Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia carens III 2007 2.0 crdi - Automatyczne swiatla mijania nie gasną

Adrian19999 08 Oct 2018 20:14 1743 8
    Adrian19999
    Level 5  
    Witam,

Mam taki problem, w kia carens III nie gasną mi światła mijania po zgaszeniu silnika... w tym samochodzie jest chyba tzw modul drl tzn modul do automatycznych swiatel i przypuszczam ze ten modul sie psuje i chcialbym go wymienic ale nie mam pojecia gdzie on jest, juz przeszukalem pol samochodu i nic. Dodam ze przekazniki swiatel sprawdzilem i sa okej... po wyciagnieciu bezpiecznika modułu drl swiatla przechodza w normalny tryb manualny. Wiec bylbym wdzieczny jakby mi ktos powiedział gdzie ten moduł sie znajduje?

Dziekuje z góry.
  • Helpful post
    AEM.of.Car
    Level 11  
    Z tego co kojarzę to moduł świateł do jazdy dziennej w tym samochodzie jest wbudowany w skrzynkę bezpieczników pod kierownicą. Dokładnie jeszcze gdybyś mógł wyjaśnić o co Ci chodzi z tymi światłami. Gasisz samochód i od razu nie gasną czy gasisz samochód, wysiadasz z niego zamykasz centralnym zamkiem i nadal nie gasną?
    Adrian19999
    Level 5  
    Hej, dzieki za odpowiedz,
    Dokladnie jak mowisz, wylanczam swiatla ma off, wysiadam zamykam auto i swiatla mijania dalej sie swieca. Nie zawsze ale dzieje sie to coraz czesciej. Zeby zgasic to trzeba szybko krecic w ta i spowrotem pokretel od swiatel az w koncu zgasna i to bedzie napewno ten modul. Ma ten modul bo sprowadzany byl z Danii i tam zawsze swiatla mijania musza sie swiecic. Wiec powinien byc w skrzynce bezpiecznikow, a da sie go wymienic?

Dodano po 3 [minuty]:

AEM.of.Car wrote:
    Z tego co kojarzę to moduł świateł do jazdy dziennej w tym samochodzie jest wbudowany w skrzynkę bezpieczników pod kierownicą. Dokładnie jeszcze gdybyś mógł wyjaśnić o co Ci chodzi z tymi światłami. Gasisz samochód i od razu nie gasną czy gasisz samochód, wysiadasz z niego zamykasz centralnym zamkiem i nadal nie gasną?

Hej, dzieki za odpowiedz,
    Dokladnie jak mowisz, wylanczam swiatla ma off, wysiadam zamykam auto i swiatla mijania dalej sie swieca. Nie zawsze ale dzieje sie to coraz czesciej. Zeby zgasic to trzeba szybko krecic w ta i spowrotem pokretel od swiatel az w koncu zgasna i to bedzie napewno ten modul. Ma ten modul bo sprowadzany byl z Danii i tam zawsze swiatla mijania musza sie swiecic. Wiec powinien byc w skrzynce bezpiecznikow, a da sie go wymienic?
    AEM.of.Car
    Level 11  
    Według mnie bezpieczniej będzie wymienić całą skrzynkę.
    Adrian19999
    Level 5  
    AEM.of.Car wrote:
    Według mnie bezpieczniej będzie wymienić całą skrzynkę.

A czemu tak?
    AEM.of.Car
    Level 11  
    Rozbieranie skrzynki dla osoby, która się tym nie zajmuje, w niektórych przypadkach może narobić więcej problemów. Naprawdę radzę nie rozbierać tej skrzynki bo można sobie narobić niepotrzebnej roboty a do tego może się to skończyć oddaniem samochodu do elektryka.
    Adrian19999
    Level 5  
    AEM.of.Car wrote:
    Rozbieranie skrzynki dla osoby, która się tym nie zajmuje, w niektórych przypadkach może narobić więcej problemów. Naprawdę radzę nie rozbierać tej skrzynki bo można sobie narobić niepotrzebnej roboty a do tego może się to skończyć oddaniem samochodu do elektryka.

Bo np bezpiecznik tego modulu drl jest w skrzynce bezpiecznikow pod maska, to nie sensowniej byloby zeny ten modul byl w skrzynce pod maska?
    AEM.of.Car
    Level 11  
    Niekoniecznie. Moduł, który znajduje się w środku steruje światłami a skrzynka pod maską rozdziela napięcia na odbiorniki prądu czyli w tym przypadku na światła.
    malez4
    Level 23  
    Co prawda dotyczy to Tucsona, 2,0 CRDI z 2006. Jest funkcja aktywowania automatycznego gaszenia świateł mijania po wyjęciu kluczyków ze stacyjki. Cytat z instrukcji : System wyłączy światła, gdy kierowca wyjmie kluczyk ze stacyjki i otworzy drzwi od strony kierowcy. Jeżeli istnieje konieczność utrzymania świateł , gdy kluczyk jest wyjęty ze stacyjki należy wykonać:
    - otworzyć drzwi od strony kierowcy.
    - wyłączyć światła postojowe włącznikiem na kolumnie kierownicy, a następnie włączyć je ponownie.
    Przeglądnąć instrukcję obsługi.