Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv 65 do salonu co wybrac?

83piotrek 09 Paź 2018 09:47 927 44
  • #1 09 Paź 2018 09:47
    83piotrek
    Poziom 12  

Witam, od roku posiadam sony 55xe70. Jakosc mi odpowiada, ale chcialbym cos wiekszego w niewysokiej cenie, ale o nie gorszej jakosci. Ogladam nc+ i glownie netflix. Bardzo ciekawi mnie ambilight ale o awaryjnosci philipsa jest wiele mitow. Ciekawi mnie tez sharp 65 produkowany w polsce. Ale boje sie sytuacji z panasem 4 letnim gdzie juz youtube nie dziala. Sharp ma tez glosniki harmana...

W moim budzecie ok 4 maks, wyszukalem kilka opcji:
    Telewizor LG 65UK6500MLA, ok 4 tys
    Telewizor SAMSUNG UE65NU7172U, ok 4 tys
    Sharp LC-65UI7352E, nowosc ok 3200
    Philips 65PUS6412 z amblilight za ok 4tys(WYPRZEDAZ)

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? około 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? siedze prawie na wprost albo lekki kat
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? slonce z kazdej strony,ale sa rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 55xe70
    8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? WiFi, UHD 4k, Smart TV, naglosnienie dobre
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder nc+
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 2-4
    12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
    16. Preferencje co do marki? nie ufam samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 65
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudniu, wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4200
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? maks 5 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, np. Netflix.

0 29
  • #2 09 Paź 2018 10:10
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

W Sony masz matrycę VA, więc jak chcesz mieć podobny kontrast, to z wymienionych SAMSUNG UE65NU7172U mieści się w cenie.
    Generalnie dość cięzko przesiąść się z wysoko kontrastowej matrycy VA na nisko kontrastową IPS....

Ciekawy jest tez chiński TCL U65C7026 - ma matrycę VA, dość dobre audio - do seriali i filmów jest ok. Ma trochę problemów z software, poczytaj czy przypadkiem nie w funkcji, która akurat dla Ciebie kluczowa.

0
  • #3 09 Paź 2018 11:38
    83piotrek
    Poziom 12  

Właśnie doczytałem że LG serii 6500 jest na va od innolux

0
  • #4 09 Paź 2018 11:58
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

83piotrek napisał:
    Właśnie doczytałem że LG serii 6500 jest na va od innolux

Model 50 calowy tak.
    Inne przekątne są na IPS od LG Display.

0
  • #5 09 Paź 2018 12:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Najlepiej wyposażony i najlepiej grający to TCL 65C70 za 3799 zł i to z pakietem.
    Pod każdym względem.

0
  • #6 09 Paź 2018 12:48
    83piotrek
    Poziom 12  

myslalem o tcl ale boje sie ze bedzie brak aktualizacji za rok albo dwa i bedzie to co z moim 4 ketnim panasem gdzie youtube nie chodzi.
    co to dokladnie za tv a ta cena to skad ?
    co sadzicie o philipsie 6412 z ambi i androidem ?

0
  • #7 09 Paź 2018 13:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak nie jest .
    Obecnie to TCL ma najwięcej update. A to z tego względu że jest na Androidzie.
    Jako jedyny na rynku ma właśnie Androida 8,0
    Inni tylko opowiadają, że będą mieć.

Właśnie dlatego nie Polecamy Panasonica bo nie robi żadnych update do modeli sprzed kilku nawet lat.

Philipsa CI polecam ale już nowy model 65PUS7303 cena 4300 zł z pakietem.

0
  • #8 09 Paź 2018 13:35
    83piotrek
    Poziom 12  

a czym sie rozni 65pus6703 od 6412? na szybko doczytalem tylko ze philipsy maja slaba jakosc z naziemnej...
    ta cena 4300 to gdzie /w jakim sklepie?

0
  • #9 09 Paź 2018 14:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisz na PW dostaniesz cenę.
    To nie prawda bo właśnie do DVBt Philips ma najlepsze skalowanie !

0
  • #10 09 Paź 2018 22:35
    83piotrek
    Poziom 12  

Podsumowując. W tym roku chyba nie zmienię tv bo nie ma na co. Panasonica słaby Smart,Sony xf za drogi,LG rgbw,Samsunga nie lubię i nie cenie,tcl ryzyko wtopy,Sharp wielką niewiadomą a mój faworyt Philips. Tu temat rzeka niby ok ale skąd te setki negatywów- brud za matryca i awarie. Wydać na to viaion 4500 i jak się ma pecha użerać.... Chyba odpuszczam. Zmieniam tv dość często ale pierwszy raz nie ma.co kupić...

0
  • #11 10 Paź 2018 03:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Poczekaj ze dwa lata - też nie będzie co wybrać.

0
  • #12 10 Paź 2018 10:22
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Po prostu 4200 pln to bardzo mały budżet jak na TV 65 cali.
    Masz dość wysokie wymagania , a pieniedzy mało.

W Twoim budżecie masz bardzo dobrego Samsunga 55MU80xx i praktycznie nic więcej.
    Tutaj dostaniesz 120Hz, VA, wysoki kontrast, dobry HDR, komplet złącz, Tizena 4.0.

Znam takich co od 5 lat czekają aż OLEDy stanieją, a jeszcze inni czekają na microLED i będą czekali kolejne lata :p

0
  • #13 10 Paź 2018 21:25
    83piotrek
    Poziom 12  

Ktos ze znawcow widzial tego lg 65 6500 z matryca rgbw na zywo ? Faktycznie jest tak zle ze nie nadaje sie do filmow?

Kolega locoloco,admin z innego forum bardzo poleca philipsy ale po lekturze calego internetu widze ze sa z nimi problemy, jak ja wytlumacze zonie wydatek 4500 na tv co trzeba go wylanczac z gniazka,bo na forach polskich i zagranicznych ludzie pisza o problemach, brudach za matryca, nierownym podswietleniem itp...

Fakt faktem ze budzet nieduzy, ale nie moge znalezc zadnego pewniaka....

Ogladalem tez sharp, toshiba 65 ale sprzedawca nazwal je zlomem. fakt faktem sharp mial slabe kolory, ale nie mogli znalezc pilota zeby sprawdzic ustawienia.

na placu boju zostaje wielka niewiadoma lg za 3700 i za okolo 4300 philips- kupic i modlic sie zeby nie psul sie co chwila

0
  • #14 11 Paź 2018 01:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Problemy Philipsów skończyły się kilka lat temu.
    Więc nie trafiłeś z informacją.

Pilota nie znaleźli - to grubo...
    Może nie chcieli znaleźć , żeby dalej manipulować kupującymi.

Toshiba - złom - nie gorszy jak jego rozwój mózgowy !
    Miał nowy model Toshiby na stanie U78 z Dolby Vision ?

Nie trzeba się modlić., chociaż modlitwy nie są szkodliwe.
    Najtańszy 100HZ - to Philips 65PUS7502 za 4999 zł z pakietem.

?

0
  • #15 11 Paź 2018 06:04
    83piotrek
    Poziom 12  

Odwiedziłem wiele sklepów. W jednym był tylko sprzedawca ,co miał jakiekolwiek pojęcie. Dużo nawet nie wie co to rgbw czy va.
    Przyznał się że jest nacisk na sprzedaż Philips,a z ich awaryjnoscia jest średnio choć podobno najgorzej jest z Samsungiem.
    W tej cenie tez najbardziej polecał 7303.
    Ja osobiście go oglądałem porównywałem z Sharp czy LG, od lg lepszy był trochę przy szybkich oględzinach ale obok stały jakieś Samsungi powyżej 5 tys a przy nich Philips wypadal blado.
    Sprzedawca przyznał się że nacisk na sprzedaz LG jest słaby.

Co do Philips info o awaryjnoscia mam aktualne z 2018 roku z różnych forum. Brak info tylko o kurzu za ekranem w tym modelu. Sprzedawca po cichu przyznał że zna temat.

Ciekawi mnie skąd brak info o LG. Przecież tych tv sprzedaje się bardzo dużo....

0
  • #16 11 Paź 2018 10:09
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Pamietaj, że sprzedawcy sprzedają to, na czym najwięcej zarabiają.
    Tak jest w przypadku sklepów stacjonarnych, internetowych czy for takich jak to, na którym teraz piszemy.

Rzeczowy i profesjonalny test modelu LG 65UK6500 znajdziesz na Rtings: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6570

Podsumowanie:
    \The LG 75UK6570 is a good TV for most uses. It is well suited for gaming in SDR or watching TV shows and sports during the day. Unfortunately, dark room performance might be disappointing to some people, and although it supports HDR, there is little benefit to it as it lacks a wide color gamut and isn't very bright in HDR. The wide viewing angles, low input lag, and chroma 4:4:4 support make it a great choice for a computer monitor.

0
  • #17 11 Paź 2018 16:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Modele Philipsa 2018 nie mają problemów z kurzem żadnych !
    Awaryjność - jest bardzo podobna we wszystkich firmach .

Model 65" brałbym zdecydowanie z matrycą natywną 100HZ.
    Bo na dużym ekranie znacznie więcej widać niedogodności.
    Po co się stresować za własne pieniądze ?

0
  • #18 11 Paź 2018 17:32
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

LOCOLOCO napisał:

Przecież w oficjalnych pismach Philips pisał o smogu, nie o kurzu.
    Poczekajmy az sie sezon grzewczy na poważnie zacznie i wtedy porozmawiamy....

0
  • #19 11 Paź 2018 18:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W którym model - napisz proszę ?

0
  • #21 12 Paź 2018 03:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisałem wyraźnie :

0
  • #22 12 Paź 2018 09:09
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Ale Philips pisał w wyjaśnieniach do klientów, że to nie kurz, a smog jest problemem w ich telewizorach.

Jeszcze nie było sezonu smogowego w Polsce dla modeli 2018.
    W poprzednich latach wiosną i latem problemu nie było, zaczął się w sezonie grzewczym i po jego zakończeniu.

0
  • #23 12 Paź 2018 14:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie ma to żadnego znaczenia.
    Przekłamywanie że niby w modelach 2018 jest kurz - jest nie na miejscu.
    Takie celowe wrzutki dezawuujące markę produktem, który nie ma już odniesienia do czasu - robi tylko jedna grupa użytkowników w internecie.

0
  • #24 12 Paź 2018 15:53
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Nie wiem skąd u Ciebie ten kurz. Być może z nim też Philips miał problem ? Wiesz coś więcej o tym ?

Ja pisałem wyraźnie, na podstawie informacji od Philipsa, o smogu.
    Ponizej pismo od Philpsa:
    Tv 65 do salonu co wybrac?

0
  • #25 12 Paź 2018 18:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zarzuciłeś że modele 2018 mają kurz.
    To jest model 207 i dotyczył jednej serii i nie u wszystkich użytkowników.
    Generalizowanie i epatowanie uważam za nieeleganckie, tym bardziej że rozmowa dotyczyła modli 2018.

Napisałem wyraźnie :

0
  • #26 12 Paź 2018 20:09
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

LOCOLOCO napisał:
    Zarzuciłeś że modele 2018 mają kurz.

Nigdzie w tym wątku nie posalem o kurzu, a o smogu.
    Ty piszesz o kurzu, ja pisze o smogu. To 2 różne rzeczy.
    Philips tez nie wspomina w swoim piśmie o kurzu, tylko o smogu, który dostaje sie do matrycy.

No ale nie ma sensu tego dalej ciągnąć.
    Muismy poczekać czy Philips poprawił modele 2018 ok 7-8miesięcy czyli do końca sezonu grzewczego .

Latem na szczęście dla nas smogu w Polsce nie ma.

0
  • #27 20 Paź 2018 09:33
    83piotrek
    Poziom 12  

Mam pytanie do Ludwik XVI. Po lekturze forum wydaje mi się że nie płacą Ci za naganianie klientów firmom.... A teraz napisz prawdę jak to jest z Philips ? Na wielu forach nawet nie związanych z elektronika jest na tą firmę fala hejtu za awaryjnosc. Ludzie pokupowali drogie modele które padły po gwarancji. Czy tak jest naprawdę ? Bo wnioskuję że awaryjnosc i problemowosc jest powyżej średniej...

1
  • #28 20 Paź 2018 11:29
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Niestety nie wiem jaki % usterek ma Philips. Żadna firma nie publikuje takich danych.
    W ostatnich 3-4 latach faktycznie najwięcej zgłaszanych usterek w sieci dotyczy chyba Philipsa. Jest to mniej więcej zbieżne z popularyzacją modeli powstałych w TPV...ale czy to reguła, nie wiem.

Inna sprawa że każdemu producentowi zdarzaja się bardziej wadliwe serie produktów. Samsung też miał takie serie np. H sprzed paru lat.

Jeśli miałbym wybrać najbardziej dopracowane modele TV (uśredniając wszystkie kategorie) to postawiłbym na Panasonica.

0
  • #29 20 Paź 2018 11:51
    83piotrek
    Poziom 12  

Po miesiącu czytania forum różnych stawiam na dwie opcje. Samsung nu8000 ale trochę drogi dla mnie bo normalna cena to 5500 chyba że w krótkich promocjach za 5000 albo Philips 7303 za 4300. Widziałeś na żywo tego philipsa ? Z tego co się dowiedziałem ma porównywalna jakość do mojego obecnego Sony xe7077.

Dodano po 1 [minuty]:

Ps. Do panasa mam uraz bo model 4 letni mam w domu i Smart nie działa. Totalna olewka. A do tej pory byłem fanem tej marki

0
  • #30 20 Paź 2018 14:50
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

65NU8000 to 120Hz
    65PUS7303 to 60Hz

te telewizory grają w innych ligach :)
    Philips podobny specyfikacja do XE70. Choć Sony moim zdaniem o klasę lepszy jeśli chodzi o ruch.

Ja nigdy nie wybierałem TV pod kątem smart, bo: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3356116.html

0