Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 49 -50 cali w kwocie około 2 000 - 2 500 zł

07 Paź 2018 17:26 2697 64
  • Poziom 8  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2-2,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? głównie na wprost
    3. Jaką markę preferujesz? brak upodobań
    4. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 49-50
    5. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Netia telewizja + internet
    6. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy
    7. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? nie
    8. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? YouTube, netflix ściągnięte filmy
    9. Oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień zwykłe tv wieczór noc lepsze filmy
    10. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? planowałem 2 000 - 2 500

Podsumowując telewizor do oglądania filmów sporo dynamicznych aby dobrze wyglądy i nie "lagowały" Internet do YouTube Netflix. Nie zamierzam raczej używać tv do grania. Filmy które oglądam raczej są w HD a nie w 4K, wiec 4k nie jest jakimś super niezbędnym dodatkiem.
    Liczę na jakieś propozycję, z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Tegoroczny klasyk od LG czyli 50UK6500 na matrycy VA lub po taniości czyli Samsung serii MU71xx.

To takie najbardziej oczywiste wybory z mainstreamu telewizorowego
  • Poziom 8  
    Patrzyłem model LG 50UK6500 i tam jest napisane ze posiada on matryce IPS. Pomyliłeś model czy tylko IPS z VA?
  • Poziom 8  
    "Samsung serii MU71xx" o jakie dokładnie chodzi bo słyszałem ze jeden model telewizora potrafi mieć różne podzespoły gdy ma inną wielkość matrycy. I czy jeszcze jakieś modele w tym przedziale cenowym sa porównywalne?
  • Poziom 8  
    A możesz jeszcze porównać te modele w stosunku do tego LG ?
    Philips 50PUS7303 za 2450 zł
    TCL 49C70 za 1999 zł
    Toshiba 49U78 za 2299 zł
    TCL 55DP660 za 2299 zl
    Hitachi 49HL7000 za 2199 zł
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Galexin napisał:
    A możesz jeszcze porównać te modele w stosunku do tego LG ?
    Philips 50PUS7303 za 2450 zł
    TCL 49C70 za 1999 zł
    Toshiba 49U78 za 2299 zł
    TCL 55DP660 za 2299 zl
    Hitachi 49HL7000 za 2199 zł

LG 50UK6500jest o klasę lepszy od dowolnego TV z tej listy.
    To są wszystko niszowe modele z wieloma problemami softwarowymi.

Jedynie TCL C70 brałbym pod uwagę (oczywiście jeśli nie przeszkadza Ci judder w serialach/filmach, bo ten TV nie ma upłynniacza obrazu).
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Czyli lepszym wyborem od LG będzie TCL U49C7026 to jest pełna nazwa tego tv?
    Jakoś mało dostępny w sklepach i na allegro nie widać jego dostępnego.
    Podsumowując jeśli ma ten upłynniacz to obraz dźwięk i obraz w dynamicznych filmach będzie podobny lub lepszy niż w LG?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    TCL czy Philips to takie firmy, którym zdarza się wypuścić funkcje w menu TV, które nie działają lub nic nie zmieniają ;)
    Tak więc ja bym uważał i to mocno.

Wg mojej wiedzy na dziś LG 50UK6500 to zdecydowanie lepszy TV.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Mogę prosić o pełną nazwę tego TCL oraz skąd najlepiej go zamawiać zazwyczaj korzystałem z allegro bądź Rtv Euro Agd i tego typu sklepów.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    W mniejszych sklepach z reguły mniejsza cena ale większe ryzyko, w dużych sieciach z reguły większa cena ale też i lepsza obsługa gwarancyjna.
    Poziom ryzyka każdy ustala sobie sam.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Z tego co ja wiem LG stosuje w prawie wszystkich LCDkach matrycę IPS. Reguła z paroma wyjątkami. Jeśli tak by było w przypadku modelu 50UK6500 to zdecydowanie nie będzie on najlepszy w zestawieniu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    A gdzie najlepiej kupić 50UK6500 ?
    Chyba zdecyduje się na niego ze względu na matryce VA skoro nie ma sobie równych w tej cenie.
    Przydał by się jeszcze magiczny pilot do tego
  • Poziom 5  
    Z tego co dowiedziałem sie dzisiaj w NeoNet to pilota nie ma w zestawie i trzeba go dokupić ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Przyznam szczerze, że nie biorę na poważnie tego TCL którego w każdym temacie zachwalasz.
    Dlaczego? Bo kompletnie nie znam marki i nie mam pojęcia co ona sobą reprezentuje, jak wygląda kwestia serwisu, gwarancji itp. ?
    Owszem znam historie takich producentów jak Huawei czy obecny buum na budżetowe Xiaomi ale TCL ... nigdy nie słyszałem i traktuje tak samo jak wynalazki typu Technika z Tesco.
    Aha... wspominałem, że preferuje matryce VA?

No ale dawaj, może mnie przekonasz jeśli zastosujesz odpowiedni PiAR

Jeśli mogę zapytać przy okazji... na ile warte są te ubezpieczenia lub przedłużanie gwarancji oferowane w sklepach?