Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ci庵造 brak sygnaly - Wszystko wymienione i nadal brak sygnalu

07 Pa 2018 06:50 570 18
  • Poziom 10  
    Witam. Problem z telewizja dvbt. By這 dobrze z rok czasu. Moja miejscowo嗆 to M璚ka Wola w gminie Sieradz, woj. 鏚zkie. Od tygodnia pojawi這 si ci庵le zanikanie kana堯w na MUX-3 czyli TVP 2 i wszystko z tej grupy. A teraz po r騜nych kombinacjach to ju prawie na adym wyst瘼uje problem. Non stop piksele lub komunikat 瞠 brak sygna逝. Telewizor SAMSUNG z wbudowanym dekoderem. Antena na dachu model A1610. W antenie wzmacniacz 177, pozniej zmieniony na 188. To nic nie daje. Wyczyta貫m 瞠 ta antena na mniejsze odleg這軼i wi璚 wymiana na A2670. Oczywi軼ie r闚nie w konfiguracji z jednej jak i z drugim wzmacniaczem. Kabel antenowy idzie na strych, tam jest po陰czony za pomoc skrecanych z陰czy z dalsz cz窷ci instalacji tv. Dalej przew鏚 idzie do gniazda w pokoju i z gniazda do telewizora. Je郵i chodzi o zasilacz to r闚nie podmieniony, w pierwszej opcji pod陰czony w miejscu z陰cza na strychu A w drugiej opcji przy samym telewizorze. Antena ustawiana na 鏚, na Kalisz, na Cz瘰tochow. W ka盥ym kierunku telewizor wyszukuje ka盥ego muxa , og鏊nie z 24 kana造. Telewizja zaczyna gra i po minucie piksele i brak sygna逝. W diagnostyce w telewizorze wyskakuje najpierw 瞠 si豉 sygna逝 100 i poziom b喚d闚 0 A p騧niej sygna 0 A poziom b喚d闚 2000. Wymieni貫m r闚nie kabel antenowy pomi璠zy antena a z陰czem na strychu. Po陰czy豉m r闚nie zewn皻rzny dekoder WIWA ale jest to samo. Czy taka antena nie musi mie wzmacniacza A tylko symetryzator? Pozostaje mi tylko to wymieni i jeszcze zanie嗆 telewizor na strych i pod陰czy bezpo鈔ednio pod anten omijaj帷 przew鏚 20 metrowy i gniazda wbudowane w 軼ian.
    Czy zasilacz musi by wpiety przy samym telewizorze czy bez r騜nicy, mo瞠 by w po這wie instalacji?
    Czy tego typu anteny musz by ustawione idealnie co do jednego stopnia wzgl璠em nadajnik闚?
    Czy jak zam闚ie "serwisowania" to on swoimi miernikami sprawdzi gdzie jest problem czy b璠zie ustawia i wymienia tak jak ja, czyli na macanego?
  • Poziom 36  
    Trzeba zmierzy, czy jest 12V na LNA.
  • Poziom 36  
    bystry_p napisa:
    Czy taka antena nie musi mie wzmacniacza A tylko symetryzator?

O tym decyduj lokalne warunki odbiorcze. Je瞠li sygna ma odpowiednie parametry na antenie pasywnej, nie stosujemy wzmacniaczy.
    bystry_p napisa:
    Czy zasilacz musi by wpiety przy samym telewizorze czy bez r騜nicy, mo瞠 by w po這wie instalacji?

To zale篡 od gniazda, kt鏎e masz w pomieszczeniu przy odbiorniku. Niekt鏎e w torze RTV nie przepuszczaj napi璚ia. Skoro masz mo磧iwo嗆 zamontowania zasilacza na strychu - dla pewno軼i - umie嗆 go tam.
    bystry_p napisa:
    Czy tego typu anteny musz by ustawione idealnie co do jednego stopnia wzgl璠em nadajnik闚?

Anten ustawiasz na najlepsze parametry odbioru, a nie na konkretny azymut.
    bystry_p napisa:
    Czy jak zam闚ie "serwisowania" to on swoimi miernikami sprawdzi gdzie jest problem czy b璠zie ustawia i wymienia tak jak ja, czyli na macanego?

To ju zale篡 od instalatora, jego do鈍iadczenia i sprz皻u jakim dysponuje.
  • Poziom 43  
    W wi瘯szo軼i przypadk闚 nie potrzebne s mierniki a do鈍iadczenie i wiedza co, jak, robi, sprawdza. Wystarczaj帷ymi wska幡ikami s urz康zenia, kt鏎e ten sygna maj odbiera -TV, dekoder.
    Czym antena bardziej kierunkowa tym dok豉dniej trzeba ustawia.
  • Poziom 10  
    Witam, dzi瘯i wam za szybk odpowied. Na pocz徠ku zanioslem tv na strych, baja zacz窸o dzia豉. No to my郵 gniazdo w 軼ianie pewnie t逝mi. Usun掖em je i telewizor na d馧 odnios貫m. Niestety nadal problem czyli 豉dnie odbiera z natychmiastowymi przerwami. Usun掖em zasilacz i wzmacniacz w antenie i za這篡貫m symetryzator. I to pomog這. Cho do.konca nie jestem.przekonany 瞠 usun掖em usterk poniewa pomy郵a貫m 瞠 za這輳 to gniazdo w 軼ianie 瞠by by這 estetycznie i tak zrobi貫m. Po tym znowu nie dzia豉這 wi璚 usun掖em je i po陰czy豉m na z陰cza skr璚ane. Po tym znowu problemy wi璚 r璚e i opad造. W desperacji zacz掖em ruszac gniazdem.w telewizorze i zaczelo gra. Tak zostawi貫m bo jest niedziela i trzeba z dzie熤i pobawi si A nie w montera instalacji TV. Teraz testy ale pogoda dzi jest jak latem wi璚 obraz na ta chwil bez zak堯ce.

Podejrzewam 瞠 gniazdo w TV chyba nie mog這 by g堯wna przyczyn poniewa anten wczoraj w陰czy貫m do zewn皻rznego dekodera a sam dekoder ju kablem hdmi i r闚nie obraz si klatkowal i wylaczal.
  • Poziom 43  
    bystry_p napisa:
    Na pocz徠ku zanioslem tv na strych, baja zacz窸o dzia豉. No to my郵 gniazdo w 軼ianie pewnie t逝mi. Usun掖em je i telewizor na d馧 odnios貫m. Niestety nadal problem

A w tym wszystkim sprawdzi貫 ile pokazuj wska幡iki sygna逝 w TV?
    Na strych pod陰czy -dzia豉-poziomy sygna逝 i na d馧 bezpo鈔ednio bez gniazda - warto軼i sygna逝-itd.
  • Poziom 10  
    Na dole teraz bez gniazda i bez wzmacniacza si豉 sygna逝 jest oko這 62. Brak bledow
    Na gnie寮zie i ze wzmacniaczem na dole pokazywalo sile sygna逝 100 i 0 b喚d闚 ale nagle si豉 sygna逝 spada豉 do 0 A b喚d闚 by這 2000.
    Na strychu patrzy貫m ze wzmacniaczem i tam by這 bez b喚d闚 si豉 sygna逝 100. Zastanawia mnie najbardziej co powoduje takie nagle zaniki sygna逝 Tak jakby wy陰czy zasilacz albo do陰czy przew鏚 antenowy. Od rana do tej pory telewizja jest OK. Oby jak najd逝瞠j dzia豉這 na tym symetryzatorze.
  • Poziom 10  
    Witam Pa雟twa ponownie poniewa m鎩 problem z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej nadal istnieje.
    Po tym jak ca趾owicie pojawi si brak sygna逝 na symetryzatorze uzna貫m 瞠 problem nie le瘸 we wzmacniaczu czy tez zasilaczu tylko jest gdzie indziej. Zabra貫m telewizor na strych by pomin望 domowa instalacj. Nic nie da這, wi璚 zacz掖em do嗆 mocno ruszac gniazdem antenowy w telewizorze. Telewizor to SAMSUNG UE37D5000. Po tym zabiegu obraz si pojawi wi璚 uzna貫m 瞠 tam mo瞠 by problem. Rozkrecilem go i dosta貫m si do g這wicy, oczywi軼ie za du穎 nie by這 tam do roboty wi璚 przelutowalem jej polaczenie z p造t g堯wn i wej軼ie antenowe do g這wicy. Po tym zabiegu obraz pojawi sie ale mux2 nie odbiera bo by za s豉by sygna. Na innych muxach poziom sygna逝 na poziomie 50-60. Wi璚 decyzja ze za這輳 wzmacniacz antenowy. Zrobi貫m i si豉 sygna逝 na wszystkich muxach jest do tej pory 100 ale na mux3 pojawiaj si b喚dy na poziomie 60-100 co sprawia zniekszta販enie obrazu. Brak mi si. W przyszlym tygodniu b璠 mia miernik sygna逝 i na jego podstawie ustawie anten cho patrz帷 na inne anteny s御iad闚 to jest ustawiona podobnie. Czyta貫m gdzie na elektrodzie ze samsung musi mie idealny sygna i mo瞠 by tak 瞠 teraz jest za mocny. W tym temacie napisano ze usun瘭i podobny problem w ramach gwarancji t逝macz帷 si 瞠 nic nie zrobili ale ju ta osoba nie mia豉 problemu. Kto doda ze mo積a ustawi moc odbioru w ustawieniach serwisowych. Umiem wej嗆 w ustawienia serwisowe ale nie wiem kt鏎y mo瞠 to by parametr. Czy kto orientuje si czy jest taka mo磧iwo嗆? Co jeszcze mo瞠 by przyczyna s豉bszego odbioru muxa3 ??
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    bystry_p napisa:
    Antena ustawiana na 鏚, na Kalisz, na Cz瘰tochow. W ka盥ym kierunku telewizor wyszukuje ka盥ego muxa , og鏊nie z 24 kana造.
    bystry_p napisa:
    na mux3 pojawiaj si b喚dy na poziomie 60-100 co sprawia zniekszta販enie obrazu

A na kt鏎ym kanale masz zestrojonego tego mux-a? Przy ustawieniu na 鏚 powinien by k.43, na Kalisz - k.31, a na Cz瘰tochow - k.41. Je瞠li skanowa貫 automatycznie, to prawdopodobnie jest przyczyna Twoich problem闚. W takiej sytuacji jak Twoja, odbiornik skanujemy r璚znie na kana豉ch, na kt鏎ych nadaje dany nadajnik.
  • Poziom 20  
    W menu -ustawienia anteny, czy jest opcja w陰czenia nap.5 V dla wzmacniacza ant. na napi璚ie 5V
  • Poziom 36  
    flinc napisa:
    czy jest opcja w陰czenia nap.5 V dla wzmacniacza ant.

Jeszcze nie widzia貫m Samsunga z opcj zasilania anteny.
  • Poziom 10  
    Teraz mam ustawiona anten na 鏚 i r璚Znie wyszukany kana 43. Na nim znajduje 7 kana堯w telewizyjnych. Analogicznie jak zmienialem po這瞠nie anteny to wyszukiwalem r璚Znie na odpowiednich dla danego nadajnika kana豉ch.

W ustawieniach telewizora nie ma opcji w陰czania zasilania na przew鏚 antenowy w celu zasilenia wzmacniacza.

Czytam r騜ne tematy i przychodzi mi do g這wy 瞠 mo瞠 sygna jest przesterowany po tym jak podlaczylem wzmacniacz poniewa ca造 czas wskazuje sile sygna逝 100 i mo瞠 rozwi您aniem mojego problemu b璠zie pod陰czenie t逝mika antenowego.

Dodano po 21 [minuty]:

Postanowi貫m wyszuka automatycznie kana造. Ku mojemu zdziwieniu mux3 znaleziony z Kalisza a antena jest skierowana na 鏚. Si豉 sygna逝 99 A b喚dy oko這 10. Mux1 z 這dzi nie dzia豉 wi璚 r璚Znie dopisalem kana dla muxa 1 z kalisza, wyszukal i gra cho b喚dy sa na poziomie 30-80. Zobacz jutro,
  • Poziom 36  
    bystry_p napisa:
    mo瞠 sygna jest przesterowany

Gdyby mux-3 nadawany by z komina EC zgodnie z pozwoleniem UKE z moc 170 kW, to istnieje takie prawdopodobie雟two. Ale wg wszystkich danych Emitela nadawane jest 100 kW. W tej sytuacji teoretycznie na przesterowanie bardziej nara穎ny jest nadawany na ni窺zej cz瘰totliwo軼i mux-2 (k.24/100 kW)
    Pr鏏owa貫 zmieni wysoko嗆 zawieszenia anteny lub lekko zmieni kierunek jej ustawienia?
  • Poziom 10  
    Kierunek anteny zmieni貫m O kilka stopni w ka盥 stron i dodatkowo w zupe軟ie innych kierunkach na Kalisz i na Cz瘰tochow. Wysoko嗆 za bardzo nie mog zmieni poniewa ju jest w najwy窺zym punkcie masztu zamocowanego na dachu. ㄠczna wysoko嗆 od ziemi to oko這 12m a mo瞠 i ciut wi璚ej. Dzi mux 3 przy antenie skierowanej na 鏚 a zbieraj帷y z kalisza nadal ma b喚dy na poziomie 60 co wrzuca piksele. A Mux1 nie chce z豉pa ani z kana逝 46 ani z 38. Sygna mocny jest 100% ale b喚d闚 oko這 200-300 co powoduje czarny ekran.

Dodano po 31 [minuty]:

I kolejny temat na elektrodzie z podobnym problemem i te z telewizorem samsung ale nie znam modelu. Tam pom鏬 t逝mik antenowy. Nie chcia豚ym kupowa nie wiadomo ile dodatk闚 cho one niewiele kosztuj ale taka decyzje podejm jak z miernikiem si造 sygna逝 ustawie anten idealnie na 鏚, ewentualnie na Kalisz bo to sa dwa nadajniki najbli瞠j mojego miejsca zamieszkania.

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Przed chwil ustawi貫m anten na Kalisz, mux3 ma sile 100 i sporadyczne b陰d, mux1 dzia豉 ale mux2 ju ma sile 100 ale b喚d闚 bardzo du穎 ze obrazu nie ma. Masakra, jak by nie ustawi to kt鏎y mux nie dzia豉.
  • Poziom 20  
    bystry _p
    Czeka cie kupno dekodera dvb-t lub po篡czenia Lutowa貫 wej. ant. lutownic transformatorow a to jest zab鎩stwo dla tranzystor闚 FET,N-FET kt鏎e s w tunerze telewizora jak i U.Scalonych
  • Poziom 43  
    flinc napisa:
    bystry _p
    Czeka cie kupno dekodera dvb-t lub po篡czenia Lutowa貫 wej. ant. lutownic transformatorow a to jest zab鎩stwo dla tranzystor闚 FET,N-FET kt鏎e s w tunerze telewizora jak i U.Scalonych

Nast瘼na bzdura. Masz poj璚ie o czym piszesz? Przylutowa i to wszystko.
  • Poziom 10  
    Poprawi貫m lut gor帷ej 篡造 wej軼ia antenowego i polaczenia pomi璠zy g這wic a p造ta g堯wna. Na pewno to nie zabi這 g這wicy poniewa telewizor zawiedziony do innej lokalizacji gdzie nie ma problemu z odbiorem i tam pi瘯nie gra. Ja po篡czylem telewizor Sharp, niestety on nie rozwiazal moich problem闚.

W tej chwili za這篡貫m kolejny symetryzator tym razem przystosowany niby do anten yagi, zakres kana堯w 21-60. Antena ustawiona na 鏚 i gra這 dobrze ca造 wczorajszy dzie. Dzi ju nie ma muxa3 wi璚 przestawilem anten na Kalisz, wyszukanie kana堯w i narazie dzia豉. Oby jak najd逝瞠j.
  • Poziom 21  
    41 kana z Klepaczki to sobie daruj. Poprawnego odbioru nie b璠ziesz mia z niego. Szukaj lokalnie i u鈍iadom sobie 瞠 MUX3 to te do鈍ietlenia. To, 瞠 obok u s御iada dzia豉 nie jest r闚noznaczne z tym 瞠 musi dzia豉 u Ciebie. D逝go by tu jeszcze pisa ale jeden kierunek Ci wyeliminowa貫m.
    K.41 to 80 kW (a nie 100 jak k.35 i 39), anteny zawieszone ni瞠j, GI 1/4. FEC 5/6 (chyba si nie pomyli貫m ale specmiernik zosta w domu).

Po co otwiera貫 TV nie maj帷 pewno軼i co do instalacji ?
    To jak by i嗆 do lekarza, kt鏎y bez bada otworzy Ci np. jam brzuszn i co tam sobie pozszywa....
  • Poziom 10  
    W tej chwili antena ustawiona na Kalisz, ustawione kana造 zgodnie z nadajnikiem. Na ta chwil dzia豉 poprawnie.
    Telewizor otworzy貫m poniewa cala instalacja antenowa jest w miar nowa tzn ma 2 lata. Sprawdzane polaczenia, r騜ne wzmacniacze, separator, kolejna antena na wi瘯sze odleg這軼i itd. A mimo to nie dzia豉這 poprawnie albo to by zbieg okoliczno軼i bo jak ruszy貫m porz康nie gniazdem antenowy telewizora to zadzia豉這, wi璚 pierwsza my郵 瞠 tu le篡 problem ca貫j mojej historii. Niestety diagnoza okaza豉 si b喚dna. Gdybym by lekarzem na pewno bez 100% pewno軼i nie k豉d bym cz這wieka na st馧 ale telewizor to nie istota 篡wa a ju do嗆 mi nerw闚 popsu wi璚 podj掖em taka decyzje, przecie gorzej by nie mog這 a te nie jestem hardkorowcem 瞠by grzeba na si喚, jak nie wida nic niepokoj帷ego to nie ruszam.

Podsumowuj帷, antena typu yagi A2670 z separatorem 21-60 ustawiona na Kalisz testowana na telewizorze Sharp i teraz na moim samsungu. Na ta chwil dzia豉, oby jak najdluzej.