Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Telewizja kablowa INEA a słaby sygnał na jednym odbiorniku

05 Paź 2018 10:29 378 4
 • Poziom 8  
  Proszę o poradę, na dekoderze nr 4 ginie sygnał i nie ma wszystkich programów, jest on dość daleko od rozdzielacza (jest połączony dobrym kablem ok 25m, rdzeń i oplot jest miedziany) kable oprócz tego najdalszego są w ścianach, stąd tak wygląda ta instalacja jak na schemacie. Czy można zastosować jakiś wzmacniacz a jeśli tak to jaki będzie odpowiedni, ewentualnie co jeszcze można wymienić jaki rozdzielacz będzie najmniej tłumił sygnał?, dodam, że wcześniej gdy był stary ale krótszy kabel o ok 10m to wszystko było ok. teraz poprzez przebudowę domu odległość się zwiększyła. Jakie końcówki przy dekoderach będą najlepsze tzn najmniej stłumią sygnał? teraz są F+nakręcane złącze ANT. Dziękuję za konstruktywne porady.

  PS. Czy aktywny rozdzielacz antenowy AMS ARA 1/2F może się sprawdzić aby wzmocnić sygnał czy nie jest on kompatybilny z Tv kablową czy może model RAW-103 będzie kompatybilny?

  Telewizja kablowa INEA a słaby sygnał na jednym odbiorniku
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Strzelam. Źle zarobione końcówki kabla.
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  andpol 33 napisał:
  Źle zarobione końcówki kabla.

  Kiepska jakość sygnału - w końcu pobierany jest z gniazda przelotowego w pierwszym dekoderze...
 • Poziom 35  
  Skoro na 10 m grało to następne 15 m dobrego kabla nie powinno stanowić aż takiego problemu, chyba, że sygnał "na skraju". Zawsze można pominąć rozgałęźnik i będzie wiadomo.
 • Poziom 8  
  Winowajcą zaniku obrazu okazały się obie złączki wpięte w dekoder, monter z INEI zmierzył poziom sygnału i wymienił te 2 które tłumiły sygnał, najdziwniejsze bo były to złączki kompresyjne założone już kiedyś przez monterów a te zwykłe nakręcane na kable przy rozdzielaczu były ok. Dziękuję za pomocne odpowiedzi.