Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie agd do kuchni i łazienki: piekarnik, płyta indukcyjna, zmywarka, pralka

eme_nems 08 Paź 2018 16:06 909 14
  • #1 08 Paź 2018 16:06
    eme_nems
    Poziom 5  

Witam Was wszystkich,
    Poszukuję sprzętu AGD do nowego mieszkania. Muszę kupić piekarnik elektryczny, płytę indukcyjną, zmywarkę, pralkę i jeszcze lodówkę do zabudowy. W kwestii tego ostatniego urządzenia to wybór padł na Samsunga, ponieważ jest bardzo funkcjonalny i wyposażony w różne ciekawe technologie i akcesoria. W temacie lodówki nie ma też bardzo w czym wybierać, ponieważ wyposażenie i wygląd modeli konkurencyjnych sprawia wrażenie jakby firmy te nie poszły do przodu przez ostatnie 10 lat.

O ile w kwestii lodówki sprawa jest prosta, to w przypadku pozostałych sprzętów wybór już nie jest taki oczywisty. Powiem szczerze, że zależy mi głównie na zakupie jak najmniej awaryjnych produktów. Kogo nie zapytam to słyszę różne opinie. Wstępnie zastanawiam się najbardziej nad płytą i piekarnikiem marki Bosch, zmywarką Bosch lub Siemens, pralką LG lub Samsung. Początkowo myślałem też o Amice w przypadku piekarnika, płyty i pralki, ale usłyszałem na temat sprzętów Amici kilka negatywnych opinii. Czekam na Wasze komentarze w tej sprawie. Czy możecie coś polecić lub odradzić dane firmy lub nawet konkretne modele. Budżet jaki mam na sprzęt to po ok 2000 zł na element.

0 14
  • Pomocny post
    #2 08 Paź 2018 17:52
    PanAGD
    Poziom 22  

eme_nems napisał:
    W kwestii tego ostatniego urządzenia to wybór padł na Samsunga.

Póki co w zabudowie z system NoFrost nie ma konkurencji.

eme_nems napisał:
    Powiem szczerze, że zależy mi głównie na zakupie jak najmniej awaryjnych produktów.

Każdemu z nas na tym zależy. Kupując nawet super sprawdzony model, to może się trafić, że ulegnie awarii. W to się nie wejdzie. Trzeba szukać sprzętów wśród sprawdzonych producentów, i powinno być dobrze.

eme_nems napisał:
    Początkowo myślałem też o Amice w przypadku piekarnika, płyty i pralki, ale usłyszałem na temat sprzętów Amici kilka negatywnych opinii.

A ja z Amicą mam dobre doświadczenia. Trochę zestawów tej firmy sprzedaję w moim rejonie, i odpukać nie sprawiają wiele problemów. Temat pralek to trochę inny temat.

eme_nems napisał:
    Budżet jaki mam na sprzęt to po ok 2000 zł na element.

Budżet jest wystarczający, spokojnie coś można znaleźć w tym przedziale. Postaram się później podać jakieś modele. Zmywarka ma być 45 czy 60cm? Kolorystka piekarnika: srebrny, biały, czarny? A okap też będzie kupowany?

0
  • #3 09 Paź 2018 09:04
    eme_nems
    Poziom 5  

Bardzo Panu dziękuję za zainteresowanie moim tematem.

Zmywarkę zdecydowanie 60 cm. Piekarnik i płytę wolę w kolorze czarnym. W piekarniku mogą być oczywiście jakieś wstawki innego koloru. Z uwagi na małe rozmiary aneksu kuchennego planuję kupić pochłaniacz z możliwością podłączenia wyciągu do kratki zamiast okapu. Pochłaniacz czarny lub biały, ponieważ będą białe meble.

Będę wdzięczny za podanie polecanych modeli.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Paź 2018 09:51
    srbastek
    Poziom 10  

Witam. Kilka miesięcy temu również kupowałem wszystko do kuchni i łazienki. W moim przypadku wybór padł na:
    indukcja: electrolux EHH46340FK, musiałem na czymś zaoszczędzić :)
    piekarnik: WHIRLPOOL AKZ96230 WH
    lodówka: electrolux ENN3153AOW, nofrost tylko w zamrażalce, ale zależało mi na pojemnej lodówce.
    zmywarka: siemens sn636x03me
    okap: globalo lofetti 60.1
    pralka: LG F2J5QN4W

0
  • #5 09 Paź 2018 12:18
    eme_nems
    Poziom 5  

@srbastek dzięki za wiadomość. Myślę o zakupie dokładnej tej zywarki, którą podałeś. Z opinii wynika, że to bardzo dobry model. Jak oceniasz głośność jej pracy?
    Zainteresował mnie też Twój okap z uwagi na sporą wydajność. Tu mam podobne pytanie czy nie jest zbyt głośny jak na montaż w salonie z aneksem i czy ma wystarczającą siłę, aby dobrze odprowadzać zapachy itp? Oglądałem w markecie kilka okapów słabszych, które na papierze miały ok 300 mkw, jednak fizyczne odczucia z mocy tego wyciągu były dość słabe. To samo potwierdził sprzedający. Ten Twój jest ok 2 razy droższy, dlatego jestem ciekaw czy Twój się sprawdza.

0
  • #6 09 Paź 2018 14:07
    srbastek
    Poziom 10  

@eme_nems Też mam kuchnie połączoną z salonem. Zmywarka jest ok, ale ją delikatnie słychać. Okap jest głośny, nawet na 1. Ale wszystko wyciąga bez problemu, zapachy nie lecą na mieszkanie.

0
  • #7 09 Paź 2018 16:02
    Ryszard49
    Poziom 34  

eme_nems , przeważnie to dobiera się sprzęt do mebli lub odwrotnie. Jeżeli już wygląd będzie Ciebie zadowalał, czas na spojrzenie czego oczekujesz od sprzętu. W zasadzie to kupuje się wyroby jednego producenta z jednej linii stylu ale nie jest to regułą. Następnie sprawdzasz czy mieści się to w Twoich oczekiwaniach cenowych. Jeżeli tak to pozostaje tylko zakup w najkorzystniejszej cenie.

0
  • #8 10 Paź 2018 10:44
    Ekim
    Poziom 10  

A co proponowalibyście ze zmywarek do zabudowy 45? Moja właśnie wyzionęła ducha, a że przez ostatnie 10 lat była w naprawie ze 4 razy ... to straciłem cierpliwość.

0
  • #9 10 Paź 2018 13:27
    eme_nems
    Poziom 5  

@Ryszard49 Tak jak piszesz stwierdziłem, że sprzęt ma być czarny i to z grubsza tyle z wyglądu. Najbardziej oczekuje niezawodności, bo przez ostatnie lata sporo nowych urządzeń, które kupowałem lądowała w serwisie jeszcze w okresie gwarancyjnym. Funkcjonalność w większości marek jest podobna. Interesowałem się piekarnikami dual cook samsunga, ale podobno czasami są z nimi problemy. Widać też po nich słabą jakość wykonania. Nie uważam, że wszystko musi być z tej samej linii, bo w rzeczywistości np płyta indukcyjna i tak nie jest w żaden sposób zbliżona stylistycznie do piekarnika.

@PanAGD Czy udało Ci się wyszukać dla mnie jakieś konkretne modele?

0
  • #10 10 Paź 2018 19:00
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Mam dual cook'a, ogólnie sprzet ok, ale ma dużo wad.b Był juz raz serwis, bo wydostawała się para z boku, serwisant bezradny, poprzeginał zawiasy, później proponował ich wymianę przy następnej wizycie, ale naprawił to serwisant ...whirpoola ( który był wewany do parującej zmywarki)- źle założona uszczelka.
    Poza tym beznadziejny niebieski wyświetlacz, na który wszystko się rozmywa z daleka, sam wyświetlacz odsadzony od szybki ze 2-3 cm w głąb, co powoduje, że stojąc pół metra od piekarnika zamontowanego pod kuchnią nie widać połowy wyświetlacza- żenada. Drętwe jest tez działąnie dotykowego sterowania, jak by co to lepiej wziąć z normalnymi przyciskami.
    Z lodówek polecam libherr'a, ale radze w ogóle zainwestować w sprzęt powyżej 2,5 tys. , bo te za 1500 to szmelc na 2-3 lata i wywałka. Patrz na parametr zdolnośćg zamraża w ciągu 24h, od razu zobaczysz róznice - tanie lodówki mają mało czynnika i gówno chłodzą, zwłaszcza zamrażarka

0
  • Pomocny post
    #11 10 Paź 2018 20:14
    PanAGD
    Poziom 22  

andrzej lukaszewicz napisał:
    bo te za 1500 to szmelc na 2-3 lata i wywałka.

Jakieś statystyki, badania, dane ministerstwa środowiska? Pracuję w tej branży już kilkanaście lat, i odnoszę wrażenie, że lodówki jednak dłużej pracują niż 2-3 lata. Nawet te za 900zł.

Dodano po 49 [minuty]:

eme_nems napisał:
    @PanAGD Czy udało Ci się wyszukać dla mnie jakieś konkretne modele?

Budżet był po 2tyś na sprzęt, więc trochę "zaszalałem" i wybrałem sprzęty Siemensa. Bardzo fajny design, funkcjonalne, i wysoka jakość.

Zmywarka: Siemens SN636X03ME - zdecydowany lider w tym budżecie.
    Piekarnik: Siemens HB634GHS1 - co prawda już górna granica budżetowa, ale funkcje i parametry bardzo dobre.
    Płyta indukcyjna: Siemens ED651FSB1E - fajne sterowanie sliderem, poszerzane pole na brytfannę, szlif z przodu.
    Okap: Siemens LC67KHM60 - bardzo ładnie wygląda, jest cichy i wydajny.
    Pralka: Siemens WM14N26BPL - 8kg, cicha, 1400obr, fajne programy, wymienne łożyska.

Oczywiście, jeśli będzie trzeba zejścia z budżetu, to mogę przygotować inne zestawienie ;)

0
  • #13 12 Paź 2018 20:23
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

PanAGD napisał:
    Jakieś statystyki, badania, dane ministerstwa środowiska? Pracuję w tej branży już kilkanaście lat, i odnoszę wrażenie, że lodówki jednak dłużej pracują niż 2-3 lata. Nawet te za 900zł.

Możę i przesadziłem, ze 2-3 lata ( bo musza wytrwać na gwarancji) , ale 3-5 i padają - znam kilka takich przypadków i zdziwienie, ze stara lodówka wytrzymała 20 lat ?
    Tanie lodówki maja mało czynnika, słabo chłodzą, agregat załącza się bardzo często i żre prąd.

0
  • #14 12 Paź 2018 20:41
    PanAGD
    Poziom 22  

Możę i przesadziłem, ze 2-3 lata ( bo musza wytrwać na gwarancji) , ale 3-5 i padają - znam kilka takich przypadków i zdziwienie, ze stara lodówka wytrzymała 20 lat ?

Mimo wszystko kilka przypadków to dalej za mało, że cały segment lodówek wrzucać do jednego wora. Znam przypadek, gdzie silnik w Panamerze padł, i to po ledwie 70kkm, czy to oznacza, że teraz mam wszędzie pisać, że Porsche to już nie to co kiedyś, i lepiej kupić starego Mercedesa beczkę?

Tanie lodówki maja mało czynnika, słabo chłodzą, agregat załącza się bardzo często i żre prąd.

Przecież są określone normy co do chłodziarki i zamrażarki, jeśli komuś coś nie pasuje, to wrzuca termometr do środka i sprawdza jaka jest temperatura. Jeśli coś nie gra, to do serwisu jeśli na gwarancji. Co do prądu to tak samo bardzo łatwo to zmierzyć. Tutaj też obowiązują normy i wiadomo, że jakieś wahania są w zużyciu energii, bo dużo zależy od użytkownika. Ale przecież nie powiesz, że stary Minsk zużywał mniej prądu niż nowa lodówka?

0
  • #15 05 Lis 2018 11:01
    eme_nems
    Poziom 5  

Panowie, dzięki wielkie za porady. Po burzy mózgów musiałem delikatnie zmienić koncepcję odnośnie agd.

Zmywarkę muszę zredukować do 45 cm i zastanawiam się nad Siemens SR635X01ME, Bosch SPV46MX04E i Bosch SPV46FX00E. Chyba nie ma między nimi większej różnicy, więc możliwe, że pójdę w najtańszego Simensa.

Pralkę również muszę kupić do głębokości ok 45 cm i do tego z drzwiami otwieranymi od lewej strony. Jedyny model jaki upatrzyłem to Candy Bianca BWM4 137PH6/1-S ale z opinii wynika, że to dobra pralka. Macie jakieś doświadczenie z tym urządzeniem?

Największy problem jest w kwestii piekarnika. Poza Simensem HB634GHS1 o którym pisał @PanAGD znalazłem jeszcze BEKO BVR34500BGMS i Electrolux EOA5751ZOZ. Oba są bardziej rozbudowane od Simensa, tylko pytanie jak sprawdzają się w praktyce i jak ich trwałością.

0