Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd garażowy Crawford - podpięcie sterowania pilotem.

07 Paź 2018 11:24 561 4
  • Poziom 18  
    Witam
    Potrzebuje pomocy w znalezieniu zacisku realizującego otwarcie i zamknięcie popularnie zwanego krok po kroku.

Napęd garażowy firmy Crawford.

Z schematu dołączonego pod obudową znalazłem zaciski ( 1-3 na listwie oznaczonej na schemacie jako 9x a na płycie jako X3 po prawej stronie) które po zwarciu wykonują manewr otwarcia niestety zamknięcia już nie. Czy da się wogle zrealizować taką funkcje na tym napędzie ? Problem jest taki że mam do dyspozycji tylko jeden kanał na pilocie od bramy wjazdowej, zaprogramowany sterownik do tego pilota również posiadam więc tylko potrzebuje pomocy w znalezieniu odpowiedniego zacisku.
    Poniżej zdjęcia:
  • Poziom 38  
    Sprawdź zaciski 8-9 oraz 12-13.
  • Poziom 18  
    Zbych034 napisał:
    Sprawdź zaciski 8-9 oraz 12-13.

Na otwartej bramie sprawdzałem 12-13 nie pojechała co mnie zdziwiło i już 8-9 nie sprawdzałem. A być może jest odwrotnie i 8-9 by pojechało na dół ;/ dziwne bo ze schematu wygląda że zacisk 1-3 powinien bramę opuszczać a podnosi ;/ lecz to tylko mówi wniosek. Natomiast kierunki na przednim panelu są oznaczone odpowiednio ;/

Jeśli jak na schemacie zaciski 8-9 i 12-13 by działały to rozwiązanie z dwukanałowym sterownikiem by załatwiło temat - jednakże do dyspozycji mam tylko jeden kanał pilota ;/
  • Poziom 20  
    Z diagramu załączonego w 1 poście wynika, że zaciski 8 i 9 podnosi, a 12 i 13 zamyka. Jeśli jest odwrotnie, może pomylone są złącza na silniku.
    A w jaki sposób działają przyciski (strzałki) na obudowie ?
  • Poziom 17  
    Spróbuj podpiąć radio pod zaciski 8-9 w listwie X1, a Dipswitch S2-4 ustawić na ON.