Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Serwer DNS nie odpowiada, Windows 10

05 Paź 2018 16:51 6498 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    Mam od jakiegoś czasu problem z internetem (WiFi). Nie mogę połączyć się z siecią, a narzędzie do rozwiązywania problemów zwraca komunikat jak w tytule. Poprzednio pomagało ustawienie IP na sztywno (do czasu jak próbowałam się połączyć z inną siecią, a potem wróciłam do starej), a następnie przywrócenie Windows do ustawień początkowych (Win10). Teraz nie pomaga nawet to. Ustawiłam DNS na sztywno zgodnie z instrukcją z internetu (8.8.8.8 i 8.8.4.4), nie pomogło. Próbowałam ipconfig/release i ipconfig/renew, na nic. Z góry mówię, że nie znam się na sprzęcie, dlatego nie potrafię podać dokładnej konfiguracji (trzebaby dokładnie powiedzieć gdzie mam czego szukać). Problem jest z laptopem, karta sieciowa Atheros AR9002WB-1NG. Już zanosiłam kiedyś komputer do serwisu w tej sprawie, pan stwierdził, że "jemu się łączy z wifi", a ja wyszłam na idiotkę. Czy pomoże zmiana karty sieciowej? Czy mogę spróbować czegoś innego?
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Załączam wyniki z inSSIDer (nie wiem, czy jest do dobrze zrobione, ponieważ w wątku nie było żadnej instrukcji), WinMTR i konsoli. Speedtest nie uruchomił się ponieważ nie mam dostępu do internetu ;-)
    Serwer DNS nie odpowiada, Windows 10Serwer DNS nie odpowiada, Windows 10
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Pani sieć pracuje jak jeszcze kilka innych na kanale nr 11 - proszę w routerze zmienić kanał na np. 1, 6.
  • Poziom 2  
    Rzeczywiście zmiana kanału sieci pomogła (choć na innym kanale również chwilowo były problemy z dostępem do internetu). Dziękuję.