Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWX612D - Pobiera wodę, nie pierze...

burekocisko 07 Paź 2018 11:43 234 14
  • #1 07 Paź 2018 11:43
    burekocisko
    Poziom 4  

Jak w temacie - 2-letnia pralka przez chwilę pobiera wodę, po czym sie zatrzymuje ("na pusto" zachowuje sie tak samo)... Żaden błąd sie nie wyświetla, programator nie świruje, chociaż raz w trakcie kręcenia pokrętłem pralka sama się uruchomiła. Filtr czysty.

Dodam, że niecały miesiąc temu pralka została odebrana z serwisu po wymianie łożysk (jest objęta 5-letnią gwarancją)… Sama jej reperować nie będę (bo się na tym nie znam), ale mam pytanie - czy taka usterka sie Wam z czymś kojarzy? Po ostatniej naprawie mam fatalne zdanie o serwisie Amica w W-wie i jestem przerażona, że czekają mnie jeszcze 3 lata współpracy z tą firmą :(

0 14
  • #2 07 Paź 2018 12:07
    wojtek__
    Poziom 12  

Przed wezwaniem serwisu gwarancyjnego proszę sprawdzić czy np.: obraca bębnem na samym programie wirowania? Nawet jeśli nie obraca, proszę nie anulować programu, tylko poczekać te 10min na jego planowe zakończenie. Czy zakończy się "normalnie", tj. pojawi się komunikat zakończenia programu i odrygluje drzwi? Proszę również spróbować program Super Krótkie 15". Nawet jak nie będzie obracać bębnem, czy zagrzeje wodę? Czy skończy program "normalnie"? Jeśli tak, to jest jakiś problem z modułem (przekaźniki? sterowanie przekaźnikami?) lub silnikiem (szczotki? po dwóch latach prania trochę za wcześnie...)

0
  • #3 07 Paź 2018 12:28
    burekocisko
    Poziom 4  

Jedyne, co pralka robi, to przez chwilę pobiera wodę, po czym staje... I kompletnie nic się nie dzieje, o wirowaniu nawet mowy nie ma...:(

0
  • #4 07 Paź 2018 12:51
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Czy na wyświetlaczu pojawia się napis END?

0
  • #5 07 Paź 2018 13:57
    burekocisko
    Poziom 4  

Tak, pojawia się...

0
  • #6 07 Paź 2018 14:58
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Czy po pewnym czasie gdy nabierze wodę i stoi włącza się pompa spustowa i pralka wypompowuje wodę?

0
  • #7 07 Paź 2018 15:36
    burekocisko
    Poziom 4  

Właśnie tak się dzieje...

0
  • #9 07 Paź 2018 18:09
    burekocisko
    Poziom 4  

Wielkie dzięki :)
    A czy to normalne, że w dwuletniej pralce (kupiona wrzesień 2016), ekploatowanej bez szaleństw, padł silnik?

0
  • #11 07 Paź 2018 21:20
    burekocisko
    Poziom 4  

Czy do suszenia trzeba jakoś pralkę rozkręcić? Bo zastowałam się do metody "farelkowej" i nic się w temacie nie zmieniło..? :/

0
  • Pomocny post
    #12 07 Paź 2018 21:26
    Kenworth 18
    Poziom 32  

To niestety nie musi być w tym przypadku wina wilgotności powietrza i suszenie niewiele da. Można odpiąć przewód ochronny z silnika i pralka powinna zacząć działać, ale można to zrobić tylko by sprawdzić czy silnik jest winowajcą usterki.
    :arrow: Niewolno w takim stanie używać pralki bo grozi to porażeniem prądem! Konieczna jest wymiana silnika.

1
  • #13 07 Paź 2018 21:40
    burekocisko
    Poziom 4  

Też tak uważam.. Ale nie wiem, czy moje zdanie podzielą ludzie z serwisu Amica, z którymi miałam już do czynienia i nie wspominam tego zbyt dobrze...:(

0
  • #15 08 Paź 2018 08:25
    burekocisko
    Poziom 4  

Awarię zgłosiłam już wczoraj, poza próbą (bezskuteczną) osuszenia silnika farelką, nie zamierzam pralki "naprawiać" sama.. ;) Dam znać, jak sprawa się zakończyła :)
    Dzięki za wszystkie rady :)

1