Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa pendrive (nie widzi go system)

kipak12345 06 Oct 2018 15:46 579 7
    kipak12345
    Level 7  
    Witam mam problem z pendrive. Kupiony niedawno działał bardzo dobrze, wczoraj też działał, dziś chcę go uruchomić i już nie działa. Wczoraj wgrałem na niego pliki o pojemności o. 92 GB (głównie filmy i gry), a dziś nie działa i nie wiem gdzie leży problem. Testowałem go na 2 komputerach i nigdzie go nie wykrywa (nawet w cmd, ani w zarządzaniu dyskami, nawet w BIOS go nie ma jakby go w ogóle nie było). Oba te komputery są na win 10.
    Pendrive nie ma widocznych spalenizn. Nie będę podawał specyfikacji obu komputerów bo wydaje mi się to nie potrzebne. Nazwa pendrive to adata UV150 o pojemności 128 GB.
    Bardzo bym prosił o szybką pomoc bo pendrive jest mi potrzebny. Pliki które były na pendrive nie muszę odzyskać, bo nie były one ważne, zależy mi na tym aby działał.
    kipak12345
    Level 7  
    Program nie znajduje tego pendrive
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No to albo wymiana gwarancyjna albo na elektrozłom.
    Michał
    kipak12345
    Level 7  
    A jaka jest przyczyna tej sytuacji, raczej po miesiącu nie padają pendrive i to całkowicie
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mogą paść kiedykolwiek.
    Dlaczego? Tu akurat można tylko zgadywać. Za duże napięcie na gnieździe USB, uszkodzenie mechaniczne itp.
    kipak12345
    Level 7  
    Nadal nie wykrywa pendrive

Dodano po 4 [minuty]:

Mi się wydaje że to przez zasilacz w jednym z komputerów bo były takie ostatnio sytuacje, że po podłączeniu pendrive 8 GB przestał działać i jak pewnego razu podpiąłem klawiaturę pod usb w tym komputerze również przestała działać, oddałem ją do naprawy, ale nikt nie wiedział co jej jest i dostałem zwrot pieniędzy w ramach gwarancji. Był również modem który przestał działać, mimo tego, że dioda się paliła to system nie wydział urządzenia.