Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MItsubishi Galant 2.5 zgrzytanie w kole

Adaśku13 10 Paź 2018 22:21 96 5
  • #1 10 Paź 2018 22:21
    Adaśku13
    Poziom 10  

Witam wszystkich serdecznie, mam Galanta 2.5l V6 w automacie z 2002r i mam z nim problem. Mianowicie podczas hamowania występuje głośne i nie bardzo dziwne zgrzytanie. Pojawia się podczas delikatnego naciskania na hamulec, im prędkość jest mniejsza tym samym odgłos samego zgrzytania jest głośniejszy i bardziej uporczywy. Wymieniłem tarcze i klocki na nowe marki TRW przez dwa tygodnie był spokój i znowu to samo. Łożyska są nowe we wszystkich kołach marki SKF, przy hamowaniu drga kierownica, a powyżej 120km/h wyczuwam drgania na samej kierownicy mam wrażenie, że całe auto się trzęsie. Do mojej prośby o pomoc dołączam dwa nagrania, jedno nagrane zostało przy około 80 km/h a drugie podczas parkowania. Z góry zaznaczam, że zostało to nagrane przez pasażera . Nagranie nie jest super jakości ale mam nadzieje, że wasze uszy wychwycą problem. Dodam jeszcze tylko, że podczas zatrzymywania się autem i już w ostatnim ruchu koło lub hamulec wydaje krótki zgrzyt tak samo jest podczas puszczenia hamulca kiedy che ruszyć, krótki zgrzyt i koło się kręci. Mam nadzieje, że wyjaśniłem w miarę jasno swój problem. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc.

0 5
  • #2 11 Paź 2018 18:49
    waski821
    Poziom 15  

Myślę że skrzypi któryś sworzeń wahacza. Należałoby wstrzyknąć niewielką ilość oleju do osłony podejżanego sworznia.

0
  • #3 11 Paź 2018 20:46
    Adaśku13
    Poziom 10  

Wymieniłem komplet wahaczy w aucie około 3 miesiące temu, nie pamiętam marki ale brałem wahacze z wyższej półki. Dziękuje za odpowiedz

0
  • #4 12 Paź 2018 00:35
    citromaniak
    Poziom 19  

Wada fabryczna galanta to przeguby wewnetrzne powoduja drgania w okolicach 110 -130km h.Wachacze dolne do galanta tylko regenerowane reszta w przeciagu 2 miesiecy potrafi stukac.Nawet te najdrozsze.Mialem ten samochod wiec mam doswiadczenie z nim

0
  • #5 12 Paź 2018 20:13
    Adaśku13
    Poziom 10  

Czyli tak jak radzisz dolać oleju i sprawdzić czy te objawy znikną? i te całe zgrzyty, drgania podczas hamowania i jazdy powyżej 120 km/h są przez ten wahacz?

0
  • #6 12 Paź 2018 22:32
    citromaniak
    Poziom 19  

Nalej igla strzykawki olwju tak jak kolega radzil jak ustanie to wachacz na smieci.Z tymi hamulcami to moze masz krzywe tarcze lub luzne zaciski posprawdzaj bo to akurat nie dzwiek przegubow.

0