Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Bosch Tes 50328rw/12 - Woda nie leci z wylewki

kaaamil777 10 Oct 2018 21:33 1320 3
 • #1
  kaaamil777
  Level 10  
  Witam jak, problem występuje czasami czyli co 3-4 raz, mieli lecz zaparzona kawa nie leci z wylewki, czytałem że może być to zawór spustowy, nie jestem ekspertem w dziedzinę, rozebralem ekspres dość dokładnie obejrzałem i obawiam się że w tym modelu tego zaworu może nie być, lub nie mogę go znaleźć? Pompę slychac lecz wydaje mi się że jest trochę głosniejsza niźli na początku użytkowania.
  Gdy występuje problem, przedstawiam na opcję płukanie urządzenia i poleci kilka kropel pąpe cały czas słychać I wydaje mi się że woda nie ścieżka do tacki, co jest w momencie uszkodzonego zaworu.
  Dziękuję za wszelkie informacje. Ekspres Bosch Tes 50328rw/12 - Woda nie leci z wylewkiEkspres Bosch Tes 50328rw/12 - Woda nie leci z wylewkiEkspres Bosch Tes 50328rw/12 - Woda nie leci z wylewkiEkspres Bosch Tes 50328rw/12 - Woda nie leci z wylewkiEkspres Bosch Tes 50328rw/12 - Woda nie leci z wylewkiEkspres Bosch Tes 50328rw/12 - Woda nie leci z wylewki
 • Helpful post
  #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Przyczyn może być setki.
  Proponuje sprawdzić pompę wody, czy wogole pobiera.
  Zawór na pompie może puszczać wszystko do tacki za miasto do grzałki.
  Może być zakochany blok zaparzajacy.
  A jak leci woda ze spieniacza ?
 • #3
  kaaamil777
  Level 10  
  Dziękuję za odpowiedź, to dobry pomysł, sprawdzę czy pompa pobiera w przypadku braku wody z wylewki, zaparzacz zakochany czy zablokowany, szukam tego zaworu, bo czytałem że to może być przyczyną, wiem jak wygląda ale nie bardzo mogę go znaleźć.?
  Proszę zwrócić uwagę na, wężyk z pompy wędruje do takiego białego urządzenia które jest nierozbieralne następnie do zaparzacza, to chyba jakiś inny rodzaj zaworu, jest też z tego białego elementu otwór wylotowy do tacki?
 • #4
  kaaamil777
  Level 10  
  Dzięki wszystkim za sugestie, jeden z kolegów zaproponował zablokowany zaparzacz, zorebralem go wyczyścilem nasmarowalem, od kilku dni ekspres pracuje prawidłowo, nigdy nie powtórzył się przypadek braku wody z wylewki, ale po czyszczeniu zaparzacz zaczął jakoś głośniej godzić taki dziwny dźwięk jakby tłok lub coś innego o coś obcieralo, po wyjęciu jednostki wszystkie elementy pracują lekko?