Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Midlum - Skrzynia biegów po naprawie dalej hałasuje

sw04 05 Paź 2018 18:46 171 2
  • #1 05 Paź 2018 18:46
    sw04
    Poziom 9  

Naprawiałem w pewnym serwisie skrzynię biegów z Midlumki. Po krótkim czasie oddałem ją na reklamację, bo hałasowała. Podobno wymieniono wałek sprzęgłowy, ale nie pomogło. Obecnie jestem lżejszy o kilka tysięcy zł a nie ma żadnej różnicy w porównaniu do stanu przed pierwszą naprawą.
    Firma która ją naprawiała sprawdza bez obciążenia (odłączony wał napędowy), a nienaturalne dźwięki narastają wraz ze zwiększeniem obciążenia pojazdu - na pusto jest w miarę cicho, po załadowaniu hałas narasta.

Występuje to tylko na niskiej skrzyni - zarówno po wybiciu biegu i wrzuceniu na luz, jak i jeździe na biegu. Im wyższy bieg tym głośniej, tj. na 1 cicho, na 4 bardzo głośno. Na "dużej" skrzyni jest cisza.

Orientuje się gdzie mogę ją wysłać aby sprawdzić pod obciążeniem? Kto w Polsce posiada taki sprzęt? Chodzi o skrzynię EATON.
    Czeka mnie wyjęcie jej po raz 3, a skoro serwis już za drugim razem nie widział problemu to nie widzę sensu żeby znowu wysyłać to do nich.

0 2
  • #2 05 Paź 2018 20:31
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Problem z reduktorem skrzyni.

0
  • #3 05 Paź 2018 20:35
    sw04
    Poziom 9  

piotr budzowski napisał:
    Problem z reduktorem skrzyni.

Wiem, ale serwis gdzie oddałem skrzynię nie widzi problemu. Potrzebuję niezależny warsztat który wrzuci na hamownię, podłączy obciążenie zamiast wału i wyda opinię na piśmie.

Po odpięciu wału skrzynia chodzi cicho, więc takie sprawdzanie nie jest miarodajne.

0