób często i dużo przemieszczających się. W zależności od tego jakiego operatora posiadasz częściej lub rzadziej będziesz miał tego typu problemy z uwagi na ,,przepinanie się'' telefonu pomiędzy BTS-ami. Sporym problemem dla GSM bywa płynne przejście z jednego nadajnika na drugi, problem można zminimalizować przełączając w telefonie tryb pracy na zwykły GSM (zwykle ustawiony mamy preferowany typ sieci na LTE, spróbuj w ramach testów zmienić go na sieć 2G (zwykły GSM). Co do wzmacniaczy sygnału nie polecam instalować takich rzeczy zwłaszcza w tak małej puszcze jaką jest samochód bo stracisz zdrowie od promieniowania jakie emitują tego typu wynalazki. Oczywiście są też różnice pomiędzy poszczególnymi modelami telefonów, jedne zwyczajnie pracują lepiej inne gorzej w zależności od zastosowanych podzespołów i konstrukcji, wypróbuj inny model telefonu.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Level 37  
    MarianzPolski wrote:
    Co do wzmacniaczy sygnału nie polecam instalować takich rzeczy zwłaszcza w tak małej puszcze jaką jest samochód bo stracisz zdrowie od promieniowania jakie emitują tego typu wynalazki.

Możesz podać jakieś źródła (najlepiej badania) do poparcia tezy o szkodliwości promieniowania w zakresie fal telefonii komórkowej?
    MarianzPolski
    Level 5  
    Szyszkownik Kilkujadek wrote:
    MarianzPolski wrote:
    Co do wzmacniaczy sygnału nie polecam instalować takich rzeczy zwłaszcza w tak małej puszcze jaką jest samochód bo stracisz zdrowie od promieniowania jakie emitują tego typu wynalazki.

Możesz podać jakieś źródła (najlepiej badania) do poparcia tezy o szkodliwości promieniowania w zakresie fal telefonii komórkowej?

Nie interesują mnie tego typu pseudo dyskusje i prośby o podawanie źródeł i badań, za dobrze wiem na jakim świecie żyjemy i w jakiej rzeczywistości jeśli chodzi o Polskie realia przestrzegania przez operatorów GSM tzw norm emisji promieniowania. Kup prosty tester za nie więcej niż 600-700 zł i sprawdź wyniki w swojej okolicy, zestaw je później z tzw normami i wyciągnij sensowne wnioski. Wiedzy na ten temat jest od groma wystarczy się po nią schylić. A jeśli wierzysz w brak szkodliwości promieniowania na zdrowie człowieka to proponuję spać z włączonym telefonem pod poduszką , a obok łóżka postawić sobie router wi-fi by mieć lepszy zasięg. Pozdrawiam.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Level 37  
    MarianzPolski wrote:
    Wiedzy na ten temat jest od groma wystarczy się po nią schylić.

Podzielisz się?
    Tutaj przykłady ode mnie: https://scholar.google.pl/scholar?q=wpływ+fal+radiowych+na+organizm+człowieka&hl=pl&as_sdt=0&as_vis=1&oi=scholart
    MarianzPolski wrote:
    A jeśli wierzysz w brak szkodliwości promieniowania na zdrowie człowieka to proponuję spać z włączonym telefonem pod poduszką , a obok łóżka postawić sobie router wi-fi by mieć lepszy zasięg.

Kwestię wiary zostawmy religii. Fakty naukowe mnie interesują.
    Albercik 321
    Level 25  
    Pokaż na mapie (dokładnie) przykładowe miejsce gdzie zanika sygnał.

I co? Jak ci zapodam mapę z tymi miejscami, to poprawisz mi odbiór w tych miejscach? Jakie to ma znaczenie, że mi sygnał zanika tam czy gdzie indziej?
    Co do promieniowania - to, że jest i jest w jakimś stopniu szkodliwe, wiemy wszyscy i nie trzeba żadnych tez naukowych, bo nie jesteśmy w przedszkolu i nie musimy się przegadywać. A jeżeli uważasz, że tego promieniowania nie ma, no to nie ma i już. Ja wiem swoje, ty swoje.
    Wracając do tematu - sygnał w danych miejscach raz mi zanika raz nie. Czyli jadąc codziennie w tym samym mioejscu ów sygnał raz zanika do tego stopnia, że mnie rozłącza, kiedy indziej zdarza się, że tylko przerywa w mniejszym lub większym stopniu, a nie raz jest tak, że ani nie przerywa ani nie rozłącza. I takich miejsc jest kilka. A czasdami mnie rozłacza w miejscu, gdzie wcześniej nigdy się to nie zdażyło. Próbowałem już i sieci T-Mobile i Plus-a. Sygnał zanika i w telefonie ( T-Mobile ) i w radiu ( w radiu mam kartę sim z Plus-a ). I nie ma znaczenia jaka karta - problem jest na obu kartach, w telefonie i w radiu. Dlatego pomyślałem o jakimś wzmacniaczu.
    Ale spróbuję jeszcze przełączyć w telefonie z LTE/WCDMA/GSM ( automatycznie ) na automatyczny ( 3G/2G ) i potem przełączę na Tylko GSM. Zobaczymy czy będzie lepiej.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Level 37  
    Albercik 321 wrote:
    I co? Jak ci zapodam mapę z tymi miejscami, to poprawisz mi odbiór w tych miejscach? Jakie to ma znaczenie, że mi sygnał zanika tam czy gdzie indziej?

Chciałem pomóc w najlepszy sposób jaki potrafię. A do tego potrzebuję kilka danych. Nie to nie. Nic na siłę.
    nici
    Moderator Chiptuning
    Albercik 321 wrote:
    Jakie to ma znaczenie,
    A takie, że może tylko TOBIE zanika. I problem jest w urządzeniu / ustawieniach a nie lokalizacji.
    Nie to nie. Nic na siłę.
    Słusznie.
    Albercik 321
    Level 25  
    Problem nie jest w telefonie. Sygnał zanika zarówno w telefonie jak i w radiu. W telefonie mam sieć T-Mobile, w radiu mam Plus-a. Dwa różne urządzenia, dwie różne sieci. Do tego zanika też na innym telefonie.
    Sygnał zanika mi np. w miejscowości Libiąż od około 50.092352 19.09923 do około 50.093990 19.292822. I np jeszcze tu od około 50.096622 19.232064 i tu 50.084590 19.198615 do około 50.076223 19.184308. I jeszcze tu 50.108585 19.134532 do 50.119160 19.112468.
    Co ciekawe, w miejscowości Libiąż na ulicy Działkowa 2 jest maszt z Plusa - GPS: 50,102778,19,311389)
    Tu jest z T-Mobile GPS: 50,090556,19,329722)
    Tu również z T-Mobile GPS: 50,102500,19,252500), a tu z Plusa
    GPS: 50,103889,19,256667)
    Przy innych lokalizacjach, gdzie zanika sygnał również są nadajniki z sieci Plusa, Play, Orange T-Mobile.
    Co ciekawe, zauważyłem, że zależy to też od pogody. Oprócz tego często na telefonie są np. dwie lub jedna z pięciu kresek określających moc sygnału, a już przerywa. Sms-a wysłać można bez problemu, ale porozmawiać w tych miejscach już nie.