Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połaczenie Proxima NM do sterownika Eldrim el6v1q oraz pilota Nice Flor-S

kulas2004 10 Paź 2018 18:31 135 18
  • #1 10 Paź 2018 18:31
    kulas2004
    Poziom 8  

Witajcie!

Chciałbym podłączyć Proxima'e NM do sterownika Eldrim el6v1q (odpowiada za brame garażowową Wiśniowski ).

Czy moglibyście doradzić gdzie konkretnie podłączyć kable z Proximy do Eldrim'a?

Załączam schematy obu urządzeń.

Połaczenie Proxima NM do sterownika Eldrim el6v1q oraz pilota Nice Flor-S Połaczenie Proxima NM do sterownika Eldrim el6v1q oraz pilota Nice Flor-S

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    Kamil.

0 18
  • #2 10 Paź 2018 18:58
    nikusert
    Poziom 38  

Witam .
    Zasilanie Proximy;(zacisk 24V -A).
    Wyjście przekaźnikowe Proximy zacisk A-S sterownika.

0
  • #3 10 Paź 2018 22:31
    kulas2004
    Poziom 8  

Dzieki za szybką odpowiedź. Czy mógłbyś doprecyzować o który zacisk -A w przypadku zasilania proximy chodzi? Czy ma to być ten sam A o którym piszesz w kolejnym akapicie w kontekście wyjścia przekaznikowego?

Dodatkowo chciałbym dodać że po oględzinach sterownika od środka okazuje ze do A i S mam już podłączone kable które idą od przycisku otwarcia znajdującego się na ścianie. Czy mogę do nich równocześnie podłączyć Proxime tak aby mieć funkcjonalny zarówno przycisk jak i Proxime?

Z góry dzięki za pomoc,
    Kamil.

0
  • #4 10 Paź 2018 22:52
    nikusert
    Poziom 38  

Do tych zacisków co masz przycisk na ścianie , podłącz równolegle przewodami wyjście przekaźnikowe Proximy(dwa pierwsze zaciski od lewej).
    Zasilanie Proximy podłącz do trzeciego i czwartego zacisku od prawej sterownika Eldrim.

0
  • #5 11 Paź 2018 15:23
    kulas2004
    Poziom 8  

Chciałbym się upewnić że nic nie uszkodzę i dobrze się rozumiemy więc podsyłam zdjęcie jak wygląda aktualne podłączenie. Sterownik jest najwyraźniej zamontowany do góry nogami. Przycisk u mnie podłączony jest do 1 i 3 zacisku od lewej (patrząc na schemat który załączyłem to w zasadzie od prawej). Dodatkowo w 1,2 i 4 zacisku od lewej (według schematu od lewej) mam podłączoną listwę krawędziową. Czy na podstawie załączonego zdjęcia mógłbyś wskazać gdzie konkretnie podłączyć Proxime?

Pozdrawiam,
    Kamil.

0
  • Pomocny post
    #6 11 Paź 2018 15:38
    nikusert
    Poziom 38  

Według zamieszczonego aktualnie zdjęcia ,wyjście przekaźnika Proximy podłącz pod zacisk 1-3 od lewej gdzie masz podłączony przycisk(przewód niebieski i brązowy).Natomiast zasilanie między 3-4 od lewej licząc .Czyli do wolnego zacisku między białym mostkiem a zaciskiem gdzie jest przewód niebieski ,tam jest oznaczone 24V i do białego przewodu z brązowym.

0
  • #7 11 Paź 2018 20:08
    kulas2004
    Poziom 8  

@nikusert wielkie dzięki za rady - udało się podłączyć.

Pojawił się teraz problem z połączniem pilotów Nice Flor-S z Proximą. Aktualnie w pilotach Flor-S używam pierwszego przycisku do sterowania siłownikami bramy wjazdowej. Drugi przycisk chciałem wykorzystać do otwierania garażu. W Proximie przywróciłem ustawienia fabryczne (6 dźwięków), następnie przestawiłem w tryb kompatybilny ze wszystkimi pilotami (4 sygnały, puszczenie przycisku, 4 sygnały, wciśnięcie przycisku). Niestety po tym zabiegu Proxima kompletnie nie wykrywa pilotów Nice. Po wejściu w tryb parowania pilotów (jeden sygnał), wciskając dowolny przycisk na pilocie nie uzyskuje żadnego efektu po stronie Proximy. Po 10s kończy się parowanie, jest melodyjka ale piloty nie działają.

Co robię źle? Według specyfikacji piloty powinny bez problemu współpracować z Proximą. Może odrygrywać tutaj jakąś rolę brak podłączonej anteny do Proximy?

Z góry dziękuję za pomoc,
    Kamil.

0
  • #8 11 Paź 2018 20:39
    nikusert
    Poziom 38  

Programowanie Pilota do Proximy wygląda tak;
    -naciśnij przycisk na Proximie i trzymaj do momentu jednego zapiszczenia sterownika
    -naciśnij wybrany guzik na pilocie,Proxima powinna potwierdzić wgranie pilota jednym piśnięciem
    -czekasz zakończy się procedura melodyjką.Przywróć ustawienia fabryczne.

0
  • #9 11 Paź 2018 20:53
    kulas2004
    Poziom 8  

Robię dokładnie tak jak piszesz ale po wciśnięciu przycisku na pilocie Proxima nic nie potwierdza, po 10s czekania gra melodyjke i ostatecznie pilot nie jest zaprogramowany.

Dodam, że wcześniej Proxima współpracowała z centralą Nice MC424 oraz pilotami Wiśniowski i nie było problemów. Programowanie działało, późniejsze sterowanie również. Piloty Wiśniowski uległy uszkodzeniu dlatego przepinam Proxime do bramy Wiśniowski i chce używać do sterowania oboma urządzeniami pilotów Nice.

0
  • #10 11 Paź 2018 20:59
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Jeżeli odbiornik NM nie jest dedykowany pod FLOR nic nie zdziałasz... Piloty Flor nie są na HCS-ie.

0
  • #11 11 Paź 2018 21:06
    nikusert
    Poziom 38  

Pewnie masz rację.Ja wgrywałem NM do takich pilotów,lecz przy zamówieniu PROXIMY NM podałem że mam takie piloty FLOR-s , odpowiedni odbiornik przysłano.
    Jeżeli przy wejściu w programowanie odbiornik nie potwierdza pilota to tak będzie jak podpowiada kolega Marek.

0
  • #12 11 Paź 2018 21:09
    kulas2004
    Poziom 8  

Czy w takim razie jestem w stanie jakoś to połączyć? Inne radio typu Proxima pozwoli mi użyć pilotów Nice z Wiśniowskim?

0
  • Pomocny post
    #13 11 Paź 2018 21:17
    nikusert
    Poziom 38  

Tak .
    Ja jak wcześniej napisałem ,że zamawiając PROXIMA podałem że potrzebuję do tych pilotów.Montowałem odbiornik PROXIMY do napędu garażowego(stare radio miało bardzo słaby zasięg,wszystko otwierane dwoma pilotami ,a teraz jednym),a brama wjazdowa była na tych pilotach FLOR-S.

Dodano po 2 [minuty]:

Zadzwoń sobie do PROXIMY (ja tak zrobiłem) i podali jakie radio powinno być do tych pilotów.

0
  • #14 11 Paź 2018 21:17
    kulas2004
    Poziom 8  

Czyli nawet w obrębie jednego konkretnego modelu Proxima NM mogą być dwie różne wersje? Trochę dziwna polityka, powinni mieć inne oznaczenie dla innego modelu.

@nikusert posiadasz dokładnie taką Proxime jak wrzuciłem w pierwszym poście?

0
  • #15 11 Paź 2018 21:22
    nikusert
    Poziom 38  

Nie pamiętam ,gdyż montowałem to znajomemu parę miesięcy temu.W każdym razie nawet mają różne kolory obudowy.

Dodano po 1 [minuty]:

Ty jakiego koloru masz piloty NICE.

0
  • #16 11 Paź 2018 21:38
    kulas2004
    Poziom 8  

Moje piloty są w czarnym kolorze. Dokładnie takie:

Plus Proxima NM taka jak poniżej:

0
  • #17 11 Paź 2018 22:03
    nikusert
    Poziom 38  

Ten odbiornik NM nie pracuje z Twoim pilotem .
    Prawdopodobnie musisz mieć odbiornik NMX też pomarańczowy , lub żółty NW1_999,lecz musisz to sprawdzić.

0
  • Pomocny post
    #18 12 Paź 2018 01:13
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

nikusert napisał:
    Prawdopodobnie musisz mieć odbiornik NMX też pomarańczowy , lub żółty NW1_999,lecz musisz to sprawdzić.

Kolor nie ma tu nic do rzeczy.
    Odbiorniki Proxima są dedykowane do konkretnych pilotów po to aby uzyskać maksymalne przewidziane przez producenta bezpieczeństwo np. kod zmienny danego modelu (są to tzw piloty systemowe). Ponadto są w stanie pracować z pilotami innych producentów (w "stałej' części kodu) ale tylko z tymi które są oparte na układach HCS firmy Microchip (nice Smilo, Came Space,Faac Fix, Faac RC, Wiśniowski, Bft i wiele wiele innych), tzw piloty nie Systemowe.
    Piloty Flor są oparte na mikrokontrolerze PIC16F... więc nie będą współpracowały z dowolnym radiem Proximy.
    Kończąc:
    -aby pilot Flor działał odbiornik Proxima musi być dedykowany do Flora.

0
  • #19 12 Paź 2018 14:48
    kulas2004
    Poziom 8  

Panowie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Za radą @nikusert skontaktowałem się bezpośrednio z Proximą i doradzono mi zakup wersji NMx FL. Właśnie to zrobiłem więc dam znać jak przyjdzie czy wszystko działa :)

0