Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik TSX NANO -gilotyna do cięcia blachy DURMA

general2575 11 Paź 2018 10:06 117 6
  • #1 11 Paź 2018 10:06
    general2575
    Poziom 2  

Witam

Błąd na sterowniku TSX NANO czerwona dioda ERR pulsuje.
    Proszę o kontakt.

0 6
  • #2 11 Paź 2018 10:43
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Witaj

Czy świeci również dioda run?
    Jeżeli dobrze pamiętam to w tym modelu mruganie tej diody oznacza brak programu. pewnie bateria padła i .......................

0
  • #3 11 Paź 2018 12:55
    general2575
    Poziom 2  

Witam

Dioda RUN nie świeci.

0
  • #4 11 Paź 2018 14:41
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Witaj
    No niestety program poleciał w zapomnienie.
    Pozostaje poprosić producenta o kopię lub napisać od nowa na obecnym plc.
    Ja jednak proponuje wymianę na nowszy model i zaprogramowanie nowego zgodnie z wytycznymi.

Pozdrawiam
    daro

0
  • #5 12 Paź 2018 06:14
    general2575
    Poziom 2  

Witam
    Jest problem z komunikacją z tym sterownikiem - dzięki za pomoc chyba tak to się skończy poszukuje schematu tej maszyny DURMA JDHGM 3006.

0
  • #6 12 Paź 2018 09:34
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam,

Dobrym pomysłem byłoby wymienić ten sterownik na nowszy jak radził
    daro31ie i mieć spokojny sen ;)

Pozdrawiam,

0
  • #7 12 Paź 2018 16:44
    Telex
    Poziom 26  

Witam,

Trochę to dziwne ale w Durmach np. RGM2504 był S7-200 z panelem na dwóch Atmegach. Dobra ale to nie ważne. Może też być tak że się program zatrzymał (Telemechaniki tak mają - nawet Micro, Twido szczególnie). Ale musisz mieć kabel i program PL7. Aby się podłączyć. Nie pamiętam też czy przypadkiem w Nano jest diagnostyka tak jak w Micro ale musisz poszukać w manualach. Najlepiej by było "kablem" go potraktować i z poziomu PL7 zobaczyć co mu dolega. Co do baterii to by się lampa BAT by się paliła jak by bateria była na wyczerpaniu.

Dodano po 8 [minuty]:

Rariusz napisał:
    Witam,

Dobrym pomysłem byłoby wymienić ten sterownik na nowszy jak radził
    daro31ie i mieć spokojny sen ;)

Pozdrawiam,

No i tu może być problem, bo:
    W gilotynach Durmach z jakimi ja miałem do czynienia RGM jest sterownik S7-200 który steruje samą maszyną a np zderzakiem i obsługą NC jest już panel "fimowy" na dwóch Atmegach. Do tego dochodzi też powtórna certyfikacja maszyny i przeobienie wszystkiego od nowa. To ja już bym do obsługi zderzaka z lenistwa wstawił był bym proste serwo V90 Siemensa i sterownik z panelem oczywiście tej samej marki - też z lenistwa. I oczywiście certyfikacja od nowa.

A jeszcze zapytam na czym polega problem z komunikacją. Brakiem sprzętu i oprogramowania?

0