Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres Saeco Talea Touch model:SUP032AR - komunikat napełnić obwód

angels123 05 Oct 2018 18:18 2376 3
 • #1
  angels123
  Level 2  
  Witam.

  Ekspres nie był używany z pół roku do roku wcześniej działał normalnie nic z nim nie było.

  W ekspresie Saeco Talea Touch po danym okresie postanowiłem zrobić kawusię, zakupiłem nowy filtr i takie tam, po włączeniu urządzenie odpaliło się do normalnego ekranu z wyborem rodzajów kaw. Postanowiłem głupi ja przed rozpoczęciem kawusi zrobić czyszczonko, wcisnąłem "cykl odwapniania bojlera" bez środka na samej wodzie, za 2gim razem chciałem dopiero z odkamieniaczem, ale już mi nie było dane tak daleko zajść. Po wyborze odwapniania zatwierdziłem i się zaczęło - na wyświetlaczu "napełnić obwód" przekręciłem we wskazanym kierunku pokrętełko na wskaźnik pary, urządzenie się trzęsie, hałasuje, po czym wyświetla się znaczek ekspresu z kluczem i komunikat " włączyć ponownie by rozwiązać problem". Po wyłączeniu i włączeniu w kółko tak samo opcja od razu jest od napełniania obwodu i trzęsiawy. Nic nie mogę zrobić a nawet nie wiem jak wyłączyć te opcje, by do głównego ekranu cofnąć, by zatrzymać owy cykl?

  Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Po przestoju układ wody "zastygł".
  Trzeba było by wspomóc pompę wody poprzez podanie jej wody pod ciśnieniem np strzykawka z wężykiem.
  Można to zrobić bez rozkrecania, w gniazdo zbiornika wody jednak trzeba trochę oszukać system ze ten zbiornik jest poprzez przyłożenie choćby ręki w miejsce czujnika.
 • #3
  angels123
  Level 2  
  Strzykawka z wężykiem się nie sprawdziła próbowałem kilka razy, pomogło natomiast sprężone powietrze od kompa przedmuchałem układ od strony zbiornika wody i od strony bloku zaparzającego na wyłączonym ekspresie po czym po złożeniu całości ruszyło i śmiga jak kiedyś.
 • #4
  angels123
  Level 2  
  jak opisałem w poście powyżej