Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] moduł micra od satela nie łączy się z komputerem

10 Paź 2018 22:09 540 2
 • Poziom 5  
  Zacznę od początku. Laptop padł i straciłem plik do micry.

  Podpinałem się co 3-4 tygodnie aby sprawdzić czy wszystko jest OK. Ogólnie bez większych problemów działało jak trzeba. Lapek padł - pliku nie mam. Moja głupota.
  Wg. instrukcji poprzez odpięcie zasilania i zworkę restartowałem moduł. Po restarcie ( jeśli się udało) zaczęła wyć syrena. I nie mogłem jej rozłączyć pilotem bo już pilot nie działa. Nie wiem czy wycie syreny to dobry objaw czy nie - nie natrafiłem na nic w instrukcji. Odpiąłem syrenę i chciałem się podłączyć kablem. Na nowym lapku, nowy program ze strony satela kabel ten sam co zawsze ( też od satela) i micra. Nie mogę nawiązać połączenia. wyskakuje błąd, że nie ta wersja. Troszkę szperałem szukając informacji i całkiem zgłupiałem. Może ktoś bardziej obcykany w temacie coś doradzi.
  1) Czy szukać starszej wersji programu na lapka i liczyć, że któraś wersja zadziała?
  2) Widziałem też na stronie Satela, że jest nowszy firmwear 3.03 ale nie wiem czy bez programu łączącego się z modułem jest możliwość go wgrać w moduł i czy to w ogóle może pomóc.
  3) Kabel oglądałem z wierzchu i nic go nie pogryzło :-) - wiem, że wszystko może się uszkodzić ale jeśli założymy, że kabel jest OK to co może być nie tak lub od czego powinienem zacząć. Jutro przed południem zasiądę do tematu i będę mógł testować "na żywo".

  Dodam, że jeszcze 5 dni temu na starym lapku się podpinałem i wszystko działało jak należy.

  Za każdą pomoc i poświęcony czas z góry serdeczne dzięki
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  asymodeusz napisał:
  Wg. instrukcji poprzez odpięcie zasilania i zworkę restartowałem moduł.

  W Mikrze??? Jaką zworkę?
  asymodeusz napisał:
  Nie mogę nawiązać połączenia. wyskakuje błąd, że nie ta wersja.

  Czy to na pewno informacja z GPRS-Soft?
 • Poziom 5  
  Tak jest w module alarmu MICRA .

  Przy pomocy zworki założonej na kołki portu RS-232 TTL. Tak jak mam to opisane w instrukcji do mikry roździał 7.2 str. 47 rys. 22 :-)

  Problem udało mi się rozwiązać poprzez wgranie nowego firmweru i po wgraniu, program normalnie połączył się z modułem. Oczywiście trzeba było potestować porty USB. Co ciekawe w jednym działa a w innym nie. Oczywiście piszę o gniazdach USB w laptopie.

  Temat do zamknięcia. I dzięki za komentarz.