Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel zasilający do suszarki

09 Paź 2018 16:31 807 6
  • Poziom 43  
    Mam niedziałającą suszarkę Philips do naprawy. Dosyć wypaśny sprzęt więc szkoda wyrzucać. Sprawdziłem wstępnie multimetrem i jest przyczyna - przerwany obwód na kablu zasilającym. Oznaczeń na suszarce nie odczytam ale zakładam, że nie ma więcej jak 2300W. Pytanie czy przewód elastyczny z zalaną wtyczką, przekrój żyły 1mm będzie odpowiedni? Patrzyłem na półtora milimetrowe ale są już na tyle mało giętkie że suszenie włosów byłoby niewygodne. A może powinien być grubszy?
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    helmud7543 napisał:
    Sprawdziłem wstępnie multimetrem i jest przyczyna - przerwany obwód na kablu zasilającym.

U mnie było to samo, też suszarka Philipsa. Podczas suszenia przewód się upalił. Widocznie długie włosy domowników nie sprzyjały :-)
    Przewód w moim modelu oryginalnie był 0.75mm2 i taki zastosowałem. 1mm2 również będzie dobry, wręcz lepszy.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 43  
    Nie widać nadpaleń - po prostu nie ma połączenia na jednej żyle. Na moje oko przerwa we wtyczce ale nie chce mi się ciąć żeby sprawdzić. Moc zgadłem - ma równe 2300W. Oryginalny przewód teraz obejrzałem - też 1mm2. Na kiluminutowym teście nic się nie grzeje (w sensie przewodów i łączeń, bo suszarka grzeje bardzo ładnie) więc chyba się udało.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    helmud7543 napisał:
    Nie widać nadpaleń - po prostu nie ma połączenia na jednej żyle. Na moje oko przerwa we wtyczce ale nie chce mi się ciąć żeby sprawdzić. Moc zgadłem - ma równe 2300W. Oryginalny przewód teraz obejrzałem - też 1mm2. Na kiluminutowym teście nic się nie grzeje (w sensie przewodów i łączeń, bo suszarka grzeje bardzo ładnie) więc chyba się udało.

W kablu gdzie jest przerwa bez rozcinania go, gdy jest odłączony można sprawdzić testerem z elektrody gadżetów, lub multimetrem nastawiony na małą pojemność.
    Tam na tym końcu gdzie mniejsza pojemność tym bliżej mierzonego końca tam przerwa.
    Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Obetnij 5 cm i kup nową wtyczkę . W sklepach tego pełno a roboty mniej niż przy wymianie kabla.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Na moje oko to raczej przy odgiętce z suszarki się przełamało ale autor już wymienił przewód o czym pisał w poście #3 więc "już po ptokach":)
  • Poziom 43  
    Dokładnie, gdzieś przy suszarce jest przerwa. Wtyczkę chciałem zalaną - wydaje mi się że tak jest bezpieczniej (to w końcu suszarka a z przestrzeganiem BHP dla elektryki u użytkowniczek bywa różnie).

Dodano po 9 [godziny] 12 [minuty]:

Przeszło mi to przez myśl ale wolałem z zalaną, hermetyczną wtyczką wtyczką, jednolity przewód podłączony bezpośrednio tak jak oryginalny. Tak dla bezpieczeństwa.