Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ford c-max 1.8tdci 2008 - silnik nie odpala

09 Paź 2018 08:39 852 16
  • Poziom 9  
    Chce zadać pytanie na temat:
    Jak zregenerować sterownik silnika tak żebym mogł odpalić silnik?
  • Poziom 9  
    padł mi chyba sterownik silnika bo nie odpala i nie mozna polaczyc sie z nim przez kompa
    czy jest mozliwosc jego wymiany ewentualnie naprawy

Dodano po 7 [minuty]:

na krótko rozrusznik kreci ale silnik nie łapie
    na wyswietlaczu na tablicy widnieje komunikat "skrzynia biegów usterka"

Dodano po 2 [minuty]:

wszystkie bezpieczniki sprawdzone sa dobre
  • Poziom 9  
    tak sid 206
  • Poziom 9  
    przy jednym wtyku jest lekko zesniedziały

Dodano po 2 [minuty]:

a jak pózniej bedzie z adaptacja sterownika

Dodano po 1 [minuty]:

mam szwagra ktory mechanikuje autka ma program forscan czy tym da rade
  • Poziom 29  
    Jak kolega pisał, gniją instalację w komorze, najczęściej przy sterowniku. Często też w tych fordach padają liczniki i też nie można połączyć się z kompem - zimne luty (częsta przyczyna przy zegarach do 2008 roku)
  • Poziom 9  
    sterownik mam jeszcze nie wypiety napiszcie krok po kroku co mam robic zeby czegos nie uszkodzic bo nie ukrywam nie znam sie na elektryce
  • Poziom 29  
    Jak nie znasz się na elektryce to może poprzestań na organoleptycznym sprawdzeniu wiązki koło sterownika. Sprawdź czy któryś z przewodów nie wychodzi z wtyku. Możesz jeszcze pomierzyć zasilania dochodzące do komputera. Tak jak pisałem W tych Fordach najważniejszy na początek jest licznik, tam siedzi immo i tam często ginie CAN.
  • Poziom 9  
    a czy moge rozpiac sterownik zeby latwiej bylo mierzyc
  • Poziom 29  
    Jak najbardziej, sprawdź w komorze silnika są bezpieczniki i tam jest przekaźnik (nie pamiętam dokładnie który - chyba najbliżej przegrody) i on odpowiada za sterownik - powinien zadziałać po przekręceniu kluczyka.
  • Poziom 9  
    no własnie nie działa
  • Poziom 29  
    Sprawdź w pierwszej kolejności dobrze wiązkę w komorze koło sterownika, zasilania, masy. Później sprawdź zegary, jak to one to po ruszeniu gniazda czasami auto ożyje. Sprawdź też CAN czy nie jest uszkodzony - coś zwarte, jak to nic nie zmieni to pozostaje sterownik sprawdzić na stole. To jest automat ? Immo siedzi w zegarach trochę Forscanem na tym aucie ogarnie, chociaż może być potrzebna pełna wersja.
  • Poziom 9  
    NIE to zwykły 5 biegowy manual
  • Poziom 9  
    zamykam temat wymieniony sterownik silnika i wszystko wrociło do normy oczywiscie nie obeszło sie bez kodowania kluczykow.
  • Poziom 9  
    Zamykam temat, wymieniony sterownik silnika i wszystko wróciło do normy oczywiście nie obeszło się bez kodowania kluczyków.