Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV65T20EU zmywarka - błąd E07 wcześniej E09 i E20 lub E21

08 Paź 2018 20:07 1014 3
 • Poziom 9  
  W zmywarce wymieniłem pompę z grzałką. Nowa pompa ma nowe połączenie, więc trochę musiałem przerobić instalację, zgodnie z dokumentacją (tak mi się wydaje).

  Po wymianie błędy e09 i e20 lub e21 (nie pamiętam gdyż nauczyłem się żyć z tym błędem) już nie występują, ale jest nowy e07, występuje w ostatniej fazie zmywania, a raczej już suszenia. Zatem nie wiem czy ma to związek z wymianą i zmianą w instalacji czy faktycznie padł kolejny element. Doczytałem, że to błąd z cyrkulacji powietrza. Proszę o informację jak sprawdzić czy pompa cyrkulacji jest zepsuta, czy można ją naprawić, czy może to mieć związek ze zmianami w instalacji.

  W sieci znalazłem coś takiego
  https://www.allucansurf.de/reparaturanleitung...pueler-fehlercode-e07-zeolith-luefter-defekt/

  http://www.serwis-elektroniki.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/74_04_3.pdf
 • Poziom 9  
  Cześć

  Zapewne masz system Zeolith. Okablowanie i instrukcja przeróbki dołączona do nowej pompy jest natomiast dla zmywarek bez Zeolith. Co ciekawe - nie ma na rynku okablowania (i instrukcji) do zmywarek z Zeolith, zaś postąpienie wg. instrukcji dołączanej do pomp powoduje awarię systemu suszenia (choć sama pompa i grzałka działa) i w efekcie błąd E07... :)

  W poniższym poście opisałem jak sobie poradzić z tym problemem:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18014132#18014132
 • Poziom 9  
  Pe.te napisał:
  Zapewne masz system Zeolith

  Tak mam ten system.
  Przeczytałem opis i hmm wygląda to skomplikowane. Pewnie jak znajdę chwilę to ponownie otworzę zmywarkę i zobaczę co i jak.
  Masz może jakieś zdjęcia?
 • Poziom 9  
  Nie mam zdjęć, zmywarka już złożona, więc nie zrobię.
  To nie jest skomplikowane. Po prostu musisz ponownie zasilić Zeolith za pomocą dwóch skrajnych lewych pinów - a obecnie nie zasilasz, bo obciąłeś wtyczkę (zgodnie z instrukcją), więc w efekcie świeci się błąd E07...
  Najlepiej zrobić to z wykorzystaniem tej wtyczki, która była tam wcześniej (ta obcięta), tyle że trzeba ja skrócić o 1 pin (jak w opisie w linku wyżej). To wszystko :)

  Jak otworzysz zmywarkę, to podrzuć zdjęcie -
  pokażę na zdjęciu.