Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Smart TV PUS8303/12 na Android z zablokowaną treścią HBOGO

jam69 05 Oct 2018 13:31 32694 4
    jam69
    Level 11  
    Kilka dni temu zakupiłem LED TV Philips 55PUS8303/12 z systemem Android. Technicznie nie mam większych zastrzeżeń do tego telewizora ale w wielkie zdziwienie wprawił mnie fakt blokowania aplikacji HBOGO w sklepie Google Play Store. Właściwie to nie jest ona zablokowana ile wcale nie pojawia się w wyszukiwarce na telewizorze co ostatecznie na jedno wychodzi bo nie da się jej zainstalować.
    Zablokowane są również treści online ze strony hbogo z poziomu przeglądarki. Tak więc nawet po zalogowaniu się do serwisu hbogo oglądanie filmów jest niemożliwe.

Nie jest to kwestia wady technicznej konkretnego egzemplarza bo podczas telefonicznej rozmowy z pracownikiem działu wsparcia klienta firmy Philips uzyskałem informację że nie jestem odosobnionym przypadkiem i coraz więcej klientów skarży się na podobny problem. "Taka jest polityka firmy"
    Szkoda, bo znowu polityka firmy nie idzie w parze z dobrem klienta,

Wiele tłumaczy biały centralnie umieszczony przycisk na plocie od tv z napisem NETFLIX - ale to dało mi do wyślenia już po fakcie gdy telewizor zawisł na ścianie.

Q: czy ktoś zana sposób jak poradzić sobie z opisanym problemem - tym bardziej wyrywnym od razu odpowiadam że wymiana telewizora nie wchodzi w grę! -
    jak już mam ten telewizor i dostęp do HBOGO to chciałbym z tego skorzystać.
    Belialek
    Level 22  
    Zainstaluj apkę KODI - potem z jej poziomu bez problemu znajdziesz wtyczkę HBO (i setki innych).
    Belialek
    Level 22  
    Trochę zabawy z tym jest, ale jak już ogarniesz na początku to później z innymi wtyczkami jest już z górki :) Tym samym odcinasz się od kaprysów producenta w kwestii dostępności wtyczek - wiadomo, łatwiej kliknąć 1 przycisk na pilocie niż odpalać KODI, ale coś za coś.
    jurexu
    Level 11  
    Hej!
    Poradziłeś bądź ktoś inny poradził już sobie z tym problemem?
    Ja właśnie kupiłem ten telewizor i też mam problem z aktywacją. O ile mogę zainstalować aplikację z Google Play (ogólnie nie jest widoczna z poziomu aplikacji z telewizora, ale jeśli ją wcześniej na czymś innym instalowałeś to znajdziesz ją w ,,moich aplikacjach'') to nie można jej aktywować - tzn. nie można wpisać kodu aktywacji w polu do tego przeznaczonym gdyż jest nie aktywne. Pomaga powrót do ustawień fabrycznych i wtedy trzeba jeszcze raz zainstalować i aktywować - wówczas bez problemu. Problem w tym, że telewizor gubi aktywację po oko 2 dniach i żeby móc dalej oglądać trzeba wrócić do ustawień fabrycznych telewizora i tak w kółko jeśli upierasz się przy tym aby oglądać HBO GO na philipsie z androidem. A może problem jest w tym, że mój telewizor ,,przebywa'' w Niemczech i klient z niemieckim IP nie może oglądać HBO GO na terenie RFN. Sam już nie wiem...