Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Serwer DNS nie odpowiada, Windows 10

05 Oct 2018 16:51 9390 4
 • Level 2  
  Dzień dobry,
  Mam od jakiegoś czasu problem z internetem (WiFi). Nie mogę połączyć się z siecią, a narzędzie do rozwiązywania problemów zwraca komunikat jak w tytule. Poprzednio pomagało ustawienie IP na sztywno (do czasu jak próbowałam się połączyć z inną siecią, a potem wróciłam do starej), a następnie przywrócenie Windows do ustawień początkowych (Win10). Teraz nie pomaga nawet to. Ustawiłam DNS na sztywno zgodnie z instrukcją z internetu (8.8.8.8 i 8.8.4.4), nie pomogło. Próbowałam ipconfig/release i ipconfig/renew, na nic. Z góry mówię, że nie znam się na sprzęcie, dlatego nie potrafię podać dokładnej konfiguracji (trzebaby dokładnie powiedzieć gdzie mam czego szukać). Problem jest z laptopem, karta sieciowa Atheros AR9002WB-1NG. Już zanosiłam kiedyś komputer do serwisu w tej sprawie, pan stwierdził, że "jemu się łączy z wifi", a ja wyszłam na idiotkę. Czy pomoże zmiana karty sieciowej? Czy mogę spróbować czegoś innego?
 • Helpful post

  Level 43  
 • Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Załączam wyniki z inSSIDer (nie wiem, czy jest do dobrze zrobione, ponieważ w wątku nie było żadnej instrukcji), WinMTR i konsoli. Speedtest nie uruchomił się ponieważ nie mam dostępu do internetu ;-)
  Serwer DNS nie odpowiada, Windows 10Serwer DNS nie odpowiada, Windows 10
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  Pani sieć pracuje jak jeszcze kilka innych na kanale nr 11 - proszę w routerze zmienić kanał na np. 1, 6.
 • Level 2  
  Rzeczywiście zmiana kanału sieci pomogła (choć na innym kanale również chwilowo były problemy z dostępem do internetu). Dziękuję.