Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Ecomatic 2000 logano g115 nie odpala

05 Oct 2018 23:34 1200 3
  • Level 2  
    To mój pierwszy temat, zatem witam serdecznie.
    Wraz z domem letniskowym trafił mi się piec Buderus logano G115 na olej ze sterownikiem Ecomatic 2000.
    Niestety sterownik był zalany/nieczynny zatem przyszło mi używać piec w trybie ręcznym. Działał ale termostat był walnięty, więc grzał na full. Sterownik został naprawiony - wymiana układu zasilającego.
    Po jego podłączeniu uruchomiłem piec. Sterownik ożył, piec umarł. W trybie automatycznym nic się nie dzieje, w trybie ręcznym wywala błąd (na zdjęciu), z tą różnicą że chodzi pompa. Błędy nic nie mówią, żadnych kodów..
    Czy trzasniety termostat może spowodować takie błędy?
    Najgorsze jest to że nie bardzo mam w okolicy Suchej Beskidzkiej serwis...
    Proszę o pomoc.Buderus Ecomatic 2000 logano g115 nie odpala
  • Level 23  
    Z lewej strony sterownika, obok czarnego pokrętła pod odkręcaną czapeczką jest przycisk. Jak po wciśnięciu pstryknie to znaczy że kocioł zaliczył przegrzew i czujnik zadziałał. Jest to bardzo prawdopodobne bo piszesz że grzał do oporu.
  • Level 2  
    Dzięki za słuszną sugestię, niemniej jednak ten bezpiecznik również wziąłem pod uwagę i nie jest on przyczyną braku reakcji pieca w chwili obecnej.
  • Moderator of Heating systems
    W tym kotle STB kasuje się dość ciężko.
    Możesz sprawdzić czy przychodzi napięcie na 7dmio polowej wtyczce do palnika.
    Napięcie powinno być na pierwszym pinie (czarnym)