Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Passat b5 sedan - Ogrzewanie tylnej szyby pali bezpiecznik nr 5

kewiS 06 Oct 2018 15:42 8124 5
    kewiS
    Level 12  
    Witam
    Szanowni forumowicze, potrzebuje wskazówki odnośnie ogrzewania tylnej szyby.
    Mianowicie posiadam passata b5 97r 1.6 benzyna w sedanie, i wszystko działa prócz ogrzewania tylnej szyby :(
    Podczas próby włączenia natychmiast pali bezpiecznik nr 5 (na karcie oznaczony jako 12) i tym samym przestaje działać climatronik.
    Ktoś jest w stanie mnie nakierować ?
    Dodam tylko że włącznik już zmieniłem lecz bez rezultatuPassat b5 sedan - Ogrzewanie tylnej szyby pali bezpiecznik nr 5Passat b5 sedan - Ogrzewanie tylnej szyby pali bezpiecznik nr 5
    sigwa18
    Level 38  
    Najczęściej w przelotce klapy kable się urywają pękają.
    kewiS
    Level 12  
    Tylko że to jest sedan.
    Rozebrałem pół samochodu i od bezpieczników do szyby wszystko jest ok, lusterka też sprawdziłem odłączając całkowicie drzwi.
    Jutro sprawdze jeszcze podgrzewane spryskiwacze, może one robią zwarcie
    kewiS
    Level 12  
    Problem rozwiązany, po rozebraniu połowy deski oraz po sprawdzeniu wszystkich kabli oraz połączeń, łącznie z lusterkami, okazało się że to siedzenie kierowcy paliło bezpiecznik podczas włączania ogrzewania tylnej szyby.
    Po odłączeniu fotela kierowcy, wszystko działa jak należy.
    Dziwne że nie paliło bezpiecznika podgrzewanych foteli 🤔
    Teraz pozostaje mi rozebrać fotel kierowcy i zobaczyć przyczyne. Passat b5 sedan - Ogrzewanie tylnej szyby pali bezpiecznik nr 5
    kewiS
    Level 12  
    Poddaje się, odłącze fotel kierowcy (zielona kostka) i nie pali bezpiecznika, ale nadal ogrzewanie tylnej szyby nie działa:(
    Dziś zamontowałem inny fotel, też podgrzewany z sedana b5, i bezpiecznika nie pali, ale żadnej reakcji 😢
    Przy moim próbuje włączyć ale pali bezpiecznik, na drugim nawet nie próbuje włączyć.
    Ktoś wie jaki wspólny obwód ma ogrzewanie tylnej szyby a podgrzewanie foteli ?

Dodano po 4 [minuty]:

Udało się, nie mogłem oczom uwierzyć 😨
    Poprzedni właściciel montując radio 2 din, pomylił wtyczki ogrzewania fotela, a ogrzewanie tylnej szyby !
    Problem rozwiązany 😎 Passat b5 sedan - Ogrzewanie tylnej szyby pali bezpiecznik nr 5
    kewiS
    Level 12  
    Poddaje się, odłącze fotel kierowcy (zielona kostka) i nie pali bezpiecznika, ale nadal ogrzewanie tylnej szyby nie działa:(
    Dziś zamontowałem inny fotel, też podgrzewany z sedana b5, i bezpiecznika nie pali, ale żadnej reakcji 😢
    Przy moim próbuje włączyć ale pali bezpiecznik, na drugim nawet nie próbuje włączyć.
    Ktoś wie jaki wspólny obwód ma ogrzewanie tylnej szyby a podgrzewanie foteli ?

Dodano po 4 [minuty]:

Udało się, nie mogłem oczom uwierzyć 😨
    Poprzedni właściciel montując radio 2 din, pomylił wtyczki ogrzewania fotela, a ogrzewanie tylnej szyby !
    Problem rozwiązany 😎 Passat b5 sedan - Ogrzewanie tylnej szyby pali bezpiecznik nr 5

Dodano po 1 [minuty]:

Prawidłowe podłączenie