Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugot boxer 3 2.2hdi - Silnik bradzo mocno kopci na biało/czarno

10 Paź 2018 12:35 345 10
  • Poziom 19  
    Witam. Mam boxera 3 2.2 hdi 2011r 120KM. W aucie padła turbina, poszedł olej do wydechu i na dolot. Turbo wymienione auto odpaliło ,ale nie pracuję na pierwszym cylindrze i wydobywają się z rury wydechowej kłęby białego dymu ,przy wyższych obrotach zmienia kolor na czarny. Auto wykręca sie max 2800obr, błędy jake pokazuje to p0103 zablokowany 1 wtryskiwacz. Może ktoś miał podobny przypadek , z uszkodzonego wtryskiwacza takiego dymu by nie było, dodam że dolot czyszczony i wydech też stał 2 dni do góry żeby wyciekł olej.
  • Poziom 35  
    Jak pusciła w dolot to moze korbę skrzywiło ??? Wtrysk tez zablokuje przy sprezaniu oleju.
  • Poziom 19  
    Dużo oleju nie brakowało, auto jak zaczeło dymić zostało zgaszone i scholowane. Z chłodnicy powietrze wylałem jakieś 100ml olej, może nawet tyle nie było Z silnika zostało spuczone 5l , czyli nie brakowało dużo.
  • Poziom 35  
    Niezmienia to faktu ze nie pracuje jeden wtryskiwacz. Zamien je miejscami , bądz daj komus by je przetestował na stole.
  • Poziom 19  
    zamienie pierwszy z drugim i zobaczę.
  • Poziom 19  
    zamiana nic nie pomogła, brak kompresj. Teraz mam takie pytanie chcę kupić drugi silnik (słupek) po regeneracji. Wyjmować silnik razem ze skrzynią czy skrzynię pozostawić na aucie. Może ktoś demontował silnik w tym modelu.
  • Poziom 29  
    Cześć mialem to samo po rownych 100Tyś km-padl 1 tłok wtryski założyłem nowe plus wgrali inne opragramowanie.
    Teraz mam 240 tys km i jakiś czas temu poszedł drugi komplet wtryskow.
    Mam transita ale i tak zrzucilem całość.
  • Poziom 19  
    czyli wyciągać ze skrzynią na wieszch , będzie łatwiej.
  • Poziom 19  
    Witam. Panowie problem powrócił na drugim silniku. Drugi silnik przejechał 40tys i znowu dziura na pierwszym cylindrze. Panowie co może być tego przyczyną,.
  • Poziom 29  
    Wtryki do sprawdzenia i program który serwis ford wygrał- od stowy jakoś kezdzi do teraz.
  • Poziom 19  
    Wtryski do nowego słupka były robione i zawór ciśnienia na pompie też był nowy. Sterownik pozostał bez zmian, ale to by miało taki szybki wpływ na wypalenie tloka. Nowy silnik przelatał ponad 200 tyś, słupek po wymianie nie całe 40 tyś.