Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny telewizor w przystępnej cenie [do 2000 PLN]

pawqov8 08 Paź 2018 22:01 321 15
  • #1 08 Paź 2018 22:01
    pawqov8
    Poziom 2  

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników Forum. Od kilku tygodni mierzę się z chęcią zakupu pierwszego telewizora. Generalnie moje założenia oraz wymagania co do konkretnego telewizora, zmieniały się kilkukrotnie. Im więcej czytam, tym bardziej nie potrafię zdecydować się na konkretny model. Niestety z uwagi na inne koszta związane ze zmianą mieszkania, budżet jest stosunkowo niewielki. Ale o tym poniżej. Zaczynamy :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 30 m2 (jest to kawalerka 40m, jednak część wydzielona na pokój ma ok 30m2)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy na wprost. Kąty nie są aż tak ważne
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od prawej strony telewizora, patrząc na wprost ekranu. Słońce jest umiarkowane i tylko przed południem
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
    -Odświeżanie na poziomie min 100Hz - 120Hz
    -Matryca VA
    -Możliwość przesyłania obrazu z PC do TV bez konieczności podpinania kabla HDMI

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - HD
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - Komputer stacjonarny
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 0-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - Matową, jednak błyszcząca na pewno nie będzie czynnikiem dyskwalifikującym dany egzemplarz
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - Wydarzenia sportowe, filmy dokumentalne,
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, jednak telewizor będzie tylko ekranem dla PC (Możliwe że z czasem przekonam się do software TV)
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, telewizor będzie podłączony do mojego komputera PC (bardzo wydajny). Czas poświęcony na granie, myślę że ok 50%
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? 40-50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak
    19. Preferencje co do marki ? Brak
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 PLN

Niestety z tego co się orientuje, to obecne modele w założonym budżecie nie oferują odświeżania min 100Hz + Matrycy VA. Z wcześniejszych widziałem np. TX-50CS630E od Panasonic. Jednak model jest już stosunkowo stary i nie chce ryzykować używanego modelu. Nie zależy mi na 4k, bo na porządny TV w rozdzielczości UHD również wykracza poza mój budżet. Podsumowując, nie wiem jakich parametrów się chwycić i na co zwrócić uwagę, aby znaleźć optymalny dla siebie telewizor. Próbowałem znaleźć optymalny TV na własną rękę, jednak opinii jest mnóstwo. Na domiar złego, mam wrażenie że serwisy branżowe raczej wciskają produkty najkorzystniejsze dla nich w afiliacji, nie do końca sugerując najlepszą ofertę dla klienta. Chciałbym w końcu zamknąć ten temat, dlatego potrzebuje Waszej pomocy :)

Z góry dziękuje ze wszelkie udzielone odpowiedzi

0 15
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2018 10:04
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Najtansze dobre 4k, 120Hz i VA to Samsung 55NU8002 lub dowolna pochodna modelu czyli 55NU80xx.

Do 2k pln masz Samsunga 50NU71xx - tani i w miarę dobry, VA, 60Hz lub LG 50UK6500 tez na VA, 60Hz.
    To takie najtansze modele, na które warto wydać pieniadze jak się szuka VA. Software w obu modelach dopracowany. Samsung to Tizen, LG to WebOS.

0
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #3 09 Paź 2018 12:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Za 2 tyś bez szans.
    Masz 49PUS8303 za 3399 zł - najbliżej .

A za 2 tyś masz extra z FRC TCLa 49C70 za 1999 zł i to z całym pakietem.

0
  • #4 10 Paź 2018 15:27
    pawqov8
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedzi.

@Ludwik XVI
    W modelach Samsunga, rozumiem że mam w pierwszej kolejności patrzyć na oznaczenie "NU71XX", rozmiar matrycy nie wpływa na ostateczne parametry TV? Litery oznaczają rok wypuszczenia dalszego modelu a następne serie. Czyli im wyższy numer tym model teoretycznie jest lepszy? Pytam, ponieważ samych modeli NU71XX jest dostępnych kilkanaście i zastanawiam się co ostatecznie wybrać.
    Przykładowo, wg tego co napisałeś "UE49NU7172" jest godny polecenia?

@LOCOLOCO
    Dzięki za sugestie, wezmę ten model również pod uwagę przy ostatecznym wyborze.

0
  • #5 11 Paź 2018 10:16
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

pawqov8 napisał:
    @Ludwik XVI
    W modelach Samsunga, rozumiem że mam w pierwszej kolejności patrzyć na oznaczenie "NU71XX", rozmiar matrycy nie wpływa na ostateczne parametry TV? Litery oznaczają rok wypuszczenia dalszego modelu a następne serie. Czyli im wyższy numer tym model teoretycznie jest lepszy? Pytam, ponieważ samych modeli NU71XX jest dostępnych kilkanaście i zastanawiam się co ostatecznie wybrać.
    Przykładowo, wg tego co napisałeś "UE49NU7172" jest godny polecenia?

Tak - dobrze to przeanalizowałeś.
    Samsung ma niestety tendencję do mieszania matryc, więc od ok 2 lat nie mozna być na 100% pewnym, że dana matryca jest taka jak podaja w specyfikacji przy wejsciu roku modelowego.

49NU7172 jest jak najbardziej ok. Co ciekawe ze względu na obniżkę cen w 2018 roku, Samsungi stały się zdecydowanie bardziej atrakcyjne (Seria MU61 była zdecyowanie drozsza niż jej następczyni czyli NU71)

0
  • #6 11 Paź 2018 16:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z takim obrazem ( Najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości ) , z takim wyposażeniem i możliwościami - TCL nie daj szans innym.
    Podobnie jak w smarfonach Huawei który już jest NR 1 w Polsce i Samsung spada w tej dziedzinie. Podobnie będzie wkrótce w telewizorach.

0
  • #7 11 Paź 2018 17:36
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Dla nas czyli kupujacych to tylko będzie lepiej jeśli sprawdzi sie proroctwo LocoLoco.
    Moze wtedy TCL zacznie tez u nas sprzedawac swoje kodele ze średniej i wyższej półki (120Hz, VA, upłynniacze obrazu)
    Jak na razie sprzedaje tanie i proste modele robiąc obrót na najsłabszych jakościowo i technicznie modelach.

0
  • #8 11 Paź 2018 18:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Będą też wprowadzać modele z matrycą 100Hz w przyszłym roku.
    Ot - takie czasy.

0
  • #9 11 Paź 2018 20:52
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

TCL od 3 lat mówi o tym, że będzie wprowadzał....jak sie pojawia to razem ocenimy.
    Na razie zapowiedzi tego producenta nijak się mają do tego, co później pojawia się w sklepach (np. przykład mitycznego X1)

0
  • #10 12 Paź 2018 03:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jestem na spotkaniach ale nie podawali informacji o matrycach 100Hz.

0
  • #12 12 Paź 2018 14:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ma właśnie też wprowadzić telewizory z matrycami 100Hz.

0
  • #14 12 Paź 2018 18:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Spokojnie - pojawią się ....

0
  • #16 15 Paź 2018 09:51
    Malinowska122
    Poziom 1  

Ja posiadam telewizor Samsunga i serdecznie go polecam. Co prawda kosztuje ponad 2000 zł, ale czasami lepiej dopłacić :)

Telewizor Samsung UE55NU7302KXXH 4K, Smart TV, Curved

0