Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Rav4 - falujące obroty tylko w czasie jazdy, na postoju ok

10 Paź 2018 14:19 744 3
 • Poziom 25  
  Witam Szanowne grono
  Toyota Rav4 II, 2001r, 2000 cm/sześć, ok: 200 tys.km
  Problem z falującymi obrotami silnika (od 1000 do 1500 obr./min). Falują na biegu jałowym tzw."luzie" ale tylko w czasie jazdy. Jak pojazd się zatrzyma normują się i nie ma falowania. Czasami przy ostrym przyspieszaniu przy starcie ma jakby na ułamek sekundy malutkie zadławienie, potem stratuje z niezłym "ogniem".
  Rav-ka podpinana pod profesjonalny komputer w serwisie aut Japońskich koło Jabłonny (Mazowsze) . Nic nie wyszło po za sondą lambda. Zużyta jedna sonda lambda (górna, regulacyjna, lewa, górna, od strony pasarzera) i tyle, nic więcej nie wykazało. Zużyta sonda została zamówiona, wymieniona na zupełnie nową (Denso). Zresetowane z pamięci klemą akumulatora. Czasami (nie zawsze) po dłuższej jeździe (po ok.godzinie) potrafi się zaświecić na desce pomarańczowy check. Po ponownym resecie nie zapala się tak szybko. (przy okazji były zamieniane: świece i cewki)
  Po wszelakich zabiegach niestety nadal jest to samo. To znaczy obroty falują tylko w poruszającym się po drodze aucie. Jak auto zwolni do ok: 5 km/h lub się zatrzyma obroty nagle się normują do stabilnych, chodzą poprawnie.
  Gdzie szukać, co to może być?

  Pozdrawiam
  "serwek"
 • Poziom 2  
  Witam
  Proszę o pomocy bo mam identyczny problem wymieniłem już przepustnicę silnik krokowy przepływomierz uszczelka pod kolektorem ssącym i nic proszę powiedzieć co było przyczyną
 • Poziom 17  
  Prześlij zdięcie przepustnicy,
 • Poziom 2  
  Witam
  w niedzielę wyśle