Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Honda Civic VI - Dziwne uczucie na pedale sprzęgła

07 Paź 2018 02:28 786 2
  • Poziom 38  
    Witam,
    Posiadam od niedawna Hondę Civic VI 1999r 1.4 iS .
    Wszystko było do niedawna ok. Jechałem na 5 biegu 90km/h, zredukowałem na 3 bieg, puściłem sprzęgło (oczywiście wkreciłem go na obroty odpowiednie dla takiej prędkości i biegu) i po dodaniu gazu mocno szarpnęło autem i wybiło bieg.

Od tego momentu - po wrzuceniu biegu podczas puszczania czuć kilkukrotne jakby drgania (coś jak na pedale hamulca kiedy zadziała ABS).
    Ale nie zawsze, czasem zmieniam bieg i wszystko normalnie, czasem czuć.
    Równolegle z drganiem słychać metaliczny dźwięk jakby obcierania jakiegoś trybu o coś.
    Dziś np. podczas odpalania auta z wrzuconym 1 biegiem samochód bujnął do przodu jakbym wgl. nie wcisnął sprzegła.
    Zauważyłem, że z pod tego tłoczka, który wciska pedał poleciało troszkę płynu.
    Płynu hamulcowego było i jest tyle samo.

Czasem nie mogę wrzucić wstecznego jakbym wgl. nie wciskał sprzęgła. Muszę zgasić auto wrzucić wsteczny i dopiero. Potrafi też (ale tylko na wstecznym) przygasać tzn. spadają obroty - zachowanie jakby bardzo szybko puszczać i wciskać sprzęgło, ale trzymam nogę na hamulcu wtedy zawsze.

Biegi wchodzą trochę gorzej. Raz zdarzyło mi się, że żaden nie wchodził, musiałem zgasić auto i dopiero zaczął jeździć. Nie ślizga się sprzegło.

Z tego co wyczytałem to albo wysprzęglik albo pompa.
    Po tych objawach czego prędzej można się spodziewać?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Witam.
    Według mnie załatwił kolega łożysko oporowe sprzęgła...
    Dalsza jazda zniszczy docisk sprzęgła i kto wie co przy okazji.
    Łożysko to koszt w okolicy 100 zł ale niestety skrzynie trzeba zdemontować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Oczywiście okazało się, że łożysko oporowe uszkodzone, a powodem było to, że ktoś przyspawał łapę sprzegła ciut krzywo i cały czas delikatnie łapało...