Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.

matys507 10 Paź 2018 19:39 570 38
  • #1 10 Paź 2018 19:39
    matys507
    Poziom 6  

Posiadam taki komputer od dwóch lat Lenovo. Poniżej specyfikacja:
    PROCESOR i5-4460 4x 3.2GHZ / 3.4GHZ TURBO
    >> KARTA GRAFICZNA GEFORCE GTX 745 2GB
    >> PAMIĘĆ RAM 8GB DDR3 1600MHZ
    >> NAGRYWARKA DVD-RW
    >> DYSK TWARDY SSHD 1TB / SATA III / SEAGATE
    >> MARKOWY ZASILACZ LITEON 280W 80 BRONZE PLUS
    >> ŁĄCZNOŚĆ WIFI REALTEK 8821AE / LAN
    >> FRONTPANEL 2 x USB2.0 / 2 x AUDIO / SD
    >> SYSTEM OPERACYJNY WINDOWS 10 PL
    >> DODATKOWY WENTYLATOR 92mm

Przez dwa lata było wszystko ok, chodził dość szybko, teraz troszkę zwolnił a najgorsze że czasem potrafi się przyciąć( często słychać jakieś takie cyknięcie) myślę że może to być dysk twardy ale pewności nie mam. Po takiej przywieszce albo zacznie dzialać a;lbo może się zresetować. Czasem po takim resecie podczas ładowania systemu (jeszcze czarny ekran) potrafi sie ponownie zresetować. To zacinanie nie ma reguły. Czasem działa długo ok a czasem się resetuje.
    Sprawdzałem wirusy: Avast oraz Eset i komp czysty się wydaje.
    Sprawdzałem temperatury za pomocą CPUID HWMonitor i są dość niskie . Wstawiam screeny z programu: http://prntscr.com/l4jfcf http://prntscr.com/l4jffr
    Sprawdzałem pod windowsem błędy dysku, nie ma wszystko ok. Sprawdzałem, także dysk programem HD tune i w zakładce health wszystko jest ok.
    Co jeszcze można sprawdzić i jak to najlepiej zdiagnozować? Zastanawiam się czy to nie dysk twardy lub może zasilacz coś nie wyrabia - ale znów przy zasilaczu to podczas resetu kolejny reset byłby chyba dziwną sprawą?

Podpowiedzcie coś koledzy proszę. Nie chcę w ciemno wymieniać bo wiem że jak nie będę miał szczęscia to wymienię wszystkie części, no oprócz obudowy:)

0 29
  • Katalog Megger
  • #2 10 Paź 2018 19:49
    Boger
    Poziom 11  

Jaki dokładnie model zasilacza?
    Jeżeli to cyknięcie słyszysz z dysku to zrób bootowalny pendrive i sprawdź go pod kątem błędów programem MHDD.

0
  • #3 10 Paź 2018 20:01
    matys507
    Poziom 6  

Nie jestem pewien czy to z dysku, tak mi się wydaje bo jest to dość głośne, a czy w sumie jakaś inna część może tak cykać?
    Zasilacz LITEON PS-4281-02 270W max

Dodano po 7 [minuty]:

Po dwóch minutach testow OCCT takie wyniki http://prntscr.com/l4jpsy Jak dla mnie chyba wszystko w normie. GPU dochodzi do 70 stopni ale to chyba nie jest jakoś dużo w stresie.

0
  • #4 10 Paź 2018 21:29
    Boger
    Poziom 11  

Dysk jak już to puka a nie cyka :) Cykać mogą cewki - np. na karcie graficznej lub zasilaczu.

Wyniki z OCCT wskazują na zasilacz:
    5V - 4,51V - (-10%)
    3,3V - 2,68V (-19%)
    niestety nie ma wyniku dla linii 12V ale jeżeli zachowuje się ona podobnie to tragedia.

Norma ATX przewiduje wahania 5%.

Sprawdź jeszcze czy znajdziesz wyniki dla linii +12v jednak ja na tą chwilę obstawiałbym zasilacz.

Edit 1.

U mnie wygląda to tak: https://prnt.sc/l4kux4

Wiem, że CPU ma wysoką temperaturę ale mam podkręconego i nieskalpowanego 6700k więc w stress testach dobija >80 st C. W normalnym użytkowaniu <60 st C więc jest ok - na to nie patrz :)

Edit 2.

Zainstaluj jeszcze HWiNFO i zrób zrzut napięć w tym programie podczas testu obciążenia.
    OCCT może coś przekłamywać bo wg niego masz CPU VCORE 2,96V tymczasem ten procesor powinien mieć około 1,2-1,3V. U mnie np jest 1,34V bo mam ręcznie podbite napięcie na CPU.

0
  • #5 10 Paź 2018 22:08
    matys507
    Poziom 6  

HWINFO : http://prntscr.com/l4l7ss podczas stresu.

Dodano po 4 [minuty]:

Aktualnie robię test dysku chkds. Chciałem użyć MHDD tak jak pisałeś ale coś mi dysku nie wykrywał. a udało mi się na starcie uruchomić jakiś tester od lenovo (po kliku w któryś F) i on niby sprawdzał dysk i polecił zrobi c jak najszybciej kopię zapasową bo jakichś testów dysk nie przeszedł. Także szukam w kierunku tego dysku jeszcze. Myślisz że te różnice napięć w zasilaczu mogą powodować że komp się tak czasem resetuje?

0
  • Katalog Megger
  • #7 10 Paź 2018 22:26
    Boger
    Poziom 11  

Jeżeli miałbyś takie wahania napięć to zdecydowanie komputer może się restartować lub nawet pójść z dymem - np. płyta.

Jesteś pewien, że ten zrzut z hwinfo podczas stressu? CPU chodził na 800MHz z napięciem 0,76V ;)

Wrzuć to co pokaże chkdsk i smart - tak jak napisał enhanced.

0
  • #8 11 Paź 2018 21:07
    matys507
    Poziom 6  

Panowie, aktualnie przeskanowałem CHKDSK dwie partycje, trzecia(ostatnia) się teraz skanuje. Dwa logi z CHKDSK poniżej Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.
    Wstawiłem także SCREENA z crystaldiskinfo. Czy o to chodziło?

Dodano po 9 [minuty]:

Boger napisał:
    Jeżeli miałbyś takie wahania napięć to zdecydowanie komputer może się restartować lub nawet pójść z dymem - np. płyta.

Jesteś pewien, że ten zrzut z hwinfo podczas stressu? CPU chodził na 800MHz z napięciem 0,76V ;)

.

Próbowałem jeszcze raz zrobić próbę, windowsowe narzedzie pokazuje 100% użycia procka a to HWinfo takie dane. Próbowałem kompa obciążyć za pomocą programu
    OCCT.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

Ostatnia partycja przeskanowana CHKDSK. Poniżej screen. Także problemów nie widać. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.

0
  • #9 11 Paź 2018 23:57
    Boger
    Poziom 11  

Jaką masz płytę główną? OCCT chyba źle czyta z niej dane dotyczące napięć.

1. Obciąż komputer jeszcze raz OCCT, ale hwinfo otwórz w trybie "sensors-only" - chciałbym zobaczyć zakładkę dotyczącą informacji z płyty - tak jak u mnie zaznaczone na czerwono.

2. Alternatywnie i będzie to sposób najbardziej wiarygodny, możesz zmierzyć napięcia multimetrem na wtyczkach (dwa pomiary - w spoczynku i pod obciążeniem).

Opis masz tutaj: http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id/67,mierzenie_napiec_w_zasilaczach_atx

Zrób test wg pkt 1, a jeżeli niczego się nie dowiemy to pozostaje sposób 2. Ja cały czas podejrzewam zasilacz bo to bardzo słaby model, który po dwóch latach mógł przestać trzymać napięcia.

0
  • #10 12 Paź 2018 07:19
    Robert B
    Poziom 43  

matys507 napisał:
    Po dwóch minutach testow OCCT

Co za bzdura! Test robi się przynajmniej przez 10-15 minut a następnie zamieszcza się wszystkie otrzymane wykresy.
    Zrób porządnie po 15 minut następujące testy:
    CPU Linpack
    GPU 3D
    Power supply

Z każdego testu wstaw wykresy tutaj a nie gdzieś-tam.

0
  • #11 13 Paź 2018 19:11
    matys507
    Poziom 6  

Do Bogera:
    "1. Obciąż komputer jeszcze raz OCCT, ale hwinfo otwórz w trybie "sensors-only" - chciałbym zobaczyć zakładkę dotyczącą informacji z płyty - tak jak u mnie zaznaczone na czerwono. "
    Poniżej wklejam, chyba o to Ci chodziło.
    2. Ok, spróbuję jak nic innego nie uda się ustalić, tylko że u mnie zasilacz ma 14pin + 4pin. Czy wystarczy jak zmierzę napięcia na tym 4pinowym? Ewentualnie czy to że mam ten główny wtyk 14 pin nie ma różnicy i mam tak sprawdzić napięcia na kolorach jak w podesłanym przez Ciebie przykładzie?

Dodano po 1 [minuty]:

Do Roberta B:
    Spróbuję, zobaczymy czy się uda, nie wiedziałem że aż tyle czasu trzeba. Uruchomiłem własnie drugi raz bo po kilku minutach komp się zresetował. Jak technicznie mi pozwoli to zrobię i wrzucę tutaj wyniki tak jak prosiłeś.

Dodano po 1 [minuty]:

Sensor only Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.

Dodano po 9 [minuty]:

Po 15 minutach CPU LINPACK:
    Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.

Dodano po 17 [minuty]:

Po 15 min testów GPU: 3D Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.

0
  • #12 13 Paź 2018 19:49
    Boger
    Poziom 11  

Jak dla mnie powinieneś zmierzyć napięcia multimetrem - w idle i stress - wg poradnika który linkowałem. Pierwszy raz widzę takie napięcia z sensorów płyty - generalnie albo płyta raportuje bzdury (co jest wysoce prawdopodobne), albo zasilacz jest kompletnie do bani i stąd wieczne restarty.

Bez tych pomiarów nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

0
  • #13 13 Paź 2018 20:23
    matys507
    Poziom 6  

Po 15 min testów POWER SUPPLY:
    Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie. Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.

Dodano po 1 [minuty]:

"Bez tych pomiarów nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć."
    Ok, spróbuję a powiedz mi czy w przypadku jak mój zasilacz jest 14 PIN to tak samo mierzyć napięcia dla takich samych kolorow jak w tym co podesłałeś? Tam mierzą 24 Pinowy.

Dodano po 1 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanie, w przypadku mierzenia napięcia podczas stresu, którys konkretnie test wybrać w OCCT aby go lepiej obciążyć czy dowolny?

Dodano po 30 [minuty]:

Pojawiło się jeszcze jedno pytanie. Mój zasilacz ma przewody w innych kolorach niż ten z przykładu. Poniżej foto jak to wygląda. Czy mam podłączyć masę do czarnego a drugim zmierzyć na wszystkich innych kolorach napięcie? Komputer PC LENOVO i5 - Czasem się zacina i resetuje sam z siebie.

0
  • #14 13 Paź 2018 23:49
    Boger
    Poziom 11  

1. Oprócz niewłaściwych napięć nie widzę na tych wykresach niczego nienormalnego.
    2. Testem najbardziej obciążającym zasilacz jest Power Supply - użyj jego.
    3. Nie chciałbym wsadzić Cię na minę więc najlepiej gdybyś sprawdził w instrukcji od płyty. Generalnie jednak znalazłem schemat dla 14 pinowego gniazda atx i wychodzi na to, że masa jest standardowo na czarnym kablu, a +12V na żółtym. 5V jest na fioletowym.

0
  • #15 14 Paź 2018 09:33
    enhanced
    Poziom 38  

Skup się raczej na HDD niż na zasilaczu.

Czy zacinanie nie jest zawsze związane z cykaniem dysku? Masz diode informująca o pracy HDD na obudowie- nie świeci się wtedy ciągle?

Wstaw ponownie SMARTA z crystaldiskinfo a jak znów się zatnie to ponownie wstaw tego SMARTA.

Czy jak lekko poruszasz obudową to się coś dzieje? Czy jak lekko poruszasz kablami przy dysku (ale lekko) to nic się nie dzieje?

0
  • #16 14 Paź 2018 23:15
    Robert B
    Poziom 43  

Według mnie występują tutaj 2 niezależne sprawy. Throttling procesora (jeżeli masz taką opcję w BIOSie, to wyłącz). Druga, to wyschnięte kondensatory w zasilaczu. Nie jest on najwyższych lotów a i mocy też mu może brakować. Wyschnięte kondensatory mogą dawać objaw tych szpilek napięcia na wykresach i być przyczyną restartów.

0
  • #17 15 Paź 2018 18:12
    matys507
    Poziom 6  

Zrobiłem pomiary napięć na wtyczce przy płycie głównej zasilacza. Wyniki pokazał multimetr na minusie oprócz niebieskiego przewodu. Tam wynik dodatni. Multimetr którym dokonywałem pomiarów to DT-830LN a więc niskobudżetowy.
    KOLOR KABLA -> IDLE -> STRES
    żółty -> -12,06 -> -12,07
    fioletowy -> -5,14 -> -5,12
    niebieski -> 11,84 -> 11,98
    biały -> -1,6 -> -3,36
    zielony -> -0,12 -> -0,12
    brązowy -> -12,08 -> -12,6
    Co sądzicie?

Dodano po 38 [minuty]:

"Według mnie występują tutaj 2 niezależne sprawy. Throttling procesora (jeżeli masz taką opcję w BIOSie, to wyłącz). Druga, to wyschnięte kondensatory w zasilaczu. Nie jest on najwyższych lotów a i mocy też mu może brakować. Wyschnięte kondensatory mogą dawać objaw tych szpilek napięcia na wykresach i być przyczyną restartów."
    Nie mogę znaleźć tej opcji w biosie.
    Rozkręcałem zasilacz i optycznie nie zauważyłem jakichś popuchniętych kondensatorów lub coś. Powiedz mi kolego czy mogę sobie zmienić ten mój zasilacz 14 pin na 24 pin(tych jest znacznie więcej na rynku) i zastosować taki np adapter: https://allegro.pl/24-pin-do-14-przejsciowka-adapter-ibm-lenovo-atx-i7500013576.html
    Będzie to działało? Jaki zasilacz mi polecasz aby ten komp pociągnął? Wystarczy firma i moc.

0
  • #18 15 Paź 2018 18:15
    Robert B
    Poziom 43  

matys507 napisał:
    optycznie nie zauważyłem jakichś popuchniętych kondensatorów

Wyschnięte nigdy nie puchną, ale nie trzymają nominalnej pojemności.
    matys507 napisał:
    Jaki zasilacz mi polecasz

Załóż temat w dziale Co Kupić, podając parametry sprzętu i budżet.

0
  • #19 15 Paź 2018 18:18
    matys507
    Poziom 6  

enhanced napisał:
    Skup się raczej na HDD niż na zasilaczu.

Czy zacinanie nie jest zawsze związane z cykaniem dysku? Masz diode informująca o pracy HDD na obudowie- nie świeci się wtedy ciągle?

Wstaw ponownie SMARTA z crystaldiskinfo a jak znów się zatnie to ponownie wstaw tego SMARTA.

Czy jak lekko poruszasz obudową to się coś dzieje? Czy jak lekko poruszasz kablami przy dysku (ale lekko) to nic się nie dzieje?

Zastanawiam się właśnie co najpierw by wymienić. Jeśli chodzi o Twoje pytania to:
    Tak, zacinanie zawsze pojawia się wraz z takim dziwnym dźwiękiem. Wówczas nie mogę nic zrobić myszką a po kilku sek. minie i mogę dalej działać, lub zaraz po zacięciu komp się resetuje. Jeśli chodzi o diodę to tak ona praktycznie się ciągle swieci przy zacięciu.

Smarta spróbuję wstawić. Muszę tylko utrafić na takie zacięcie bez resetu.
    Nie próbowałem niczym ruszać. Wiem tylko że jak próbuje jakichś kombinacji alt+ctr+del lub myszką pykać to większa szansa że się zresetuje komp- tak mi się przynajmniej wydaje, ale pewności nie mam.

0
  • #21 15 Paź 2018 18:38
    Robert B
    Poziom 43  

Na SMART widać atrybut BC, który powinien wynosić 0. Może to być związane m.in. z przerwami w zasilaniu.

0
  • #22 15 Paź 2018 20:57
    matys507
    Poziom 6  

enhanced napisał:
    Jak masz to wymień kabelek Sata i ewentualnie ten od zasilania.

Sprawdzam ten trop, odpiąłem DVD a podłączyłem tymi taśmami dysk. Zobaczymy czy problem ustanie czy będzie się nadal pojawiał.

0
  • #23 16 Paź 2018 18:16
    matys507
    Poziom 6  

matys507 napisał:
    enhanced napisał:
    Jak masz to wymień kabelek Sata i ewentualnie ten od zasilania.

Sprawdzam ten trop, odpiąłem DVD a podłączyłem tymi taśmami dysk. Zobaczymy czy problem ustanie czy będzie się nadal pojawiał.

Nic nie pomogło, nadal to samo. Zacznę od wymiany zasilacza. Dam znać czy pomogło.

0
  • #24 17 Paź 2018 19:19
    199MichalXD
    Poziom 9  

Dysk sprawdź pod kątem obecności bad sektorów.
    Jeśli będzie ich kilka to pomyśl nad wymianą dysku.

0
  • #26 17 Paź 2018 19:28
    matys507
    Poziom 6  

Zamówiłem zasilacz 350w oraz znalazłem dysk SSD w promocji 250GB i też zamówiłem. Mam nadzieję że się nie okaże, że to jednak płyta główna do wymiany;) Dam znać jak zamontuję i będę wiedział co i jak.

0
  • #28 17 Paź 2018 20:22
    Robert B
    Poziom 43  

matys507 napisał:
    Zamówiłem zasilacz 350w

Marka i model, bo nie wiemy czy nie kupiłeś jakiegoś badziewia z czarnych list.

0
  • #29 17 Paź 2018 22:16
    matys507
    Poziom 6  

Zasilacz Be Quiet System Power 9 o mocy 350W. Kupiłem też dysk SSD 250GB Samsung 850 Evo mz-75E250E. Mam 14 pionowy zasilacz, kupiłem adapter z 24 na 16 pin

0
  • #30 19 Paź 2018 23:22
    Robert B
    Poziom 43  

matys507 napisał:
    Zasilacz Be Quiet System Power 9

To teraz wykonaj ponownie wszystkie testy na nowym zasilaczu.
    I zapewnij lepsze chłodzenie dyskowi HDD, bo grzeje się nadmiernie.

0