Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Karta MicroSD ADATA - niska prędkość

adamm1709 08 Oct 2018 17:54 435 7
    adamm1709
    Level 18  
    Witam, moja karta to dokładnie taka: Link
    Kilka miesięcy dostałem nową bo wcześniejsza taka sama padła. Z początku działała dobrze, nie pamiętam czy robiłem testy, teraz gdy robię prędkość wygląda tak (po formatowaniu, kilka razy)
    Karta MicroSD ADATA - niska prędkość
    Wydaje mi się, że trochę mało jak podaje producent. Nie sprawdzam sobie prędkości od tak, a dlatego, że w wideorejestratorze, w którym cały czas ta karta jest, wyskakuje komunikat po jakimś czasie nagrywania, że zbyt mała prędkość zapisu - bitrate policzyłem na ~3MB/s więc dziwne
    Jarzabek666
    Level 36  
    UHS-I/Class 10 microSDHC/SDXC i wszytko jasne

Daj wyniki z atto disk
    Jarzabek666
    Level 36  
    adamm1709 wrote:
    Może dla Ciebie wszystko jasne, nie dla mnie.

UHS-I/Class 10 zakłada powyżej 10MB/s wiec z kartą wszystko w porządku.
    Jarzabek666
    Level 36  
    A tego to już chyba nie doczytałeś u producenta??

* Data is based on internal tests. Test results will vary depending on different platforms and software.

Powiedz teraz jaki komputer jaki port jaka przejściówka. No i najważniejsze jaki wideo rejestrator?
    adamm1709
    Level 18  
    No 50 się nie spodziewałem, ale przynajmniej te 30 to już tak.
    Windows 10, karta włożona do czytnika w obudowie silentium gladius x80 połączony SATA III do płyty ASRock Z87 extreme 4. Moja kamerka to ta: Link (na stronie bitrate wynosi 22, ale aktualizacje go trochę zwiększyły tak na marginesie)
    Dokładnie tą kartę dałem już na gwarancję raz, bo po dwóch latach się zaciela i nic nie dało się z nią zrobić. Mam nową taką samą kilka miesięcy, wcześniej nigdy w tamtej ani w tej nie wyskakiwała mi informacja, że niby za wolna.
    Żeby odczytało mi kartę muszę zacisnąć ją z góry, widocznie piny w czytniku są jakoś krzywo, jak przytrzymam i puszczę po chwili to normalnie ją widzi. Nie mam niestety innego tak szybkiego czytnika, jedynie w laptopie, ale on ma kilkanaście lat i czytnik tam jest bardzo wolny (tutaj karty nie muszę naciskać). Wydaje mi się, żę gdy kiedyś mierzyłem jej szybkość to była większa, szkoda, że nie mam zapisane...
    Szkoda, że wcześniej nie natrafiłem na te informacje odnośnie tej karty albo ich wtedy nie było... Link
    Być może coś nie tak z kamerką.