Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją gazową

29 Sie 2005 22:41 1656 6
  • Poziom 12  
    Mam problem z instalacją gazową w moim SC.Otóż, po ostatnim tankowaniu przejechałem ok. 270 km na zbiorniku zamiast około 330 km.Myślałem,że na stacji mają przestawiony dystrybutor, ale zatankowałem do pełna i okazało się,że do zbiornika weszło ok 19 litrów gazu zamiast jak przypuszczałem ok. 24.Reasumując,problem polega na tym,że mogę zatankować mniej gazu do zbiornika.Byłbym wdzięczny za pomoc w ustaleniu przyczyny usterki.Osobiście podejrzewam wielozawór,ale nie jestem w 100% przekonany.:D
    Pozdrawiam
    Darek
  • Poziom 13  
    Przyczyn może być kilka ale musisz odpowiedzieć na kilka pytań:
    Ilu litrowy masz zbiornik ? Czy napewno wyjeżdziłeś "cały" gaz.
    Musisz wziąść pod uwage że objętość gazu zależna jest od temp. różnice mogą dochodzić nawet do kilku litrów. Może masz walnięty reduktor (parownik) i nie możesz wyjeździć gazu do końca. Przyczyn może być dużo ale dopóki możesz tankować bez problemu i wielozawór odbija przy pełnym zbiorniku a spalanie jest na tym samym poziomie to na twoim miejscu bym się nie przejmował - spróbuj jeszcze na innych stacjach. Powodzenia.
  • Poziom 10  
    przepraszam, że podpinam się pod stary temat, ale mam ten sam problem tzn. do butli 35 l wchodzi mi tylko 23. Jest to trochę męczące bo 1.8 dohc ma jednak apetyt i dalsza trasa polega na przemieszczaniu się od stacji do stacji :( Czy to wielozawór? Czy da się coś z nim zrobić samemu(nigdy nie grzebałem w instalacji), trochę mnie boli perspektywa zakupu nowego wielozaworu... z Góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 12  
    zapewne uszkodzil sie elektrozawor! jaki masz zbiornik ? w kole czy walec?
    jak walec to mozesz go spr przekrecic w dol i powinno wejsc wiecej (przestawi sie wsio) tylko nie przesadzic z tym przesunieciem.
  • Poziom 30  
    Kabal21 napisał:
    przepraszam, że podpinam się pod stary temat, ale mam ten sam problem tzn. do butli 35 l wchodzi mi tylko 23. Jest to trochę męczące bo 1.8 dohc ma jednak apetyt i dalsza trasa polega na przemieszczaniu się od stacji do stacji :( Czy to wielozawór? Czy da się coś z nim zrobić samemu(nigdy nie grzebałem w instalacji), trochę mnie boli perspektywa zakupu nowego wielozaworu... z Góry dzięki za pomoc.

Ilosc tankowanego gazu mozna zawsze zwiekszyc. Ale jak sie nie ma o tym pojecia to nie proponuje sie z tym bawic ani eksperymentowac. Takie zwiekszenie uzyskuje sie poprzez dogiecie plywaka w jedna lub w druga strone zaleznie od tego jaki efekt chcemy uzyskac. W kazdym warsztacie montujacym instalacje gazowe moga ci to zrobic za pare zlotych.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    mam zbiornik w kole, a w warsztacie chcą od razu wymieniać wielozawór za 250 zeta, co wolałbym przeznaczyć na blosa... może znajdę innych gazowników, dzięki za odpowiedź
  • Poziom 12  
    U mnie pomogła wymiana wielozaworu. Zamykam temat.
    Darek