Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brother DCP-J562DW - Drukarka nie widzi zamienników tuszy LC223

05 Paź 2018 13:51 1128 8
 • Poziom 10  
  Kupiłem drukarkę Brother J562DW na hiszpańskim Amazonie, od razu kupiłem zestaw zamienników - chciałem ich użyć na starcie.
  Drukarka po zakupie była w języku hiszpańskim (dopiero potem zmieniłem w menu serwisowym na angielski)
  Przy wkładaniu zamienników do zasobnika drukarka je niby widziała (z ekranu LCD znikał kolor pojemnika który należy wsadzić) ale po wsadzeniu wszystkich i zamknięciu klapki drukarka kazała je zainstalować powtórnie.
  Robiłem to wielokrotnie ale drukarka zachowywała się tak samo.
  Gdy wsadziłem oryginały - drukarka je przyjęła
  Być może problem wynika z tego że na starcie trzeba użyć oryginałów a dopiero potem używać zamienniki?

  Czy mogę wyjąć oryginały (dopiero rozpoczęte), wsadzić zamienniki (aby sprawdzić czy działają) i na powrót wsadzić i korzystać z oryginałów? Chciałem w ten sposób sprawdzić czy muszę odesłać zamienniki na gwarancję. Czy drukarka nie rozpozna że drugi raz wsadziłem oryginały i nie wyświetli błędów?
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Jeśli to było pierwsze uruchomienie (inicjacja) wymagane były oryginalne tusze. Jaki przebieg miała drukarka?
 • Poziom 10  
  Była kupiona jako nowa
  A jest możliwe że chipy w pojemnikach są inne w różnych krajach czyli np kupione w PL zamienniki nie będą działały w drukarce J562DW przeznaczonej na Hiszpanię i Portugalię?
  No i najważniejsze - czy mogę spokojnie zaryzykować wyjęcie oryginału i sprawdzenie zamiennika, tak abym mógł na powrót wsadzić ten oryginał?
 • Poziom 22  
  Jeśli była nowa to wymagała tuszy startowych lub oryginalnych - to nie wykrywała zamienników. Można było ją ręcznie zainicjować w menu serwisowym, aby wyczytała tusze. Tak, Powinno Ci wykryć bez problemu oryginalne tusze po wyjęciu.
 • Poziom 10  
  Sprawdziłem jeszcze raz zamiennik - drukarka go zobaczyła
  Czyli rzeczywiście wychodzi na to że na starcie musiała mieć oryginały (LC221) a dopiero można wsadzać zamienniki (LC223).
  Po wsadzeniu z powrotem oryginału wszystko działa

  Przy wkładaniu zamiennika drukarka pyta czy wsadziłem nowy tusz - wybrałem nie - czy wtedy jest sprawdzany czip? Pytam, bo boję się że gdy oryginał się już skończy, to gdy wsadzę zamiennik i wybiorę "tak" do czy dopiero wtedy nie okaże się że drukarka sprawdzi czip i wywali błąd?

  Zmieniłem język drukarki z hiszpańskiego/portugalskiego a angielski (kod 0004) - czy możliwe że drukarka ma też język polski? Istnieje spis kodów języków?
 • Poziom 22  
  Drukarka pyta tylko po to, bo nie wie czy ma zmienić zapisany poziom tuszu. Jeśli dasz tak to dalej będą wszystkie chodzić. W tej drukarce nie ma wgranego polskiego - aby był trzeba wysłać drukarkę do polskiego serwisu i zapłacić ~~100zł.
 • Poziom 10  
  Dzięki za info o języku.

  Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem - czyli skoro przy pytaniu czy wsadziłem nowy pojemnik z tuszem dałem "Nie" i działa (przyjmuje zamiennik, drukuje na nim), to oznacza że w czip w zamienniku jej pasuje i nie powinno być problemów w przyszłości?

  Szkoda że nie robią już takich bezproblemowych drukarek jak moja stara J140W
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Już nie będzie żadnych problemów - możesz swobodnie zamieniać pojemniki. Chip tylko jest do sprawdzenia czy pojnik pasuje do urządzenia, a za poziom tuszu odpowiada inny czujnik dlatego drukarka pyta czy został zmieniony.
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedzi
  Zgodnie z informacją od @fifek62, drukarka najwidoczniej wymagała oryginalnych tuszy do zainicjowania (nie można od razu wsadzić do niej zamienników). Po zainicjowaniu drukarka bez problemu zaakceptowała zmianę na zamiennik. Zmiana języka jest możliwa np na angielski, drukarka nie ma wgranego polskiego języka