Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool Ikea DWH B00 - wyciek na uszczelnieniu

gregorsky123 06 Paź 2018 19:28 177 12
  • #1 06 Paź 2018 19:28
    gregorsky123
    Poziom 4  

Cześć,
    mój problem widać najlepiej na obrazku i dotyczy płaszcza wodnego. Na dole są trzy przewody łączące płaszcz ze zbiornikiem. W każdym przewodzie jest pierścień gumowy uszczelniający przewód. Na jednym z przewodów to uszczelnienie podeszło do góry i mocno przecieka. Przepchnąłem je w dół, ale po uruchomieniu od razu został ponownie wypchnięty i dalej przeciekało. Tak więc uszczelnienie do wymiany...
    I tutaj pytanie czy trzeba wymienić cały płaszcz ? Jak zdemontować ? A może mała naprawa i można to uszczelnienie wymienić.
    Z góry dziękuję za pomoc i poradę.
    Pozdrawiam,
    Grzesiek

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Paź 2018 22:35
    Robo-technical
    Poziom 28  

Zalecam wymienić wszystkie 3 uszczelki. Płaszcza wodnego nie trzeba wymieniać.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Paź 2018 00:08
    zhudomel
    Specjalista AGD

gregorsky123 napisał:
    Przepchnąłem je w dół, ale po uruchomieniu od razu został ponownie wypchnięty i dalej przeciekało. Tak więc uszczelnienie do wymiany... 
    Na razie nic nie wymieniaj. Sprawdź drożność wężyka między zbiornikiem soli a misą. Dostęp po zdemontowaniu osłony od dołu zmywarki (po położeniu jej na "plecy").

1
  • #4 07 Paź 2018 09:10
    Robo-technical
    Poziom 28  

zhudomel napisał:
    gregorsky123 napisał:
    Przepchnąłem je w dół, ale po uruchomieniu od razu został ponownie wypchnięty i dalej przeciekało. Tak więc uszczelnienie do wymiany... 
    Na razie nic nie wymieniaj. Sprawdź drożność wężyka między zbiornikiem soli a misą. Dostęp po zdemontowaniu osłony od dołu zmywarki (po położeniu jej na "plecy").
    Tak myślę co napisałeś i jest to całkiem sensowne (nie miałem nigdy takiego przypadku), ale z drugiej strony nawet przy zapchanym wężyku uszczelka nie powinna puścić.

0
  • #6 07 Paź 2018 11:25
    Robo-technical
    Poziom 28  

Ten czarny
    Whirlpool Ikea DWH B00 - wyciek na uszczelnieniu

0
  • #7 07 Paź 2018 14:27
    gregorsky123
    Poziom 4  

Przewód jak najbardziej drożny, a sprawdziłem dokładnie. Tak więc zostają uszczelki. I tu mam pytanie czy można je kupić jako osobne elementy? Możecie podpowiedzieć gdzie? I jak ze ściąganiem płaszcza - tu chyba prościej jak widzę.
    Dziękuje za podpowiedź i pozdrawiam.
    Grzesiek

0
  • #8 07 Paź 2018 14:44
    Robo-technical
    Poziom 28  

Wklej tabliczkę znamionową, a jest po prawej stronie na drzwiach.

0
  • #9 07 Paź 2018 16:09
    gregorsky123
    Poziom 4  

Tabliczka znamionowa. Jesli coś nieczytelne to prosze o info.
    Grzesiek

0
  • #10 07 Paź 2018 21:17
    zhudomel
    Specjalista AGD

gregorsky123 napisał:
    Przewód jak najbardziej drożny
    A rurki, na które jest zamontowany? Musi być gdzieś przytkane. Jeżeli uszczelkę podnosi do góry, to znaczy, że jest ciśnienie; a nie powinno być.
    Jeszcze wchodzi w grę kanał w płaszczu wodnym.

0
  • #11 08 Paź 2018 13:17
    gregorsky123
    Poziom 4  

Nie wyglądają na zatkane. Spytałem o uszczelki w firmie North i jak się można domyśleć są w komplecie z płaszczem (całość za 140zł.), a jak dla mnie to tylko po prostu uszczelka. Jeszcze chodzi mi po głowie pomysł, żeby przygotować jakieś proste utrzymanie tej uszczelki w określonej pozycji z użyciem drukarki 3d bo akurat sąsiad posiada. Zatem coś wymyślę.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

0
  • #12 08 Paź 2018 13:22
    Robo-technical
    Poziom 28  

gregorsky123 napisał:
    Jeszcze chodzi mi po głowie pomysł, żeby przygotować jakieś proste utrzymanie tej uszczelki w określonej pozycji z użyciem drukarki 3d bo akurat sąsiad posiada. Zatem coś wymyślę.
    Od biedy to możesz jeszcze tak zrobić, że okręcasz płaszcz wodny. Obwijasz go taśmą w miejscu uszczelki i zakładasz tą samą uszczelkę (wcześniej umytą), a możesz dodać silikonu. Rozwiązanie mega nieprofesjonalne, ale na bezrybiu to rak rybą. Raz tak musiałem zrobić i reklamacji nie było.
    Powodzenia

0