Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32B450C4W po kilku sekundach gaśnie obraz.

05 Paź 2018 16:26 378 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem taki jak opisałem w temacie.
    Otóż jakiś czas temu ten telewizor wyłączył się całkowicie, i nie było żadnych oznak życia takich jak choćby dioda czuwania. Wymieniłem więc płytę zasilającą BN44-00260C na ten sam używany model. Telewizor włączył się dwie trzy sekundy widać obraz, a potem gaśnie. Dźwięk jest natomiast po wyłączeniu dioda standby działa prawidłowo to znaczy świeci ciągle. Po ponownym włączeniu ta sama sytuacja. Obraz jest i zanika po chwili. Na płycie głównej zauważyłem pęknięty element. Chyba nie ma on na to wpływu ,natomiast po odłączeniu płyty głównej od zasilającej ,aby sprawdzić podświetlenie, pojawia się ono na chwilę i znika. Na płycie zasilającej nie zauważyłem żadnych napuchniętych kondensatorów czy innych fizycznych uszkodzeń któregoś z elementów. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na jakiś trop ,od czego mogę zacząć.
    Nie jestem profesjonalistą w tych sprawach i proszę o wyrozumiałość.
    Z góry dziękuję.
    Samsung LE32B450C4W po kilku sekundach gaśnie obraz.
  • Poziom 34  
    Witam. Sprawdź latarką czy jest treść obrazu. Wygląda to na uszkodzone podświetlenie.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Jest tak jak pan mówi , świecę latarką i widzę tekst. Wie pan, lub ktoś inny jak rozwiązać ten problem ?
  • Poziom 34  
    Uszkodzone może (najprawdopodobnie)być któreś z trafek(pomiar rezystancji uzwojenia wtórnego) lub świetlówka(ki).
    Iwerter pracuje na układzie SEM2006- poczytaj o nim. Można do testu na chwilę wyłączyć protect.
    PS. Masz trafka z poprzedniego inwertera... Może sprawne.
  • Poziom 10  
    LE40B620 płyta zasilacza BN44-00264A. Po włączeniu odbiornika pojawia się obraz na 2s i znika. Doczytałem na forum i zrobiłem zwarcie do masy nóżki 5 scalaka SEM2006. Podświetlenie zadziałało i obraz widać, ale co dalej czy tak zostawić? Gdzie ewentualnie może być uszkodzenie? Czy może wymienić ten SEM2006 na nowy?