Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 43" do 2500 zł

Osgiliath 08 Paź 2018 15:28 999 22
  • Poziom 3  
    Cześć, witajcie,

Najpierw podam odpowiedzi na standardowe pytania:
    1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? około 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ale jest też fotel umieszczony pod kątem 45 stopni od telewizora
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Patrząc na telewizor, to od lewej strony – popołudniami (bo pokój na zachód), ale jak intensywniejsze, to opuszczam zasłony w oknach, więc jest go mniej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung, najpewniej 37-40” hdready
    8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? WiFi, UHD 4k, Smart TV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder Vectry
    10 .Jakie urządzenia? PS4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 4-5 godzin
    12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy, mecze, gry
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, choć okazjonalnie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 2-3 godziny
    16. Preferencje co do marki? Samsung w pierwszej kolejności, obecny mam tej formy a i pozostałe sprzęty też, acz jeśli będzie jakiś dobry innej firmy to jestem otwarty
    17. Preferencje co do wielkości? 43” max ze względu na wnękę.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Hmm, smużenie? Może awaryjność.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudniu, wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2250-2500 PLN
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 5+ lat.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, np. Netflix.

-
    Rozwijając się trochę, to potrzebowałbym porady w zakresie dobrego telewizora 43 cale. Biorę go do średnio dużego pokoju a w zasadzie sprzęt będzie wisiał ograniczony ramkami, dlatego nie mogę wyjść poza fizyczne rozmiary TV, które pozwalają jedynie na zmieszczenie telewizora w tych granicach, tj. 100 cm szerokość i ~60 cm wysokość.

Z racji tego, że nie zamierzam prędko go wymieniać chciałbym, żeby był już 4K UHD, z funkcjami smart (netflix), wifi i może BT, ponieważ w przyszłości może być do niego podłączony soundbar a najpewniej konsola, więc w miarę niski input lag też byłby pożądany.
    Zakrzywienie ekranu poza efektem bajeranctwa na tydzień nie jest mi potrzebne.

Budżet? Generalnie chciałbym coś do max. 2250 zł. Nie wiem, czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie, ale dotychczas z powodzeniem opierałem się na Samsungach, więc w pierwszej kolejności biję w tego producenta.

Wiele też osób mówi o różnicy w zakresie matryc, ale chyba wszystkie poniżej, co wskazałem są na VA, z wyjątkiem Samsunga 7472, który jest chyba IPS.

Zrobiłem małe badanie na stronach morele/euro rtv i poniżej mam czwórkę kandydatów, które najczęściej są polecane i jeśli już, to prosiłbym o wskazanie, czy któryś z nich się nadaje, a jak nie to inny.

Samsung UE43NU7122 – 1699 zł
    Samsung UE43NU7192UXXH – 1642 zł
    Samsung UE43NU7472 – 2250 zł – ten jest moim pierwszym wyborem.
    Philips 43PUS6703/12 – 1799 zł.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, ponieważ mam spory mętlik.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Model 43NU74 jest na IPS.
    Ja bym kupił 43NU71xx - tani, dobry model, z szybkim Tizenem, matrycą VA, niskim input lag i działającym upłynniaczem obrazu.

Ciężko znaleźć dla niego konkurenta . Samsung mocno zszedł z cenami dla podstawowej serii 4k na 2018....

Przy Twojej odległości szukałbym jednak modelu 49/50 cali.
  • Pomocny post
    sprzedawca - konsultant
    Masz jeszcze Thomsona 43UD64 za 1699zł z Androidem 8,0, Obsługą głosem, myszką wirtualną, Maryca VA, direct led, google assistant,
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    Model 43NU74 jest na IPS.
    Ja bym kupił 43NU71xx - tani, dobry model, z szybkim Tizenem, matrycą VA, niskim input lag i działającym upłynniaczem obrazu.

Ciężko znaleźć dla niego konkurenta . Samsung mocno zszedł z cenami dla podstawowej serii 4k na 2018....

Przy Twojej odległości szukałbym jednak modelu 49/50 cali.

No właśnie sporo osób poleca tv 71xx i gdyby nie to, że zacząłem szukać po innych tematach i stronach to byłbym na niego zdecydowany, tym bardziej, że różnica prawie 500 zł względem tego 74 i pytanie - czy ta różnica jest tego warta? Zakładam, że główna zależność między tymi telewizorami to matryca, droższy ma też BT, nie mniej nie wiem, czy przy tym, że pod różnymi kątami będzie się go oglądało to jednak nie iść w ips?

Pytanie też, czy jest jakaś istotna różnica między 7192UXXH a 7122, czy to raczej kosmetyka, bo chodzi o serię i tak?

Fakt, normalnie przy tej odległości brałbym coś większego, no ale niestety to jest wnęka obudowana plastikową, w miarę efektowną ramką po poprzednich właścicielach mieszkania i jej demontaż wiązałby się od razu z koniecznością ogarnięcia całej ściany, więc to raczej rozwiązanie na jakiś czas, a na pewno nie na średnio bliską przyszłość, dlatego takie a nie inne ograniczenie z 43". Stąd też moja chęć kupienia tv na kilka lat do przodu (nawet droższego), by potem ewentualnie przenieść go do innego pokoju a tu skupić się na większym.

Dodano po 1 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Masz jeszcze Thomsona 43UD64 za 1699zł z Androidem 8,0, Obsługą głosem, myszką wirtualną, Maryca VA, direct led, google assistant,

Thompsony akurat w ogóle nie były w mojej orbicie także dlatego, że orientowałem się głównie wokół samsungów, philipsów, czy lg, nie mniej sprawdzę sobie.
  • Moderator RTV Co kupić
    Osgiliath napisał:
    różnica prawie 500 zł względem tego 74 i pytanie - czy ta różnica jest tego warta?

Moim zdaniem nie warta.

Osgiliath napisał:
    czy jest jakaś istotna różnica między 7192UXXH a 7122, czy to raczej kosmetyka, bo chodzi o serię i tak?

Raczej kosmetyka, detale. Baza TV ta sama.
  • sprzedawca - konsultant
    Przecież model z Anroidem 8,0 daje 100 razy większe możliwości!!!
  • Poziom 3  
    LOCOLOCO napisał:
    Przecież model z Anroidem 8,0 daje 100 razy większe możliwości !!!

Pewnie tak, nie mniej przeszukiwałem różne strony w zakresie 43" tv i przyznam, że rzadko kiedy wskakiwał ten thompson w polecanych, stąd lekkie zdziwienie, nie mniej - jak mówiłem, na pewno sobie poszukam.

Póki co faktycznie chyba pozostanę przy NU71xx, bo wychodzi z gatunku cena/jakość chyba najkorzystniej.
    Ten Thomson to model który dopiero wchodzi na rynek.
    Będzie za kilka dni.
    I z ANdroidem 8,0, Terrarium, Vavo0, mydszką wirtualna, obsługą głosem, pilotem głosowym, Google Assistant
  • Poziom 3  
    LOCOLOCO napisał:
    Będzie za kilka dni.
    I z ANdroidem 8,0, Terrarium, Vavo0, mydszką wirtualna, obsługą głosem, pilotem głosowym, Google Assistant

A wiesz, w jakich sklepach będzie? Nawet google ma z nim problem i w zasadzie byłbym trochę ostrożny brać taki tv ;)

W międzyczasie porównałem sobie jeszcze te dwa samsungi z innym TV od LG, który w innym temacie polecacie. https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c7267783a

W zasadzie wszystko sprowadza się do kontrastu i kątów widzenia i tu pytanko, czy mając tv na VA rzeczywiście kąty widzenia w porównaniu do IPS są aż tak gorsze, by powodowały dyskomfort oglądania oraz czy znowu kontrast i odwzorowanie czerni na IPS jest aż tak do tyłu względem VA, by 'zwykły śmiertelnik' odczuwał potrzebę oglądania tego na TV z inną matrycą? Trzecie pytanko - czy tizen samsungowski względem webos od lg jest jakoś strasznie różny, czy webos jest raczej standardem tylko samsung na swoich telewizorach wspiera tizen?

Generalnie raczej jestem zdecydowany na 43UE71xx i jedyne co mnie powstrzymuje to właśnie ta nieszczęsna matryca i to, czy warto do niej dopłacić względem tych kątów widzenia i odwzorowania np. czerni oraz kontrastu, bo nie chce mi się wierzyć- jako laikowi - aby ta różnica była jakoś diametralna, aby wpływała na odczucia z oglądania, chyba że się mylę.
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    Ponoc obraz mówi więcej niz tysiąc słów....

VA vs IPS

Jaki telewizor 43" do 2500 zł

Cóż, czerń w IPS boli. Sprawdziłem jeszcze raz kąt, pod którym jest fotel względem tv i wychodzi coś między 30 a 45, więc też nie jakoś tragicznie, aby kąty widzenia panelu VA odstraszały wyblakłymi kolorami. Poza tym być może faktycznie nie ma sensu dopłacać tych 500 zł, a BT w tym droższym mnie nie zbawi, skoro podłączę zwykły soundbar (ewentualnie) przez kabel, więc chyba ostatecznie pozostanę przy NU71xx.
  • Poziom 2  
    Zerknij na tego samsung 7472. Wlasnie kupilem .https://www.youtube.com/watch?v=zwGMpBiL1tA
  • Poziom 3  
    1intruder1 napisał:
    Zerknij na tego samsung 7472. Wlasnie kupilem .https://www.youtube.com/watch?v=zwGMpBiL1tA

dzięki, ale to chyba nie do końca ten sam typ co 43" 7472, bo tym mniejszym jest matryca IPS, a w tym, który podałeś w linku jest VA ;) nie mniej patrząc już na VA to nie jest źle, a czasem był pokazany obraz pod kątem, wiec jeśli to przełożę na 71xx w wersji 43" to też nie powinno być aż tak źle.
    Będzie za kilka dni w cenie 1899 zł z pakietem..
    I z ANdroidem 8,0, Terrarium, Vavo0, mydszką wirtualna, obsługą głosem, pilotem głosowym, Google Assistan
  • Poziom 3  
    LOCOLOCO napisał:
    z pakietem..

A co to znaczy? (wybacz noobowskie pytanie) W każdym razie poczekam, może gdzieś się pojawią recenzje tego TV.
  • Pomocny post
    sprzedawca - konsultant
    Pakiet

Kalibracja
    Wtyczki
    Pilot
    Dostawa
    i Prezent.
  • Poziom 7  
    LOCOLOCO napisał:
    Przecież model z Anroidem 8,0 daje 100 razy większe możliwości !!!

Możesz napisać jakie? Ja mam smarta w TV i powiem szczerze, że dla mnie jest to rzecz zupełnie zbędna. Z wyjątkiem YouTuba nie korzystam z niczego innego.

W jakim zakresie wykonujesz kalibrację, bo mnie za skalibrowanie TV goście krzyczą od 450-600 zł.

Ludwik XVI napisał:

Czyli nie ma sensu kupować modelu 7472? Jest duża różnica w obrazie na VA a IPS w tych modelach 71 i 74?
  • Moderator RTV Co kupić
    Nestorb napisał:
    Jest duża różnica w obrazie na VA a IPS w tych modelach 71 i 74?

Dla mnie jest duza. Zdecydowanie na korzyść VA.
    No ale sa tez ludzie szukający IPS, np. ze względu na lepsze kąty widzenia...
    Różnica jakości...
    Zrób sobie test sam.
    Idź na dowolny sklep.
    I zapisz jakie modele zrobiły na Tobie większe wrażenie ( niezależnie od ceny)
    I zobaczysz że nie odróżnisz tragicznie grających wg moderatora modeli matrycą IPS.
    Nie zobaczysz różnic ani z bliska ani z daleka.
    Pamiętaj że każdy człowiek inaczej wygląda, ma inne potrzeby i inne referencje.

Obie matryce mają się bardzo dobrze !

Kalibracja przy zakupie jest gratis dla członków forum!
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Zrób sobie test sam.
    Idź na dowolny sklep.

Koniecznie poproś o takie warunki jak masz w domu :)
    Oglądanie obrazu na TV przy bardzo silnym świetle jarzeniowym mija się z celem.
    Możesz kazać nawet wyłączyć światło - to nie zmieni oceny, że nie dostrzeżesz "rujnującej" IPS różnicy jak to próbuje określić moderator.
    A przecież jeśli IPS to taka tragedia to wchodząc do sklepu z daleka powinieneś zauważyć fatalną jakość modeli IPS.
    Jeśli masz dobry monitor - to masz IPOS.
    Jeśli nie przeżywasz tragedii a wręcz jesteś bardzo zadowolony - w telewizorze będzie podobnie.
    Dokładnie - bez sensu.
    Matryca i VA i IPS jest dobra.