Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja Electrolux CIT61443 - dziwne dźwięki i kiepskie działanie jednego pola.

simin 05 Paź 2018 22:55 66 2
  • #1 05 Paź 2018 22:55
    simin
    Poziom 9  

Witam,

W płycie indukcyjnej Electrolux CIT61443 na jednym polu grzewczym wydaje mi dziwne dźwięki i grzeje zdecydowanie wolniej niż inne pola (a jest wg specyfikacji najmocniejsze).

Poniżej link do filmu z gotowaniem 1 szklanki wody na 2 polach dla porównania i wyeliminowania problemu garnków.
    https://www.youtube.com/watch?v=msyPxQ6U9QU

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Pozdrawiam,
    Simin

0 2
  • #2 06 Paź 2018 10:45
    Piotr2608

Poziom 38  

W filmiku jest błąd - nie ogranicza się poboru mocy przez stosowanie w tej kuchence 1 fazy.
    To jest model z maja tego roku (05.2018). Moc ogranicza się elektronicznie poprzez ustawienia w panelu Menu Serwisowym.
    Jeżeli płyta jest na gwarancji, a jest, należy zgłosić uszkodzenie do autoryzowanego serwisu Electrolux.

0
  • #3 07 Paź 2018 11:40
    simin
    Poziom 9  

Hej,

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnie ograniczenia mocy to w filmiku jest skrótowo to napisane. Ogólnie płyta jest podłączona do 1 fazy, a ograniczenie do 2500W jest ustawione elektroniczne w ustawieniach płyty.

Do serwisu Elektroluxa płyta zapewne trafi - tylko ze względu na ograniczenia czasowe dopiero za jakiś czas mogę ją tam dostarczyć, więc chciałem się upewnić czy to na pewno awaria, czy może tak to powinno działać i jest inna przyczyna (wielkość garnka, ograniczenie mocy, jedna faza... )

Pozdrawiam,
    Simin

0