Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zepsutej pralki w kolumnie z suszarką (łącznik).

AMI123 06 Paź 2018 13:00 231 5
  • #1 06 Paź 2018 13:00
    AMI123
    Poziom 7  

Witam,

Po czterech latach zepsuła mi się pralka Electorlux EDH13386GW (łożyska - naprawa z częściami 1100 PLN ) mam ją w zestawie z łącznikiem SKP11 i suszarką EWF1287HDW. Chcę kupić nową pralkę, tańszą ale przedłużę gwarancję na 5 lat.

1) Pytanie do forumowiczów, czy mogę pod suszarkę, która ma głębokość 60 cm wstawić np. BOSCH WAN2006FPL głębokości 55 cm.
    2) Drugie pytanie, czy da się umieścić suszarkę głębokości 60 cm na pralce głębokości 45 cm ( np. z jakimś uniwersalnym łącznikiem )?
    3) Trzecie pytanie czy ten łącznik SKP11 będzie można zamontować na na innej pralce niż electrolux , czy muszę wymienić na uniwersalny łącznik?

Pozdrawiam,
    AMI

0 5
  • #2 06 Paź 2018 13:46
    PanAGD
    Poziom 20  

AMI123 napisał:
    1) Pytanie do forumowiczów, czy mogę pod suszarkę, która ma głębokość 60 cm wstawić np. BOSCH WAN2006FPL głębokości 55 cm.

Teoretycznie tak, praktycznie nie polecam. Chyba, że suszarka będzie stała na jakieś półce, a nie bezpośrednio na pralce.
    AMI123 napisał:
    2) Drugie pytanie, czy da się umieścić suszarkę głębokości 60 cm na pralce głębokości 45 cm ( np. z jakimś uniwersalnym łącznikiem )?

Nie.
    AMI123 napisał:
    3) Trzecie pytanie czy ten łącznik SKP11 będzie można zamontować na na innej pralce niż electrolux , czy muszę wymienić na uniwersalny łącznik?

Pewnie jest to łącznik dedykowany do Electroluxa, więc na innych pralkach innych firm raczej nie będzie pasować. Uniwersalne łączniki są do ........... .

Tutaj chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie porządnej płyty meblowej dociętej na wymiar, przytwierdzić ją do ściany, i na to postawić suszarkę. Ciężar wtedy też może opierać się o pralkę bez ryzyka, że suszarka spadnie.
    Albo zrobić taką obudowę http://cdn13.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/27872/asz-pralkajpg_2819751.jpg,, i do góry suszarka.

0
  • #3 06 Paź 2018 20:28
    AMI123
    Poziom 7  

Hmm z tą płytą meblową to jest dobry pomysł, mam tylko dwie obawy.

1) Czy pralka wibrując nie uszkodzi się, gdy będzie na niej płyta meblowa dociśnięta przez suszarkę?
    2) Czy suszarka się nie zsunie.

0
  • #4 10 Paź 2018 22:33
    Andeck84
    Poziom 6  

mam suszarkę bosch na pralce bosch,
    pralka jest 45cm głęboka, suszarka jest 50, z łącznikiem oryginalnym bosch stoją bardzo stabilnie od 4 lat. poprostu łącznik jest przykręcony mniej więcej po środku pralki, nie za bardzo z przodu i nie za bardzo z tyłu. wygląda też bardzo dobrze.

patrząc jak montuje się łączniki - przykręca się na wkręty do pralki - mój tak się montuje i biorąc pod uwagę, że każda pralka prawie ma płaski blat to powinieneś wykręcić ten łącznik i sprawdzić na których pralkach twój łącznik dobrze leży i da się przykręcić bezpiecznie.
    wtedy z tych pralek wybierzesz taką która najbardziej Ci odpowiada.
    a suszarka electrolux będzie pasować napewno do starego łącznika i będzie bezpiecznie.

0
  • #5 11 Paź 2018 10:02
    AMI123
    Poziom 7  

Dziękuję, dobry pomysł z tym sprawdzeniem. Problem jest taki ze ja mam dużą suszarkę głębokość 60 cm i mało jest pralek w rozsądnej cenie np. 55 cm głębokości nie wspominając o 60 cm.

1