Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus GB022 + RC35 - podłączenie Danfoss BR

Xor1 10 Oct 2018 16:11 747 4
    Xor1
    Level 2  
    Mam kocioł Buderus GB022, który sterowany jest za pomocą RC35.

Czy istnieje możliwość podłączenia do niego przekaźnika sterującego pracą pieca - na zasadzie - włącz/wyłącz piec - niezależnie od ustawień na RC35 ?

Z tego, co wyczytałem w instrukcjach serwisowych, to piec nie ma żadnych pinów do podłączenia zewnętrznego przekaźnika.
    Z kolei w instrukcji serwisowej RC35 znalazłem wzmiankę o złączu EXT, które jest domyślnie zmostkowane i do którego można podłączyć zewnętrzny czujnik temperatury lub mostek elektryczny.
    Czy to jest to miejsce, gdzie rozłączenie mostka będzie uruchamiało piec, a zmostkowanie złącza spowoduje wyłączenie grzania?

Chcę podłączyć do zestawu Danfoss BR, który załącza styki w momencie gdy głowice termostatyczne zgłoszą zapotrzebowanie na ciepło i rozłączy styki, gdy nie ma zapotrzebowania.
    pan marek
    Level 14  
    Albo jedno albo drugie.
    marekon
    Level 19  
    Tak jest. Wypiąć RC wpiąć regulator ze stykiem załączającym.Ustawić odpowiednia temperature pracy na CO.
    Xor1
    Level 2  
    Rozumiem, że aby osiągnąć zamierzony efekt sterowania przez Danfoss BR (który jest w zasadzie przekaźnikiem, który załącza obwód gdy termostaty zgłoszą zapotrzebowanie) muszę wymienić ten regulator RC35, który posiadam na inny pracujący z magistralą EMS, ale posiadający możliwość podłączenia styku załączającego.

Szukałem wśród dostępnych regulatorów Buderusa i nie widzę w żadnym z nich takiej opcji.
    O jakim regulatorze myślicie? Poproszę o wskazówkę.
    marekon
    Level 19  
    Albo RC jakikolwiek albo BR.Innej opcji nie ma.