Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalona żarówka a potem problem z prądem w gniazdkach

wilczyca99 05 Paź 2018 14:15 165 6
 • #1 05 Paź 2018 14:15
  wilczyca99
  Poziom 2  

  Witam, ostatnio mając podłączony telefon i powerbank do ładowania podłączyłam lampkę kiedy ja włączyłam strzeliła no i się spaliła żarówka. Walnął główny korek (nie ten w mieszkaniu, tylko ten na klatce). Po włączeniu okazało się, że w kilku gniazdkach niby nie działa nic co się podłączy niby się chwilę podświetli, że np ładuje ale zaraz przestaje i tak co chwilę myga. Potemu pojawił się problem ze światłem, zaczęło mrygać przy 2 włączonych żarówkach. Kiedy była włączona 1 żarówka i załączała się lodówka światło zaczynało mocniej świecić, kiedy się otwierało lodówkę też zaczynało mrygać. Dziś był elektryk coś tam porobił. Sprawdzał gniazdka później z tamtą lampką przez którą wybiło korki tylko z wymienioną żarówką i okazało się że niby te gniazdka działają. Powiedział, że możliwe że popsuła się ładowarka lub wejście w telefonie przez całą sytuację no ale ta ładowarka w jednym z gniazdek działa bez zarzutu. A tamtym nic się nie zmieniło po podłączeniu innych rzeczy np. blendera jest to samo jakby chce działać ale nie działa. Mam nadzieje że jakoś składnie opisałam problem. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

  0 6
 • #2 05 Paź 2018 14:24
  stonefree
  Poziom 24  

  Jeśli dwa urządzenia chcą działać, potem przestają a po podłączeniu do innych gniazdek działają to trzeba jeszcze raz sprawdzić instalację.

  1
 • #3 05 Paź 2018 21:48
  wilczyca99
  Poziom 2  

  A czy mogę normalnie korzystać z tych gniazdek z którymi tego problemu nie ma? Elektryk może odwiedzić mnie dopiero w poniedziałek 😏

  Dodano po 1 [minuty]:

  A dodam jeszcze, że elektryk stwierdził po ponownym kontakcie że gdzieś pod tynkiem upalił się tak to kabelek (puszki zostały przez niego sprawdzone).

  0
 • #4 05 Paź 2018 21:51
  stonefree
  Poziom 24  

  Proponuję ograniczyć korzystanie z urządzeń do niezbędnego minimum, zwłaszcza z tych w metalowej obudowie, a jutro wezwać innego elektryka, który nie będzie odwlekać do poniedziałku. To za duża odpowiedzialność, żeby powiedzieć tak lub nie jeśli się nie sprawdzi instalacji.

  0
 • #5 05 Paź 2018 22:18
  wilczyca99
  Poziom 2  

  Niezbędne minimum to lodówka i telefon 😁 a fachowiec niestety załatwiany przez właścicielkę mieszkania (ja tylko wynajmuje). Dopiero w poniedziałek bo niestety tak jest rozchwytywany i wcześniej niestety nie ma czasu.

  0
 • #6 05 Paź 2018 22:48
  CYRUS2
  Poziom 36  

  Jeżeli w lokalu jest instalacja 1 -fazowa to możesz używać.
  Jeżeli 3-fazowa to ryzykowne.

  Przyczyna tej sytuacji to stara uszkodzona instalacja.
  Elektryk powinien zrobić pomiary.

  0
 • #7 05 Paź 2018 22:53
  KaW
  Poziom 34  

  Walczyć trzeba o obniżkę czynszu . Nie płacić do momentu otrzymania protokółu z badań instalacji elektrycznej przez elektryka.Może kryją się jeszcze jakieś inne "bublowate " -byle jakie połączenia .
  Trzeba kupić wkrętak z neonówką i sprawdzać tą neonówką- czy jest jakieś napięcie na metalowych korpusach urządzeń podłączonych do sieci.
  Jak się to robi pokaże sprzedawca elektrycznym sklepie.

  0