Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalona żarówka a potem problem z prądem w gniazdkach

wilczyca99 05 Paź 2018 14:15 165 6
  • #1 05 Paź 2018 14:15
    wilczyca99
    Poziom 2  

Witam, ostatnio mając podłączony telefon i powerbank do ładowania podłączyłam lampkę kiedy ja włączyłam strzeliła no i się spaliła żarówka. Walnął główny korek (nie ten w mieszkaniu, tylko ten na klatce). Po włączeniu okazało się, że w kilku gniazdkach niby nie działa nic co się podłączy niby się chwilę podświetli, że np ładuje ale zaraz przestaje i tak co chwilę myga. Potemu pojawił się problem ze światłem, zaczęło mrygać przy 2 włączonych żarówkach. Kiedy była włączona 1 żarówka i załączała się lodówka światło zaczynało mocniej świecić, kiedy się otwierało lodówkę też zaczynało mrygać. Dziś był elektryk coś tam porobił. Sprawdzał gniazdka później z tamtą lampką przez którą wybiło korki tylko z wymienioną żarówką i okazało się że niby te gniazdka działają. Powiedział, że możliwe że popsuła się ładowarka lub wejście w telefonie przez całą sytuację no ale ta ładowarka w jednym z gniazdek działa bez zarzutu. A tamtym nic się nie zmieniło po podłączeniu innych rzeczy np. blendera jest to samo jakby chce działać ale nie działa. Mam nadzieje że jakoś składnie opisałam problem. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

0 6
  • #2 05 Paź 2018 14:24
    stonefree
    Poziom 24  

Jeśli dwa urządzenia chcą działać, potem przestają a po podłączeniu do innych gniazdek działają to trzeba jeszcze raz sprawdzić instalację.

1
  • #3 05 Paź 2018 21:48
    wilczyca99
    Poziom 2  

A czy mogę normalnie korzystać z tych gniazdek z którymi tego problemu nie ma? Elektryk może odwiedzić mnie dopiero w poniedziałek 😏

Dodano po 1 [minuty]:

A dodam jeszcze, że elektryk stwierdził po ponownym kontakcie że gdzieś pod tynkiem upalił się tak to kabelek (puszki zostały przez niego sprawdzone).

0
  • #4 05 Paź 2018 21:51
    stonefree
    Poziom 24  

Proponuję ograniczyć korzystanie z urządzeń do niezbędnego minimum, zwłaszcza z tych w metalowej obudowie, a jutro wezwać innego elektryka, który nie będzie odwlekać do poniedziałku. To za duża odpowiedzialność, żeby powiedzieć tak lub nie jeśli się nie sprawdzi instalacji.

0
  • #5 05 Paź 2018 22:18
    wilczyca99
    Poziom 2  

Niezbędne minimum to lodówka i telefon 😁 a fachowiec niestety załatwiany przez właścicielkę mieszkania (ja tylko wynajmuje). Dopiero w poniedziałek bo niestety tak jest rozchwytywany i wcześniej niestety nie ma czasu.

0
  • #6 05 Paź 2018 22:48
    CYRUS2
    Poziom 36  

Jeżeli w lokalu jest instalacja 1 -fazowa to możesz używać.
    Jeżeli 3-fazowa to ryzykowne.

Przyczyna tej sytuacji to stara uszkodzona instalacja.
    Elektryk powinien zrobić pomiary.

0
  • #7 05 Paź 2018 22:53
    KaW
    Poziom 34  

Walczyć trzeba o obniżkę czynszu . Nie płacić do momentu otrzymania protokółu z badań instalacji elektrycznej przez elektryka.Może kryją się jeszcze jakieś inne "bublowate " -byle jakie połączenia .
    Trzeba kupić wkrętak z neonówką i sprawdzać tą neonówką- czy jest jakieś napięcie na metalowych korpusach urządzeń podłączonych do sieci.
    Jak się to robi pokaże sprzedawca elektrycznym sklepie.

0