Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przerobić samochodowy rejestrator video na monitor do kamery

xena11 07 Oct 2018 22:03 741 5
    xena11
    Level 11  
    Witam, kupiłem sobie rejestrator, który ma w zestawie kamerę. Chcę pozbyć się tej kamery a w jej miejsce podłączyć swoje kamery, które mam już zainstalowane na aucie i działają świetnie sterowane moim własnym przełącznikiem tył przód.

Problem polega na tym że moje kamery mają masę wspólną z zasilaniem i działają na złocze kompozytowe. Kamera która jest dołączona do zestwawu jest zasilana z +5v i masa tego zasialania nie jest płączona z masą samochodu. Gdy łącze obie masy to sygnał z kamery znika.

Co tu zrobić aby połączyć moje kamery 12V do tego rejestratora?
    gradek83
    Level 41  
    Napisz co to za rejestrator.
    Te przewody na rysunku zielony i biały to nie czasem kabel USB sygnał D+ D- ? Jak tak to pod to nie podepniesz sygnału z kamer.
    xena11
    Level 11  
    A jak sprawdzić czy zoelony i biały to sygnał usb ?
    Być może jest jakiś konwerter compozyt / usb
    gradek83
    Level 41  
    To raczej nie USB z tego co widzę to zapewne masz jak zaznaczyłeś czarny (-) i czerwony (+) czyli zasilanie kamerki a zielony i biały to zapewne jeden masa a drugi sygnał wizji CVBS

Jeśli twoje kamery w aucie powiedzmy dwie są zasilane z 12V to może być tak ale nie musi że kamery posiadają przetwornice czy tam stabilizator napięcia na 5V zasilający te kamery.

Tak więc zasilanie 5V z rejestratora powiedzmy że jest nie potrzebne bo kamery mają zasilanie oddzielne kwestia jest tego żeby sygnał połączyć z zielonym albo białym a masę sygnału z zielonym albo białym teoretycznie musisz sprawdzić na przemian.
    Podaj jeszcze jakie napięcie masz pomiędzy BIAŁYM a ZIELONYM oraz napięcia pomiędzy zielonym a czerwonym i białym i czerwonym.

Kolejny problem to taki czy w ogóle sygnał z tych kamer z auta rejestrator zaakceptuje i czy będzie obraz wiem że też kiedyś się bawiłem rejestratorem z tylną kamerą i podmieniając ją na inną bez problemu rejestrator rejestrował z niej obraz.
    xena11
    Level 11  
    Wszystko wyskakuje że to kamera cyfrowa i sygnał jest przez interface usb bo inaczej byłoby o jedną żyłę mniej. Nie udało się kupilem na aliexpress monitorek do szyby i jest ok. A rejestrator mam na sprzedaż jeśli ktoś chce. 120zl z kamerą cofania. Fajny jest.