Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wtyczki do podłączenia routera.

07 Paź 2018 16:04 417 11
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.
    Właśnie wprowadziłem się do nowego mieszkania i mam problem z instalacją routera. W ścianie mam tylko takie dwie wtyczki, co mogę zrobić żeby podłączyć kabel od routera? Dodam Jeszcze,że mieszkam w Holandii.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    To są raczej gniazda radio/telewizja, a nie internet. Internet trzeba pewnie oddzielnie zamówić i zainstalować.
    Pytaj ISP u którego masz wykupioną usługę. Dał ci jakiś sprzęt do tego internetu?
  • Poziom 17  
    Internet kablówka. Potrzebujesz specjalnego modemu :)

Dodano po 1 [minuty]:

jprzedworski napisał:
    To są raczej gniazda radio/telewizja, a nie internet. Internet trzeba pewnie oddzielnie zamówić i zainstalować.

To są typowe gniazda kablówkowe kolego. Po kablówce możliwy jest też internet tylko trzeba mieć do tego modem i wykupiona usługę u ISP.
  • Poziom 36  
    Spytaj się administratora twojego mieszkania lub sąsiadów. W Holandii internet jest dostępny dla każdego kto płaci podatek.
  • Poziom 2  
    Dostałem od operatora router z zestawem do podłączenia, są trzy możliwości. Pierwsza przez port DSL, którego nie mam. Druga przez telefon a trzecia przez wtyczkę z czterema bolcami które teraz nie pasują do niczego. Poprzedni właściciel miał inna sieć która miała wejście do routera jak kablówka. Zastanawiam się teraz czy mogę sam założyc takie gniazdko DSL, tylko z jakiego kabla to pociągnąć? Z tego co kablówka i zamienić tylko wejście czy trzeba osobny kabel ciągnąć?
  • Poziom 17  
    Przemek1921 napisał:
    Dostałem od operatora router z zestawem do podłączenia, są trzy możliwości. Pierwsza przez port DSL, którego nie mam. Druga przez telefon a trzecia przez wtyczkę z czterema bolcami które teraz nie pasują do niczego. Poprzedni właściciel miał inna sieć która miała wejście do routera jak kablówka. Zastanawiam się teraz czy mogę sam założyc takie gniazdko DSL, tylko z jakiego kabla to pociągnąć? Z tego co kablówka i zamienić tylko wejście czy trzeba osobny kabel ciągnąć?

Nie założysz sobie gniazdka telefonicznego bo nie masz takiego kabla dociągniętego do mieszkania. Musisz wykupić sobie internet na kablówce. W tedy od ISP dostaniesz odpowiedni routher. Ewentualnie jeśli masz w domu telefon stacjonarny, to routher podłączasz do gniazdka od telefonu, tylko tu żeby mieć i telefon i internet musisz mieć odpowiedni splitter który powinien ci dostarczyć operator. ISP powinien tez ci podać dane do logowania do sieci (powinny być w umowie).
    Dostałeś router a gdzie ten operator poprowadził kabel/światłowód do ciebie? Poprzedni używał kabla koncentrycznego i modemu DOCSIS, to zupełnie inna technologia. Internet udostępniany wraz z sygnałem TV.
  • Poziom 17  
    matek451 napisał:
    Dostałeś router a gdzie ten operator poprowadził kabel/światłowód do ciebie? Poprzedni używał kabla koncentrycznego i modemu DOCSIS, to zupełnie inna technologia. Internet udostępniany wraz z sygnałem TV.
    Jeśli w mieszkaniu jest zamontowany telefon stacjonarny to operator nie musiał nic doprowadzać.
    A skąd wiesz co tam jest? Póki co autor pokazał gniazda TV kablowej na koncentryku 75OHm.
  • Poziom 17  
    matek451 napisał:
    A skąd wiesz co tam jest? Póki co autor pokazał gniazda TV kablowej na koncentryku 75OHm.

Posta wyżej o to zapytałem kolego i czekam na odpowiedź :)
  • Poziom 2  
    Na starym mieszkaniu router mi pasował, na tym poprosiłem o przeniesienie sygnału i operator udzielił zgody za 5 dni ma być aktywne łącze. Rozmawiałem z poprzednim właściciela i gdzieś za listwa podłogowa jest schowany kabel od telefonu jak go znajdę to jestem w domu. A czy mogę kupić taki kabel koncentryczny z przejściem na LAN? I podłączyć mój router?

Dodano po 29 [minuty]:

Problem sam się rozwiązał
    Poprzedni właściciel nie używał telefonu i zakryl wejście tapetą. Jak będę miał jeszcze jakieś pytanie to się odezwę.
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Brak wtyczki do podłączenia routera.Brak wtyczki do podłączenia routera.