Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki monitor >27 cali do filmów?

Coven 07 Paź 2018 18:51 315 1
  • #1 07 Paź 2018 18:51
    Coven
    Poziom 5  

Cześć!

Chciałbym sprawić sobie coś większego (obecny AOC i2369VM) i chciałbym uzyskać pomoc w wyborze odpowiedniego monitora. Chcę go kupić głównie w celu oglądania filmów i seriali (w przyszłości trochę grania), które oglądam w większości przypadków wieczorami (w ciągu dnia i tak używam rolet). Tutaj myślę, że sprawa jest prosta - matryca VA (dobre odwzorowanie barw) z możliwie jak najmniejszym smużeniem (bardzo mnie to irytuje). Nie mam jednak pewności co do wielkości takiego monitora. Z jednej strony chciałbym ok. 30 cali (wielkość robi zazwyczaj największą robotę), ale z drugiej strony biorąc pod uwagę mój budżet wątpię, by oferowana jakość obrazu (między innymi zagęszczenie pikseli) byłaby równie dobra, co w przypadku 27 cali. Odległość nie jest dla mnie problemem - standardowo siedzę w odległości >90 cm od monitora, zaś na czas oglądania filmów mogę się spokojnie odsunąć (podczas przeglądania internetu, mógłbym używać przeglądarki w oknie). Im większy typ lepiej, poza tym nie mam jakichś dodatkowych wymagań.

Przeglądając internet oraz poprzednie wątki wpadły mi w oko te modele:
    - AOC C27G1
    - Samsung C27F591FDUX
    - Philips BDM3270QP/00 (pochlebne recenzje, lecz sporo ponad budżet, ale jak będzie warto to dozbieram)

Budżet wynosi około 1200 zł, lecz z okazji zbliżającego się Czarnego Piątku chętnie rozważę droższe propozycje.

Z góry Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

0 1
  • #2 07 Paź 2018 20:24
    isabelll
    Poziom 7  

nie bardzo rozumiem, jakie masz potrzeby. Do oglądania filmów jest tv, a nie monitor. Ja używam 48 calowego tv z matrycą 4k z odległości 1,5m, i jako tv, i jako monitor. Daje jeszcze to tę zaletę, że można na nim obrabiać zdjęcia, jako że z tej odległości gamma jest stała, a na o połowę mniejszym monitorze LCD z połowy obecnej odległości można było zauważyć różnicę pomiędzy górą a dołem.

Kupujesz dowolny TV, nie koniecznie 4k, może FHD, i starczy. Ja używając jako monitor i tak nie używam 4k, tylko 1920x1200

0