Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung Galaxy S6 - kłopot z zalogowaniem się

06 Paź 2018 17:31 867 12
  • Poziom 3  
    Witam.
    Dałem do naprawy telefon Samsung Galaxy S6 aby wymienili baterię. Gdy go otrzymałem, zrobiłem reset telefonu do ustawień fabrycznych, i dostałem laga (telefon zawiesił się) więc poczekałem aż bateria rozładuje się i postanowiłem kolejny raz zrobić reset (w końcu udało się).
    Teraz mam taki problem, że jak wchodzę w Ustawienia-->Konta-->Dodaj nowe konto-->Google i potem pisze "Sprawdzam dane..." i powraca tam gdzie byłem czyli Ustawienia-->Konta-->Dodaj nowe konto-->Google. Proszę o pomoc.
    P.S Dowiedziałem się że telefon nie ma oryginalnego oprogramowania. Poprzedni właściciel musiał zmienić.
    Edit:
    -Marka:Samsung
    -Model: Galaxy S6 SM-G935F
    -Firmware: Android 6.0 .1
  • Moderator - GSM
    Wgraj odinem oryginalny firmware i już. Pozostanie pewnie jeszcze kwestia blokady FRP jeżeli poprzedni właściciel nie usunął swojego konta Google.
  • Poziom 26  
    Miałem taki przypadek w telefonie kolegi Samsung J5, zrobiłem hard reset i klops nie da rady zalogować. Teraz już wiem, że przed resetem trzeba się wylogować z konta i dopiero go robić. Telefon uruchomiłem, znalazłem w internecie dobry poradnik, nie mogę go w tej chwili znaleść ale musisz szukać pod hasłem"samsung po twardym resecie nie mogę się zalogować" na którymś forum androidowym był opis jak zrobić obejście konta właściwego i zalogować się na zmyślonym. Na YT też są opisy jak to zrobic, przykładowo https://www.youtube.com/watch?time_continue=176&v=A0kTWehamGk
  • Poziom 38  
    Wlacz sobie ustawienia deweloperskie, tam zaznacz opcje odblokowanie OEM. Potem wejdz sobie w recovery i zrob wipe data. Bedziesz mial czysty telefon, bez powiazanych kont.
  • Poziom 35  
    nutergsm napisał:
    Pozostanie pewnie jeszcze kwestia blokady FRP jeżeli poprzedni właściciel nie usunął swojego konta Google.

S6 nie maja blokady FRP. Dopiero S6 Edge+ (G928) ma ta blokade. W S6 ewentualnie moze wystepowac blokada reaktywacji, ktora jest powiazana z kontem Samsunga. Jesli takie konto bylo dodane do telefonu to warto bylo by wylaczyc blokade reaktywacji w ustawieniach i wylogowac sie z konta.

Jesli chodzi o sama usterke to powinno wystarczyc po prostu wgranie czystego softu. Mozna sprobowac tez wyczyscic dane aplikacji uslugi google. Marne szanse, ze pomoze ale sprawdzic nie zaszkodzi.
  • Poziom 38  
    S6 czyli G920F ma blokade FRP jak kazdy inny samsung z tego okresu. Nie zawsze jest to blokada google bo czasem jest lock na konto samsung ale tak czy siak wystarczy wejsc w download mode i jest tam bit od frp lock.
  • Poziom 35  
    sm233 napisał:
    S6 czyli G920F ma blokade FRP jak kazdy inny samsung z tego okresu.

Nie, nie ma. Z serii S6 dopiero G928 ma te konkretne zabezpieczenie.

Cytat:

Nie zawsze jest to blokada google bo czasem jest lock na konto samsung ale tak czy siak wystarczy wejsc w download mode i jest tam bit od frp lock.

To jest inna blokada. Efekt dzialania w zasadzie podobny, do obejscia w niektorych przypadkach gorsza, ale to nie jest FRP tylko blokada reaktywacji. Wprowadzona bodajze w Note 3 i dostepna tez w S5.

Zdarza sie, ze blokada reaktywacji i FRP wystepuje jednoczesnie choc to rzadki przypadek. Sama blokada reaktywacji tez jest rzadka bo z doswiadczenia wynika, ze malo kto dodane konto Samsunga do telefonu.
  • Poziom 38  
    A jaka jest dla jakiegokolwiek uzytkownika roznica miedzy blokada reaktywacji, a FRP czyli Factory Reset Protection?
  • Poziom 35  
    W zasadzie jest. FRP wlacza sie automatycznie po dodaniu konta Google do telefonu wiec masz praktycznie pewnosc, ze bedzie aktywna. Blokade reaktywacji trzeba samemu, recznie w ustawieniach wlaczyc. Malo kto to robi, a sama koncepcja pojawila sie tez przed FRP. Ciezej tez jest ja (w zaleznosci od modelu) usunac i dostepna jest/byla tylko na topowych modelach Samsunga gdzie FRP wystepuje w kazdym ktory zostal wypuszczny fabrycznie z Androidem 5.1 (jesli dobrze pamietam) badz wyzszym.
  • Poziom 26  
    Jedenaście postów a autor tematu zamilkł, pewnie go to przerosło.